Formen veya Favorit Alacağım :)

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Formen veya Favorit Alacağım :)

İleti idinc » 05 Şub 2007, 15:10

Merhabalar guzel forumun, guzel dostlari,.
Neseniz bol olsun.

Artik benim de bir skodam olacak Smile

Formen veya Favorit araba almak istiyorum.

Bu ay sonunda buyuk ihtimalle almis olacagim, fiyat ve arabalari arastiyorum.

Bu konuda bana yardimci olabilirseniz sevinirimSmile

- 3000-3500YTL arasi (1990-1994) Formen veya Favorit ariyorum.

- Arabayi alirken nelere dikkat etmeliyim?

- Formen mi yoksa Favorit mi onerirsiniz?

- Renk önemli midir?

Yardimlariniz icin simdiden mutesekkirim.

idinc
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti loveskoda » 05 Şub 2007, 21:48

Smile 5 ay önce ben favoritimi satıp fabia aldım. benimki kırmızıydı. Asla kırmızı almamanızı öneririm kıskanıp çizen çok oluyordu.
öncelikle motor siyah duman atmamalı. bence aracı almadan önce servise götürüp expertiz raporunu görün.

favorit formen e göre daha hafif direksiyonludur ve daha rahat kullanılır.

bu araçların yedek parçası çok ucuzdur ve basit yapılı olduklarından arıza fazla çıkarmazlar.

Ayrıca çok ekonomiktir. Benim 1.2 HTP fabiam bile favorit kadar ekonomik değil!

Eğer alırsanız size mutluluklar dilerim!!!

Unutmayın! otomobil sadece araç değildir, onlarla bizim aramızda her zaman duygusal bir bağ bulunur.....Embarrassed
loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ünsal » 05 Şub 2007, 22:00

favorit derim Wink

iyi bir ustaya götürüp göstermenizi tavsiye ederim bazen yanılabiliyoruz çünkü ( istanbuldaysanız önce usta bulmanızı tavsiye ederim Smile)

hayırlısı olsun bu arada aramıza hoşgeldiniz...
AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ünsal gündogdu
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Audi A3

İleti idinc » 06 Şub 2007, 02:10

Merhabalar guzel dostlar,.

Oncelikle samimi yorumlariniz ve verimli onerileriniz icin mutesekkirim.

Degerlendirmelerinizin tum ayrintilarina dikkat edecegim.

Anladigim kadariyla da Favorit modelini oneriyorsunuz.

Simdi hem baska dostlarin degerlendirmelerinide beklemeye, hem de 1991 model Favorit aramaya devam edecegim.

Sicak ve ilgili yaklasiminiz icin cok sevindim, sizleri de hayatinizda sevindiren guzel ve iyi insanlarin sayisi cok olsun.

HosbuldukSmile
idinc
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti idinc » 08 Şub 2007, 18:36

Favorit arabalarinin tipleri oldukca hosuma gidiyor. Ancak ben evli ve uc cocugum var.
Acaba Favoriti arabasinin bagaj kismi dar midir?
Bana yeterli gelebilir mi?
Alacagim arabanin tuplu olacagini da dusunerek bagaj kismi daralir mi, bu arabalarda tup nereye yerlestiriliyor acaba?
1993 ve 1994 model Favorit fiyatlari ile Formen fiyatlari ayni midir, fiyat farki var midir?
Bana ne onerirsiniz Favorit mi Formen mi?

Yardimlariniz icin cok tesekkur ederim.

Calismalarinizda basari, ic duynanizda sinirsiz esenlikler dilerim.
idinc
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sainz » 08 Şub 2007, 18:43

[quote="idinc"]...Acaba Favoriti arabasinin bagaj kismi dar midir?
Bana yeterli gelebilir mi?
Alacagim arabanin tuplu olacagini da dusunerek bagaj kismi daralir mi...[/QUOTE]

Favorit' in bagajı ufaktır. Ben baston tabir edilen bebek arabasını bagaja çapraz olarak ancak sığdırabiliyorum. Üstelik LPG de yok.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti idinc » 08 Şub 2007, 18:48

Tesekkur ederim guzel dost sainz

Bu bilgilendirmen isime yaradi ve dogru bir sekilde yonlendiriyor.

Favoritlerin tipine bayiliyorum

Ancak seninde ifade ettigin gibi bagaji tupsuz haliyle de baya kucukmus

Almak istedigim 1993-1994 Model Favorit veya Formen acaba ayni yil/mode arasinda Favorit ile Formen arasinda fiyat farki var midir? Varsa ne kadardir?

Cok tesekkurler.
idinc
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti idinc » 11 Şub 2007, 02:17

Merhabalar dostlar,..

Asagidaki linkte bir adet 1991 SKODA Favorit 135 L ve motor hacmi 1.100cc diyor,.

Bu bilgi dogru mudur acaba?

Dogruysa bu motor hacmi daha az yakit tuketir mi?

Motor hararet yapabilme ihtimali olabilir mi?

Fiyat olarak 4250YTL yazmis, bu fiyat eder mi?

Yardimci olabilirseniz sevirim.
idinc
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ünsal » 11 Şub 2007, 02:34

ben o modeller arasında 1.100 cc hiç görmedim duymadım yanlış yazmış ...
arabanın durumuda bakmadan belli olmaz iyi bir ustaya göstermek lazım bu şekilde ne desek yalan olur ...

skodaların harareti hassasdır diğer arabalara göre ama yaptırdığınızda sorun çıkmaz....
AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ünsal gündogdu
Arabanız: Audi A3

İleti KASIMPŞALI. » 22 Şub 2007, 00:06

alıcagın arba hyrlı olsun ben devamlı pıyasa cıkıyorumm   san bır tavsıyem bu arclar genelde cok farklı bır pıyasa takıp edıyor ben senın yerınde olsam bıras ucuzunu alırım zaten parcalrmız ucuz ben komple on takıma soktum 400 e cıktım sende alıcanı kendı zevkıne gore duzenlersın ve neyın ne oldgunu gorursun yanı ısın kısası daha ucuz bırsey bulabılrsınnn ıstersen bana maıl at kasımpasa tarfındysan ben sana bır tane favo bulayımmm 93 4 cıvarı ama yaptrrız bırseyler   oda temız arba yanı    ...sımdıden hayrlı olsun  ne zmn modıfıye yapıoz kardesss:-)
KASIMPŞALI.
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti reis54 » 02 Nis 2007, 19:21

forman al ben memnunum..
reis54
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti musty » 12 Tem 2007, 02:28

hepinize selamlar arkadaslar yeni uye oldum bu forma sizlerle tanisip hem bir silverline sahibi olmak istedim cunku hepiniz skodaci olarak bu konuda yarim edeceginizi dusundum hemde ilerisi icin en azindan bu ortamda konusacak guzel seylerimiz olur diye... elinde guzel bir silverline olanlarin 533 433 03 70 i yada mustafa_bab@hotmail.co a mail atmasini rica ediyorum tabi satmak isteyen dostlar icin ve herkese skodalari ile huzuzrlu yolculuklar diliyorum umarim benimde olur
musty
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti silverline14 » 12 Tem 2007, 10:40

[quote="musty"]hepinize selamlar arkadaslar yeni uye oldum bu forma sizlerle tanisip hem bir silverline sahibi olmak istedim cunku hepiniz skodaci olarak bu konuda yarim edeceginizi dusundum hemde ilerisi icin en azindan bu ortamda konusacak guzel seylerimiz olur diye... elinde guzel bir silverline olanlarin 533 433 03 70 i yada mustafa_bab@hotmail.co a mail atmasini rica ediyorum tabi satmak isteyen dostlar icin ve herkese skodalari ile huzuzrlu yolculuklar diliyorum umarim benimde olur
[/QUOTE]

merhaba kardeş bende birtane silverline var. arkasına da satılık yazmıştım ama hafta sonu ufak tefek bakımlarını yaptırdım eksozunu falan da değiştirdim sonra arabadan ayrılmak zor gelicek diye satılık yazısını kaldırmıştım ama yine finansman sağlayamadım. ihtiyacımdan dolayı arabayı satmak zorundayım istersen görüşebiliriz. Aracın fotolarını koymuştum foruma.
silverline14
Yeni Üye
Yeni Üye

Üyelerimiz

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir