skodaların imajı

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

skodaların imajı

İleti guvenxoca » 30 Nis 2007, 16:14

evet fabiada arka kısımda bir tasarım sorunu var ,önden çok güzel görünüyor ama arka taraf çok kötü,hele sedan dahada feci

guvenxoca
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti lazianke » 30 Nis 2007, 18:26

evet, genellikle sedan için söyleniyor, am hb için aynı görüşte değilim.
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti AV-2006 » 30 Nis 2007, 20:08

[quote="lazianke"]evet, genellikle sedan için söyleniyor, ama hb için aynı görüşte değilim.[/QUOTE]
Aynen hocam.

• FABİA TDI
Kullanıcı avatarı
AV-2006
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: hasan murat bilgin
Nereden: Ankara
Arabanız: fabia

İleti hakanerdogan » 30 Nis 2007, 21:05

evet ama bence stoplar gorunulebilirlik acisindan iyi. hemde tekne gibi bagaji var.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti fabiasm » 30 Nis 2007, 21:13

bence fabianın arkası (hatcback) önünden daha güzel
özellikle tamponun yandan görünüşü hoşuma gitmiyor

ama arkadan çok güzel bence

sürüş keyfi (68 beygirin çekiş gücü hariç), yol tutuş, malzeme kalitesi, sorunsuzluk açısından bence de sınıfındaki en iyi araçlardan biri 

zaten arabadaki malzemelerin çoğu vw, seat, audi ile ortak

bir de çekiş gücü biraz daha iyi olsa süper olurdu
fabiasm
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti emirkaansbp » 30 Nis 2007, 21:57

ben de 2000 model polo hb vardı. takas yoluyla babam zorla fabia aldırdı. satıcı adamında kataküllisine geldik gerçi. nasıl oldu anlamadık ama ben poloyu skodada bırakıp fabia ile eve dönüyodum.... akşam babamla tartıştım, "durduk durduk tipsiz bir  fabia aldık ya daha nediyim baba sana" dediğimi hatırlıyorum....2 ay sonra arabanın sıfır modunu aşınca biraz denemeler yapınca performans olarak hoşuma gitti, spor yayla çöktürüp, jantın göbeğini söküp daha hoş bi görüntü elde ettim( en azından benim inancım)  ve bi gün kayseride yaklaşık 200 le giderken kedi çıktı önüme freni kökledim. işte o an aşık oldum arabama.... araba asfalta saplanıyo sandım......çizgisinden mmm sapmadı ve sapıtmadı.... arabadakii 3 arkadaşımın hep bir ağızdan maaşallah dediğini duymalıydınız. hb lerin tipi bence çok hoş, sıradışı ve sportif. üsten bakınca oval olduğunu görüyosunuz ve bu park etmeyi çok rahatlatıyor,  ön tampon aşşağı doğru kavis yaptığı için derin su birikintisinden geçince tüm suyu arabanın altına va yanına doğru yönlendiriyor... hiç cama su gelmiyor. poloda önümü göremez olurdum.... 

hb ler için konuştum. sedanların arka far tasarımını sevemedim..... 
emirkaansbp
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti zaferbasturk69 » 01 May 2007, 14:24

Emirkaan çok güzel anlatmışsın. % 100 doğru.
zaferbasturk69
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti fabiamania » 01 May 2007, 23:37

Arkadaşlar wv nin müdahelesinden önce skodanın imajı iyi değildi açıkçası. Bununla beraber favorit\formen ler de taş gibi arabadır. wv den sonra skoda çok büyük bir hamle yaptı. Fabianın polodan artısı var eksiği yok, bu arada fiyatı da çok cazip.
Ben arabamı (special 101 hp) 1 aydır kullanıyorum ve verdiğim parayla kıyasladığım zaman fazlasını alıyorum:
Performans: Otobanda 203 km\h ulaştım

kalkışta 1,6 litre arabaların %75 i ile boy ölçüşebilir (fazla hız meraklısı değilim ama benimle iddalaşan markalarıda size yazabilirim ki boş yere siz de kapışmayınWink)

Güvenlik: Bu fiyat aralığında ABS,ASR,Airbag...  donanım zangin

Konfor: 6 saat sürekli kullandım kesinlikle yorulmadım (cruise yok bende, fakat olsaydı otobanda daha da rahat olacağından eminim)

ekonomi: Aracım 2004 model 90 km hızda ve eğimsiz yolda 5-5,5 Lt\100 km 'yi başarabiliyorum (kusursuz hesap yaptım km'de 150 ykr sarfettim ki bence çok iyi)

Dayanıklılık: 1 aydır kullandığım için fazla birşey söyleyemeceğim ama bu konuda da güveniyorum

Tasarım: Bu tabiki kişisel olmakla beraber, fabialar sportif görünümüyle gayet hoş bir avrupa otomobili

Dezavantaj anlamında mutlaka eksikleri var ama bu fiyata bence normal.

Skodayı ladayla karıştıranlar otomobil dünyasından bihaber kişiler bence. skodanın Türkiyedeki imajı wv nin ürettiği çok iyi arabalar şeklinde. Skodanızın keyfini çıkarın arkadaşlar...
fabiamania
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mygokhan » 01 May 2007, 23:41

valla ben arabayı alırken sadece yeni moodel ve klimalı araba olsun diye aldım.gittim bayiiye ilk başta rengini beğenmedim.sıfır km alacaktım, paramız çıkışmadı bende mavi renk ama naapalım idare etcez deyip mavi renk fabişin içine bi oturdum, sürüş pozisyonu olsun, hele ses sistemi beni çok etkilemişti.o an aşık oldum arabaya :D şimdi vazgeçemiyorum. :) fabia yı duyan herkes çok iyi araba diyor.yani artık bazı önyargılar yavaş yavaş köreliyor!
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti lazianke » 02 May 2007, 07:36

şu ana kadar bir kişi hariç niçin skoda aldın demediler. Trabzonda uzun yıllardır bayisinin ve servisinin oluşu ve bölgenin çok büyük olmayışı nedeniyle bu civarda skodalar hakkında olumsuz bir yargı yok hatta tabiri cazise Trabzon'da tofaş bolluğunca skoda var. binekte fabia, lükste oktavia ve superb ler cirit atıyor.
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti mygokhan » 02 May 2007, 11:04

[quote="lazianke"]şu ana kadar bir kişi hariç niçin skoda aldın demediler. Trabzonda uzun yıllardır bayisinin ve servisinin oluşu ve bölgenin çok büyük olmayışı nedeniyle bu civarda skodalar hakkında olumsuz bir yargı yok hatta tabiri cazise Trabzon'da tofaş bolluğunca skoda var. binekte fabia, lükste oktavia ve superb ler cirit atıyor.[/QUOTE]

o zaman 2. el için trabzona gitmek lazım Tongue
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti lazianke » 02 May 2007, 13:23

TRABZONLU ARKADAŞLAR TEYİD EDEBİLİRLER.
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti mygokhan » 02 May 2007, 14:12

[quote="lazianke"]TRABZONLU ARKADAŞLAR TEYİD EDEBİLİRLER.[/QUOTE]

ben ciddiyim aslında!
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti lazianke » 02 May 2007, 14:38

BEN DE CİDDİYİM Kİ.İSTERSEN TEYİD ETTİREBİLİRSİN.MESELA İLKER 617 YE SOR
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti HÜSEYİN » 02 May 2007, 14:39

[quote="mygokhan"]o zaman 2. el için trabzona gitmek lazım Tongue
[/QUOTE]

doğru söylüyorsun özellikle Karadeniz bölgesi için Trabzon ve İçanadolu için Çorum buralarda skoda ganimet ve kıymetini biliyorlar.

HÜSEYİN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti HÜSEYİN » 02 May 2007, 14:43

Her yıl yaz aylarında ziyaret için Trabzona gidiyorum, Ordu'yu geçtikten sonra yolda renodan tofaştan çok skoda var. Trabzonda Skoda'yı tanıyorlar.
HÜSEYİN
Yeni Üye
Yeni Üye

Önceki

Üyelerimiz

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir