merhaba,favoritçiler

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

merhaba,favoritçiler

İleti kerdeme » 17 Mar 2007, 14:40

Merhaba,
Foruma yeni katılıyorum.90 model favoritimiz var.Temmuz 06'da aldık(ilk aracımız).Aynı yaz 2000 km yaptık herhangi bir sorun gözükmüyor.Bu ay baskı balata değişti.Özellikle yazları sıcak bölgelere seyahat etmeyi seviyoruz.Bu nedenle teknik bilgileri her zaman ihtiyaç duyuyorum.Forumu yaratanlara teşekkürler.

Favoritlerin kaportalarında hep aynı yerlerde çürümeler oluyor ne yapmak lazım?

Aracın altında bir çürük bölge var,ustalarım kaynakla ek yapıp pütür adlı bir malzeme(zift muadili)atmayı önerdiler.Sizce ne yapmalı.

Ön takımla ilgili yapılması gereken periyodik bakımlar nelerdir?Aracın geçmişiyle ilgili fazla bilgim yok, değişmesi gerekenler nelerdir?

Bu araçlarda triger kayışı yerine zincir varmış,Zincirin ömrü ne kadardır.Değiştirsek kaça mal olur?

Şimdiden hepinize teşekkürler.Yakında aracın fotoğrafını da göndereceğim.

kerdeme
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti firarim19 » 17 Mar 2007, 14:43

Hoşgeldiniz aramıza , Favişle mutlu ,huzurlu,sağlıklı sürüşler geçirmeniz dileklerimle. Fırat KAZANCI
93 Favorit L
99 Felicia GLX LPG
03 Fabia Elegance 1.4 LPG
11 Fiesta TDCI
15 Rapid Spaceback 1.2 MPI

Skoda bir bakış açısı, bir yaşam tarzıdır. Mütevaziliğin simgesidir.
firarim19
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Samsun
Arabanız: Rapid Spaceback 2015

İleti sainz » 17 Mar 2007, 20:37

[quote="kerdeme"]
...Bu araçlarda triger kayışı yerine zincir varmış,Zincirin ömrü ne kadardır.Değiştirsek kaça mal olur?...[/QUOTE]

Zincirin ömrü kullanımla yakından alakalıdır. 25.000 km' de de bitebilir ömrü, 80.000 km' de de. Favorit bölümünü incelerseniz, zincirle ilgili epey yorumlar var. Yararlanabileceğinizi düşünüyorum.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti zaferbasturk69 » 17 Mar 2007, 21:49

Kerdeme, favoritler sanıldığının aksine naz yapmaz. Çok üstüne düşüyormuşsun gibi geldi bana. Hayırlı uğurlu olsun. Çok memnun kalacaksın.
Araban orjinalse fazla oynatma yalnız çürükleri de varsa ihmale gelmez onlara baktır tabiki.
zaferbasturk69
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ünsal » 18 Mar 2007, 00:55

aramıza hoşgeldin öncelikle..Clown..
servise gittiğinde bir güzel elden geçirt her yerini hararete dikkat et yazın özellikle ..Unhappy..periyodik bakımlarını aksatmassan sorunsuz binilecek bir araç kazasız belasız ..!(fotoları bekliyoruz...Big%20smile)
AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ünsal gündogdu
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Audi A3

Üyelerimiz

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir