Bende skoda sahibi oluyorum

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Bende skoda sahibi oluyorum

İleti c@n » 31 Ekm 2009, 23:45

slm lar arkadaşlar bende artık pazartesi 02.11.2009 tarihi itibari ile 2005 model skoda fabia sw comfort sahibi olucam anlaştık sözleştik herşey bitti pazartesi gunu noter satışı yapıcaz ve tabiki ilk önce şafak otogazın yolunu tutucam ve lpg dönüşücez  sonra bol bol bilgi paylaşımında oluruz

yaklaşık 5 yıldır spor otomobil kullanmaktayım 190 bg üzeri araca sahiptim  şimdi 1.4 comfort  101 bg lik aile otomobili sahibi olucam bakalım birazcıkda aile aracı kullanma keyfi tadalım  yıllardan berii ford marka arac kullanan bir aileyiz (35 senedir) ford her modelini kullandık   ilk defa skoda marka arac sahibi olucam inş bizi üzmez  sizin tavsiyelerinizde neler bunları öğrenmek isterim  ne  marka yağ tavsiye edersiniz

adım ismail can uzunefe  5 yıldan fazla bir süredir otomotiv tuning ve dizayn işi ile uğraşmaktayım 2 yılı aşkındır otomobil sporları yarış lisanslı ve cocartlı hakemiyim hepinizle tanıştığıma memnun olucam saygılar diliyorum

c@n
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sucan » 31 Ekm 2009, 23:47

şimdiden hayırlı olsun aramıza hoşgeldin ben octavia kullanıcısıyım onun için araç hakkında yorum yapamıcam
2006 Octavia Elegance Triptonik
Kullanıcı avatarı
sucan
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ahmet
Nereden: Antalya
Arabanız: 2008 mondeo 1,6 titanyum-2005 getz 1,3 gli

İleti c@n » 31 Ekm 2009, 23:48

2001 model octavia mızda var şirket işlerinde koşturuyor 439.000 km de orjinal km si motorda daha yeni tatlı tatlı dumanlanma başladı
c@n
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti iceman70 » 31 Ekm 2009, 23:48

ağbi fabia sahibiyim hiç şüphen olmasın üzer :D
iceman70
CLASSIC
CLASSIC

İleti c@n » 31 Ekm 2009, 23:50

ne konuda üzecektir mekanik motor şanzuman  falan filanmı
c@n
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti iceman70 » 31 Ekm 2009, 23:57

yok mekanik ve motor olarak pek üzmesede plastik aksam ve ses yalıtım üzerinde oldukça şikayetin olacaktır :)) zaman geçtikce heryeri şangur şungur etcek ki benim ki daha 39binde o kadarda özenle bakıyorum ama yinede bi yerden patlak veriyor.kesinlikle camlardan biri bozulcak adım gibi eminim sonra arka kapı tam almasada az içeriye yağmurda su alacak.soguk asfaltta giderken çin işkencesi çekeceksin baya bir lastik uğultusu olcak.şuana kadar bi frenlerde sıkıntı yaşadım tutmaz olmuşlardı.yürüyen aksam ve motorda hiç bir sorunum olmadı yiğidi öldür hakkını yeme taş gibi o kısımlar.ford'tan skodaya geçince özellikle fabia'ya yol tutuşu kötü gelebilir sana biraz hızlı kullanan biriysen
iceman70
CLASSIC
CLASSIC

İleti sucan » 01 Kas 2009, 00:01

[quote="iceman70"]yok mekanik ve motor olarak pek üzmesede plastik aksam ve ses yalıtım üzerinde oldukça şikayetin olacaktır :)) zaman geçtikce heryeri şangur şungur etcek ki benim ki daha 39binde o kadarda özenle bakıyorum ama yinede bi yerden patlak veriyor.kesinlikle camlardan biri bozulcak adım gibi eminim sonra arka kapı tam almasada az içeriye yağmurda su alacak.soguk asfaltta giderken çin işkencesi çekeceksin baya bir lastik uğultusu olcak.şuana kadar bi frenlerde sıkıntı yaşadım tutmaz olmuşlardı.yürüyen aksam ve motorda hiç bir sorunum olmadı yiğidi öldür hakkını yeme taş gibi o kısımlar.ford'tan skodaya geçince özellikle fabia'ya yol tutuşu kötü gelebilir sana biraz hızlı kullanan biriysen[/QUOTE]
sendemi bir bahtsızlık var ama anlayamadım  ufak tefek şikayetler duydum ama bukadar fazlasını sadece sende duyuyorum keze aynı araba kuzenimde var araç yüzbin kilometreyi devireli epey oldu halen memnun
Kullanıcı avatarı
sucan
CLASSIC
CLASSIC

İleti c@n » 01 Kas 2009, 00:02

sorma aldığım fabianın fan deliğinin tekinde 4 tane yaprak kırık forumda araştırdım tamirini yapıcam baya guzel resimli anlatım buldum  yani yapıcak bişeyim kalmadı 5 sene kahrımı çekti aracım 124.006 km de sattım şimdi 60.000 civarlarında sibirya kurt cinsi köpeğim ve ailemin rahatlıkla bineceği bir arac arayışı icinde idim bugun karar verdim gittim gördüm beğendim sözleştik pazartesi sabah satış yapıcaz ardından hemen lpg montajına gecicem ses yalıtımıda problem değil sattığım aracm 140 db eksoz sesi vardı 155 db üzeri ses sistemi bulunmakta
c@n
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sucan » 01 Kas 2009, 00:03

[quote="c@n"]sorma aldığım fabianın fan deliğinin tekinde 4 tane yaprak kırık forumda araştırdım tamirini yapıcam baya guzel resimli anlatım buldum  yani yapıcak bişeyim kalmadı 5 sene kahrımı çekti aracım 124.006 km de sattım şimdi 60.000 civarlarında sibirya kurt cinsi köpeğim ve ailemin rahatlıkla bineceği bir arac arayışı icinde idim bugun karar verdim gittim gördüm beğendim sözleştik pazartesi sabah satış yapıcaz ardından hemen lpg montajına gecicem ses yalıtımıda problem değil sattığım aracm 140 db eksoz sesi vardı 155 db üzeri ses sistemi bulunmakta [/QUOTE]
gaz ne taktırmayı düşünüyorsun
Kullanıcı avatarı
sucan
CLASSIC
CLASSIC

İleti c@n » 01 Kas 2009, 00:06

yıllardır kullandığım marka olan atiker  çok sevdiğim ve çok  memnun kaldığım montajcı firmam şafak otogaz atiker takıcam  her aracımda olduğu gibi 20 den fazla sıralı montajı yaptırdım 1 kere tık demedi lpg araclarım fabia dan haric opel astra comfort um var otomotik vites onda da çok memnunum    bu arada atiker firması sahibi Mehmet ATİKER  beye de beni konyada  fabrikasını gezdirdi  onun için gözüm kapalı atiker takıyorum
c@n
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sucan » 01 Kas 2009, 00:07

[quote="c@n"]yıllardır kullandığım marka olan atiker  çok sevdiğim ve çok  memnun kaldığım montajcı firmam şafak otogaz atiker takıcam  her aracımda olduğu gibi 20 den fazla sıralı montajı yaptırdım 1 kere tık demedi lpg araclarım fabia dan haric opel astra comfort um var otomotik vites onda da çok memnunum [/QUOTE]
evet benim 2006 octavia dada atiker var ve saat gibi çalışıyor skodaya uyumu çok iyi
Kullanıcı avatarı
sucan
CLASSIC
CLASSIC

İleti iceman70 » 01 Kas 2009, 00:17

ses sorunu keşke motor olsa o lastik ugultusuna sinir oluyorum.benim klimada ayretten rolls royce jet motoru gibi çalışıyor ne yaptıysam düzelmedi.sonra klima yüzünden akciğer enfeksiyonu oldum o ayrı :D kapılar müzik çalarken zırıltı yapıyordu o sorunuda çözdüm.şimdide motor rolantideyken bi zırıltı var onu bulamadım nerden oldugunu.sağ çam otomatiğide bozulmuştu onuda değiştirdim sonra sol camım indi geldi içinde tutan plastikler kırılmış.sonra aracın altta bu salıncak takozları çok zayıf ani frende küt diye ses geliyor usta bozuldugunda dizellerinki ile değiştirelim onlar daha sağlam dedi öyle kaldı gitti :)) not:çok şanssız bir insanımdır belki benden kaynaklanıyordur :))
iceman70
CLASSIC
CLASSIC

İleti C@GL@R » 01 Kas 2009, 00:18

[quote="c@n"]slm lar arkadaşlar bende artık pazartesi 02.11.2009 tarihi itibari ile 2005 model skoda fabia sw comfort sahibi olucam anlaştık sözleştik herşey bitti pazartesi gunu noter satışı yapıcaz ve tabiki ilk önce şafak otogazın yolunu tutucam ve lpg dönüşücez  sonra bol bol bilgi paylaşımında oluruz

yaklaşık 5 yıldır spor otomobil kullanmaktayım 190 bg üzeri araca sahiptim  şimdi 1.4 comfort  101 bg lik aile otomobili sahibi olucam bakalım birazcıkda aile aracı kullanma keyfi tadalım  yıllardan berii ford marka arac kullanan bir aileyiz (35 senedir) ford her modelini kullandık   ilk defa skoda marka arac sahibi olucam inş bizi üzmez  sizin tavsiyelerinizde neler bunları öğrenmek isterim  ne  marka yağ tavsiye edersiniz

adım ismail can uzunefe  5 yıldan fazla bir süredir otomotiv tuning ve dizayn işi ile uğraşmaktayım 2 yılı aşkındır otomobil sporları yarış lisanslı ve cocartlı hakemiyim hepinizle tanıştığıma memnun olucam saygılar diliyorum
[/QUOTE]

HEMEN TAKTIR ARKADAŞIM YENİ TAKTIRDIM ÇOK MEMNUNUM BEN..HAYIRLI OLSUN
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti MEGAN » 01 Kas 2009, 00:22

Hayırlı olsun iyi seçim yaptınız kesinlikle emin olun :) bende yaza girerken Hayırlısıyla OCTAVİA A5 alıcam :)
-Skoda Octavia A5 1.6 FSI //
-34 EU 8105
-Peugeot 307 Makyajlı 1.6 HDI Comfort Alp Beyaz //
Kullanıcı avatarı
MEGAN
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: MEHMET ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: PEUGEOT 307 1.6//MAKYAJLI ALP BEYAZI // 34 EU 8105

İleti C@GL@R » 01 Kas 2009, 00:26

[quote="iceman70"]ses sorunu keşke motor olsa o lastik ugultusuna sinir oluyorum.benim klimada ayretten rolls royce jet motoru gibi çalışıyor ne yaptıysam düzelmedi.sonra klima yüzünden akciğer enfeksiyonu oldum o ayrı :D kapılar müzik çalarken zırıltı yapıyordu o sorunuda çözdüm.şimdide motor rolantideyken bi zırıltı var onu bulamadım nerden oldugunu.sağ çam otomatiğide bozulmuştu onuda değiştirdim sonra sol camım indi geldi içinde tutan plastikler kırılmış.sonra aracın altta bu salıncak takozları çok zayıf ani frende küt diye ses geliyor usta bozuldugunda dizellerinki ile değiştirelim onlar daha sağlam dedi öyle kaldı gitti :)) not:çok şanssız bir insanımdır belki benden kaynaklanıyordur :))[/QUOTE]

ARABA KONUSUNDA BİRAZ ŞANSIZLIĞINIZ VAR BENCE ONA RAGMEN FABİA YA BİNİYORSANIZ TEBRİK EDERİM BEN ÇOKTAN SOĞURDUM..
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti iceman70 » 01 Kas 2009, 00:51

yok aslında her konuda şanssızımdır o yüzden bunada gülüp geçiyorum :))

iceman70
CLASSIC
CLASSIC

İleti c@n » 01 Kas 2009, 00:57

hehe bende sizlere guluyorum sesi takmıcaksınız kafaya yaa yoksa istanbulda arac kullanılmaz ilk cukurdan sonra yeni yapmış olduğunuz ön takım ötüyor arkadaşlar benim icin ses gurultu problem olmaz ben %100 bir caresini bulurum sesizlik olur aracta lastik olarak aldığım aracta petlas marka lastik var umarım sesiz lastiktir hayırlı artık aldık yani sözde iş bitti bakalım uygulamada ne olucak  
c@n
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti iceman70 » 01 Kas 2009, 01:07

bizede artık hayırlı olsun demek düşerde ben başıma gelenleri söyledim ayretten bende 2008 model turanza er300 var :D
iceman70
CLASSIC
CLASSIC

Sonraki

Üyelerimiz

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir