SELAMLAR

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

SELAMLAR

İleti Balıkcı » 30 Eyl 2010, 13:21

Bütün forum sakinlerine selamlar;

Geçen hafta "Skoda"cı oldum:) (LPG'li 1996 model felicia Combi LX 1,3 aldım), aracı 1,6 diye aldık ama 1,3 çıktı bununla ilgili deneyim ve fikirlerinizi öğrenmek için daha sonra ayrı bir başlık açmak istiyorum, önce kendimi tanıtmak babında bir selam vermek istedim:)

3 gün önce forumunuzu keşfettim ve 3 gündür her fırsatta forumunuzu inceliyor, tecrübe paylaşımlarınızdan yararlanmaya çalışıyorum. Tecrübelerini/bilgilerini karşılıksız olarak paylaşan tüm arkadaşlara peşin peşin çok teşekkür ediyorum.

43 yaşındayım, 17 yaşından bu yana arabasız kalmadım (askerde bile:)) desem yeridir, ama ilk defa skoda marka bir araç kullanıyorum. Hiç aklımda yokken temiz ve bagajı geniş bir araba arıyordum, kasası düzgün ve temiz bir araç gelince markasına ve modeline bakmadan aldım. Heleki de almışım, arabamı gitgide daha çok sevmeye başladım. Hele parçalarının ucuzluğu bu zamanda bulunmaz nimet:) Birde ruhsatında yazdığı gibi 1.6 olsaymış:(

Şimdilik bu kadar yeter sanırım, zaman ilerledikçe, fırsat oldukça daha iyi tanışabiliriz inşallah.

Tecrübe ve bilgi birikimlerini aktaran arkadaşlara tekrar çok teşekkürler.

Not: Bende hemen bir tecrübemi aktarayım, aracım düşük devir, rolanti gazda teklemeler yapıyordu, gaz ayarı yaptırayım diye gittim "avansı" bozuk olabilir dediler, avans yaptırmak için aranırken bir "Skoda özel servisi" buldum (isim ve adresini eğer uygun olursa ileride paylaşabilirim), sorunu anlatana kadar, kaputu açıp, tevzi makarasını çıkardı ve "bunun Bosh marka olanını alırsanız yeterli" dedi. Sorun hakikaten onunla çözüldü. Benim anladığım; orjinal tevzi makarası benzin için uygunken, bosh marka olanı LPG taktırılan Skoda'larla daha uyumlu çalışıyormuş. Benim için yeni bir şeydi, bilginize:)

Görüşmek üzere, selamlar, saygılar.

Kullanıcı avatarı
Balıkcı
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Serdar
Nereden: Ankara
Arabanız: Felicia Combi 1.3 LX

İleti sampionibo » 30 Eyl 2010, 13:24

Aramız hoşgeldiniz aracınız hayırlı uğurlu olsun konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar mutlaka cevap verecektir...
2012 VW Passat 1.4 TSİ Highline DSG
+
2004 Skoda Octavia Collection Plus
Kullanıcı avatarı
sampionibo
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: halil ibrahim üvet
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2004 Octavia Collection Plus

İleti Henien » 30 Eyl 2010, 15:14

Hoşgeldiniz. Aracınız hayırlı olsun.
KANITIN YOKLUĞU, YOKLUĞUN KANITI OLAMAZ
Kullanıcı avatarı
Henien
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Hakan
Arabanız: Mitsubishi ASX

İleti kemal1135 » 30 Eyl 2010, 15:16

Balıkcı yazdı:Bütün forum sakinlerine selamlar;

Geçen hafta "Skoda"cı oldum:) (LPG'li 1996 model felicia Combi LX 1,3 aldım), aracı 1,6 diye aldık ama 1,3 çıktı bununla ilgili deneyim ve fikirlerinizi öğrenmek için daha sonra ayrı bir başlık açmak istiyorum, önce kendimi tanıtmak babında bir selam vermek istedim:)

3 gün önce forumunuzu keşfettim ve 3 gündür her fırsatta forumunuzu inceliyor, tecrübe paylaşımlarınızdan yararlanmaya çalışıyorum. Tecrübelerini/bilgilerini karşılıksız olarak paylaşan tüm arkadaşlara peşin peşin çok teşekkür ediyorum.

43 yaşındayım, 17 yaşından bu yana arabasız kalmadım (askerde bile:)) desem yeridir, ama ilk defa skoda marka bir araç kullanıyorum. Hiç aklımda yokken temiz ve bagajı geniş bir araba arıyordum, kasası düzgün ve temiz bir araç gelince markasına ve modeline bakmadan aldım. Heleki de almışım, arabamı gitgide daha çok sevmeye başladım. Hele parçalarının ucuzluğu bu zamanda bulunmaz nimet:) Birde ruhsatında yazdığı gibi 1.6 olsaymış:(

Şimdilik bu kadar yeter sanırım, zaman ilerledikçe, fırsat oldukça daha iyi tanışabiliriz inşallah.

Tecrübe ve bilgi birikimlerini aktaran arkadaşlara tekrar çok teşekkürler.

Not: Bende hemen bir tecrübemi aktarayım, aracım düşük devir, rolanti gazda teklemeler yapıyordu, gaz ayarı yaptırayım diye gittim "avansı" bozuk olabilir dediler, avans yaptırmak için aranırken bir "Skoda özel servisi" buldum (isim ve adresini eğer uygun olursa ileride paylaşabilirim), sorunu anlatana kadar, kaputu açıp, tevzi makarasını çıkardı ve "bunun Bosh marka olanını alırsanız yeterli" dedi. Sorun hakikaten onunla çözüldü. Benim anladığım; orjinal tevzi makarası benzin için uygunken, bosh marka olanı LPG taktırılan Skoda'larla daha uyumlu çalışıyormuş. Benim için yeni bir şeydi, bilginize:)

Görüşmek üzere, selamlar, saygılar.

aramıza hoşgeldiniz aracınız hayırlı olsun
Kullanıcı avatarı
kemal1135
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: 2011 1.4 polo comfortline

İleti diseqc » 30 Eyl 2010, 15:26

hoşgeldiniz, ama 1,3 arabayı ruhsata 1.6 olarak nasıl kaydettirmişler anlamadım dorusu motor no tutuyormu acaba sonradan motor bindirmiş olmasınlar :???
Kullanıcı avatarı
diseqc
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: murat
Nereden: Rize
Arabanız: Peugeot 1.4 HDI Bipper

İleti hetepe » 30 Eyl 2010, 15:29

Hoşgeldiniz, güle güle kullanın, motor hacmini ruhsattan öğrenmeniz ilginç, aracı baktırmadan almışsınız anlaşılan...
Ama işin kötü yanı, ruhsat bilgilerine göre vergilendirmedir, 1.6 vergisi ödemek durumundasınız, düzelttirebilirsiniz.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti Balıkcı » 30 Eyl 2010, 15:40

Hoşbulduk arkadaşlar, yoğun ilginize ve temennilerinize teşekkürler :)

Motor hacmini ruhsattan öğrenmekten başka şansım yoktuki :? 4 ya da 5 ustaya baktırdım ama hangimiz araba alırken "usta, ruhsatta 1.6 yazıyor ama gerçekten 1.6'mı" diye sorar? Aracı gören çok beğendi, kasası, motoru, yürüyeni çok düzgün, kilometresi uygun, yorulmamış bir araba, beklentilerimi karşılayacak nitelikte olunca daha fazla araştırmadım bende.

Motor hacminin düzeltilmesi konusunda ayrı başlık açmamız daha uygun olur sanırım, bu sorunla karşılaşan olursa bilgiye ulaşmasının kolaylaşması açısından :)
Kullanıcı avatarı
Balıkcı
CLASSIC
CLASSIC

İleti Balıkcı » 30 Eyl 2010, 16:10

Yeni konu açmak için yaklaşık 20 dakikamı alan bir yazı yazdım fakat, "konuyu aç" dediğim de hepsi gitti :oops: Şu an için tekrar o kadar vaktim yok, daha sonra bu sorun için yeni konu açacağım, görüşmek üzere :)
Kullanıcı avatarı
Balıkcı
CLASSIC
CLASSIC

İleti felicia_3437 » 30 Eyl 2010, 16:15

aramıza hoş geldin abı bende felicia kulanıcısıyım ama hb benımkı cok keyıflı bır aractır hayırlı gunlerde kulanmanız dıleğiyle
FeLiŞ 1995 34 ylt 20
Kullanıcı avatarı
felicia_3437
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: M SELİM AKIN
Arabanız: FELİCİA LX

İleti Balıkcı » 30 Eyl 2010, 16:20

Teşekkürler kardeş, daha şimdiden bende keyf alıyorum aracımdan, tabi beklentiler farklı olunca alınan keyfte farklı oluyor :)
Kullanıcı avatarı
Balıkcı
CLASSIC
CLASSIC

İleti Henien » 30 Eyl 2010, 17:25

Balıkcı yazdı:Yeni konu açmak için yaklaşık 20 dakikamı alan bir yazı yazdım fakat, "konuyu aç" dediğim de hepsi gitti :oops: Şu an için tekrar o kadar vaktim yok, daha sonra bu sorun için yeni konu açacağım, görüşmek üzere :)

Aman abicim 20 dk ne demek. İnsan okuyacak onu :) Sen meramını kısaca anlat, forumda leb demeden leblebiyi anlayacak bir bilen arkadaşlar yardımcı olurlar.
KANITIN YOKLUĞU, YOKLUĞUN KANITI OLAMAZ
Kullanıcı avatarı
Henien
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Hakan
Arabanız: Mitsubishi ASX

İleti felicia35 » 30 Eyl 2010, 19:11

Aramıza hoş geldiniz.Hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız kullanmanız temennisiyle.Gerçekten rahat ve keyifli bir araçtır.Parça ucuz araç kaliteli.Daha sonra araba değiştirmek istediğinizde bile yine üst model skoda dşüneceksiniz emin olun.
SAYGILARIMLA
Kullanıcı avatarı
felicia35
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ÖZER
Nereden: İzmir
Arabanız: 97 FELİCİA LX

İleti RAZOR10 » 30 Eyl 2010, 19:23

aramıza hoşgeldiniz.
Kullanıcı avatarı
RAZOR10
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: selçuk ÇİMŞİR
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Skoda Fabia ambiente 2005

İleti Balıkcı » 01 Ekm 2010, 01:59

felicia35 yazdı:Aramıza hoş geldiniz.Hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız kullanmanız temennisiyle.Gerçekten rahat ve keyifli bir araçtır.Parça ucuz araç kaliteli. Daha sonra araba değiştirmek istediğinizde bile yine üst model skoda düşüneceksiniz emin olun.

Temennileriniz için teşekkürler, koyulaştırdığım öngörünüze sanırım şimdiden katılıyorum :D
Kullanıcı avatarı
Balıkcı
CLASSIC
CLASSIC

İleti Balıkcı » 01 Ekm 2010, 02:01

RAZOR10 yazdı:aramıza hoşgeldiniz.

Hoşbulduk, ilginiz için teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
Balıkcı
CLASSIC
CLASSIC

İleti Balıkcı » 01 Ekm 2010, 02:53

İlk mesajımda bahsettiğim sorun için aşağıdaki başlığı açtım, ilgili ve de bilgili arkadaşlardan görüş ve önerilerini bekliyorum 8-)

viewtopic.php?f=13&t=21737" rel="nofollow
Kullanıcı avatarı
Balıkcı
CLASSIC
CLASSIC

Üyelerimiz

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir