Octavi aldım. Ruhumu daralttılar.

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Octavi aldım. Ruhumu daralttılar.

İleti eminoglu » 28 Kas 2010, 23:46

Merhaba arkadaşlar. Foruma daha önce bir kaç konu açmıştım. Octavia alacaktım yorumlarınızı sordum. TEşekkür ederim yardımlarınız için. Bir tane octavia aldım. 2003 elagance. Araçı almadan bir kaç ustaya gösterdik. 3-4 parça lokal boya var dediler ancak daha sonra benim arkadaşlar başka ustaralara gösterdiklerinde aracın takla attığını, ful boyalı olduğunu söylediler. Aracın resimlerini ilerde burada yayınlayacağım. Araç 55000'de. Lastikler yeni. Elagance'nin bilindik özellikleri. 20.500 TL peşin verdim. Ancak aldığım şahıs viraj denge çubuğunda arıza olduğunu tamir görmesi gerektiğini söyledi. Aracı alalı 2 haftadan fazla oldu. Birde sürekli olarak hararet 90'da. ( termosda mı bir sıkıntı vardır yoksa başka bişeydemi? ) Yardımcı olursanız sorularım gelecek.

2003 Octavia Elagance. O bir canafar. :)
Kullanıcı avatarı
eminoglu
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: yakup..
Nereden: Kars

İleti felicia_3437 » 28 Kas 2010, 23:53

nasıl olurda sen ustaya göturuyorsun bır kac parcadalokalkl vardıyor arkadaşlarında da ful boyalı takla atmışş dıyor ilgınc bır olay bırde sıze söliyım arkadaşın kendı daha ıyısını alsın bınsın
ben felıyı aldıhımda banada cok dıyen oldu ve bunların arabaları sanayıden cıkmaz ken ben uramıyorum bıle bırtek bakımlara gıdıyorum hararete gelın ce benımkıde ılk 10 dkıka icinde 90 sana gelır ve 10 saat sürsem 90dan yuları cıkmaz
FeLiŞ 1995 34 ylt 20
Kullanıcı avatarı
felicia_3437
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: M SELİM AKIN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: FELİCİA LX

İleti can.tasan » 28 Kas 2010, 23:53

Umarim dediginiz gibi degildir de iciniz rahat eder.
Kullanıcı avatarı
can.tasan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Can TASAN
Nereden: Ankara
Arabanız: 2003 Fabia Elegance 101

İleti 34SCU59 » 28 Kas 2010, 23:53

herşeyden önce allah kaza bela vermesin...hayırlı olsun..

Aldıgınız sahısla ne konustugunuz onemli fazla zaman geçmemiş tam bilmiyorum ama 100 tl ye filan skoda servisi a dan z ye herseyine bakıyor.

hararet konusuna gelince motor çalıstıgı surece hep 90da durur ben hiç aracımda seyir halındeyken 90 ın altında gormedim
NEW İBİZA CUPRA 2013 YEARS..
34SCU59
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Barbaros ÇAKIR
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: 2011 FORD C-MAX TİTANYUM X 1.6 TDCİ

İleti felicia_3437 » 29 Kas 2010, 00:07

unutmuşum k bakmayın aracınız hayırlı olsun mutlu ve mesut günlerde kulanmanız dileğiyle ya takla atan bır aracı kaskosu yoksa bile sigorta perte cıkarıyor ve normal aracın sigortası 300 is perten dönme aracın sigortasını 600 yapıyorlar bunu sigorta şirketinden örene bilirsiniz he takla atmıştır adam hıc bıryere bıldırmemıştır tuhaf bır durum olur takla atıysa mutlaka yola zara verdiği icin barıyele falan mahkemelik olur araca satılmaz konur yanı bu uzar gıder benım bıldığım genede sizi icinizi rahat tutun ve octinin keyifine varın
FeLiŞ 1995 34 ylt 20
Kullanıcı avatarı
felicia_3437
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti eminoglu » 29 Kas 2010, 00:08

Arkadaşlar aracın resimlerini de gösteririm size. Araçı aldığım şahıs tanıdık. Yabancı birisi değil. Araç çok diri duruyor. Ben 3.sahibiyim. 49 binde bakıma girmiş. İstanbulda servis bakımı yapılmış. Bunu tespit etmek mümkünmü acaba. Aldığım şahsın da dediği gibi 3-4 yerinde lokal boya var. Ama kayda değer değil. Araç çok hoşuma gitti aldım. Milletin gözü değdi. MSelim bey dediğiniz gibi. Arkadaşlarda biraz çekememezlik durumu var sanırım. Bugün ustaya o harareti sordum o hıyar da afedersiniz termos değişecek vs tarzında hikaye uydurdu. Servise götürcem ancak Kars'ta yaşıyorum. Servis en yakın Erzurum'da. O nedenle götüremedim.

Kullanıcı avatarı
eminoglu
CLASSIC
CLASSIC

İleti felicia_3437 » 29 Kas 2010, 00:12

abi sizi sorunlarınızı burdan yazın elbete size tecrubeli arkadaşlarımız yardım cı olacak ama
skoda ve vw gurup araclar ilk 10 dkıkada 90 nı bulu rondan sonrada ordan bıryere gıtmezler
he 100 desen 110 desen derim bir anarmalık var ama 90 dır yanı bunun ayarı

abım arka cama yasın bır süre ıcın cekemeyene canak beleşe dıye kımsenın sesı cıkmaz
FeLiŞ 1995 34 ylt 20
Kullanıcı avatarı
felicia_3437
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti alpino » 29 Kas 2010, 00:27

hocam hararetle ilgili hiçbir sorunun yok. vw motorları standart 90 derece de çalışıyor. termostatta sorun var diyen adama sen hiç bakma. 90'ın üstüne çıkarsa (100-110 gibi) sorun var demektir.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti yonetici » 29 Kas 2010, 00:41

Hararet 90 demişsiniz ama o göstergede derece yazmıyordur hararet ibresi saat 12 yönünde ise durum normal.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi

İleti ugur_clskn » 29 Kas 2010, 01:17

hayırlı olsun aracınız güle güle kullanın. sizin boşyere canınızı sıkmışlar gibi gözüküyo bana takla atmış araç mutlaka bellı olur aractan cok anlamayan bırı bıle anlar bence. canınızı sıkmayın gule gule kullanın
PEUGEOT 306 1.6 SEDAN
Kullanıcı avatarı
ugur_clskn
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: uğur çalışkan
Arabanız: felicia 1.3lx idi

İleti diseqc » 29 Kas 2010, 09:12

benimde arabayı aldığımda seni kazıklamışlar bu araba komple boyalı dediler sadece sağ arka çamurluğun boyalı olduğunu bildiğim halde yinede duramadım arabayı 1 hafta sonra götürdüm söylenenden hariç bagaj kapağının o tarafında da boya var dediler komple boyalı diyenin getir birde bize göstersin nereyi boyalı görmüş diye söylediler ama bir hafta baya canım sıkılmıştı sen takma bunlara araban hayırlı olsun sürmene bak, hararetin de gayet normal...
Kullanıcı avatarı
diseqc
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: murat
Nereden: Rize
Arabanız: Peugeot 1.4 HDI Bipper

İleti eminoglu » 29 Kas 2010, 17:26

felicia_3437 yazdı:abi sizi sorunlarınızı burdan yazın elbete size tecrubeli arkadaşlarımız yardım cı olacak ama
skoda ve vw gurup araclar ilk 10 dkıkada 90 nı bulu rondan sonrada ordan bıryere gıtmezler
he 100 desen 110 desen derim bir anarmalık var ama 90 dır yanı bunun ayarı

abım arka cama yasın bır süre ıcın cekemeyene canak beleşe dıye kımsenın sesı cıkmaz

Müthişsin abi. Bu yazıyı yazdıracam arabanın arkasına sonra resmini buraya ekleriz

? yazdı:Hararet 90 demişsiniz ama o göstergede derece yazmıyordur hararet ibresi saat 12 yönünde ise durum normal.

Benim araçta var. Saat 12 yönünde tam dediğiniz gibi. Bugün dikkat ettim aynı dediğiniz gibi 90'a geliyor orda kalıyor.

felicia_3437 yazdı:unutmuşum k bakmayın aracınız hayırlı olsun mutlu ve mesut günlerde kulanmanız dileğiyle ya takla atan bır aracı kaskosu yoksa bile sigorta perte cıkarıyor ve normal aracın sigortası 300 is perten dönme aracın sigortasını 600 yapıyorlar bunu sigorta şirketinden örene bilirsiniz he takla atmıştır adam hıc bıryere bıldırmemıştır tuhaf bır durum olur takla atıysa mutlaka yola zara verdiği icin barıyele falan mahkemelik olur araca satılmaz konur yanı bu uzar gıder benım bıldığım genede sizi icinizi rahat tutun ve octinin keyifine varın
Teşekkür ediyorum dilekleriniz için. İnşallah kazasız belasız bineriz. Aracın sigortası şu an için var. Ayrıca dediğiniz gibi hiçte takla atmış gibi durmuyor. Dursa idi zaten gösterdiğimiz usta o kadar da kör değildir sanırım. Neyse en azından biraz rahatladım. Ayrıca Adliyede çalıştığım için kaza yapsa idi dediğiniz gibi adli kaydı çıkardı.Yorumlarınız sayesinde. Yalnız ilk göz ağrım olduğu için biraz öğrenmem gerek sanırım teknik donanımları.
diseqc yazdı:benimde arabayı aldığımda seni kazıklamışlar bu araba komple boyalı dediler sadece sağ arka çamurluğun boyalı olduğunu bildiğim halde yinede duramadım arabayı 1 hafta sonra götürdüm söylenenden hariç bagaj kapağının o tarafında da boya var dediler komple boyalı diyenin getir birde bize göstersin nereyi boyalı görmüş diye söylediler ama bir hafta baya canım sıkılmıştı sen takma bunlara araban hayırlı olsun sürmene bak, hararetin de gayet normal...
Aynen benim araçta da bu durum var. Bende götürcem yakında bir göstercem servise.

Kullanıcı avatarı
eminoglu
CLASSIC
CLASSIC

İleti can.tasan » 29 Kas 2010, 18:58

Ben de sunu ekleyeyim gercekten cok guzel bir araciniz var, hic uzulmeyin kullandikca iyi elegance octavia almisim diyecek ve gitgide baglanacaksiniz. Bir cok pahali aractan bile daha konforlu oldugunu goreceksiniz...
Kullanıcı avatarı
can.tasan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Can TASAN
Arabanız: 2003 Fabia Elegance 101

İleti delidolu » 29 Kas 2010, 21:16

octi 90'ı pek sever yerinden hiç ayrılmaz, gayet normal mrk etme A4 lerin hepsi öyle..
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti ayhani » 29 Kas 2010, 22:02

delidolu yazdı:octi 90'ı pek sever yerinden hiç ayrılmaz, gayet normal mrk etme A4 lerin hepsi öyle..

A5'lerdede sıcaklık doksanda sabittir.
ayhani
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti eminoglu » 29 Kas 2010, 23:00

Arkadaşlar birde bişey sormak istiyorum. Bagaj tarafından tıkırtı geliyor stabilize yollarda. Bu her octi de varmıdır acep ?
Birde sağ ön taraftan kalkarkan gırccc diye bir ses geliyor. Sadece kalkarken yapıyor. Seyir halinde gayet güzel. Birde gaj pedalına bastığımda hemen gazı almıyor gibi geliyor. Bunlar diğer octiler de de var mı ?

Kullanıcı avatarı
eminoglu
CLASSIC
CLASSIC

İleti fıratt » 30 Kas 2010, 11:54

eminoglu yazdı:Arkadaşlar birde bişey sormak istiyorum. Bagaj tarafından tıkırtı geliyor stabilize yollarda. Bu her octi de varmıdır acep ?
Birde sağ ön taraftan kalkarkan gırccc diye bir ses geliyor. Sadece kalkarken yapıyor. Seyir halinde gayet güzel. Birde gaj pedalına bastığımda hemen gazı almıyor gibi geliyor. Bunlar diğer octiler de de var mı ?

arkadan ve onden gelen ses amortisor takozlarıyla alakalı bir durum olabilir oldukça maliyeti duşuk parçadır..hemen gaz yemiyor gibi gelmeside karşılaşılan bir durum genelde bogaz kelebeği olarak adlandırılan parçanın zamanla kurum tutmasıyla alakalı bir durum olabilir sokulup guzelce çozucu spreyle temizlet birde adaptasyon ayarı yaptır sorunun çozulur,yeni arac almışın mutlaka elden gececek yani arac..
fıratt
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fırat
Nereden: Adana
Arabanız: su aracım yok

İleti isikayhan » 30 Kas 2010, 15:39

90 derece ideal sıcaklıktır
hararet kırmızı bölgeye gelince olur

Eğitimli insanlar topluma borçludurlar. Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken bir başkasının yapamadığını görüp susmaları kendilerini yetiştiren o topluma ihanettir.

Bilgi paylaştıkça çoğalır.

M.Niyazi Saral
Kullanıcı avatarı
isikayhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Skoda Octavia 2009 1.6 MPI Facelift Elegance Tipt.

Sonraki

Üyelerimiz

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir