OKTAVİA 2011

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

OKTAVİA 2011

İleti mustafaguzeymd » 05 Oca 2011, 21:35

Araçlarda 1000 lira zam var....

hayırlı olsun

mustafaguzeymd
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Şanlıurfa
Arabanız: Octavia 1.6 Dizel Ambiente 2011

İleti paranoia » 06 Oca 2011, 00:40

Herkese Merhaba
ARACINIZ hayırlı olsun kazasız belasız gunlerde kullanın inşallah
Ben de 2011 TDI DSG Otomatik Octavia gümüş gri Ambiente + Sis Farı +Park Sensnru 47500 e aldım
Kaskomu da takas aracımdan devrettım Yapıkredi Full 760 a mal oldu . zorunlu pahalı bıraz sehıre baglı olara 243
ARacı yarın aksam teslım alıcam . Umarım dogru bir karar vermişimdir. bu kabin gürültüsü işi biraz canımı sıktı .
Ben sasdece sofor koltuguna oturdum ve karar verdım test surusu yapmaya o rahatlıktan snra gerek gormedım. bakalım hayırlıs
paranoia
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Nuri Şalk
Nereden: İzmir
Arabanız: Octavia 1.6 TDI DSG Otomatik 2011 Makyajlı Ambient

İleti tutku88 » 06 Oca 2011, 02:50

mustafaguzeymd yazdı:Arkadaşlar

2 gündür 1.6 dizel DSG Octavia (Ambiente) kullanıyorum
Şimdilik memnunum....farklı bir deneyim...
Araç yürümüyor...akıyor

Bu versiyonda ESP yok sanırım...

tecrübeleri paylaşmaya devam etmek ümidiyle...

Arkadaşım octavia da dsg şanzımanların hepsinde esp sistemi standart olarak sunulmaktadır. Araç classic bile olsa eğer dsg şanzıman varsa ESP standart tır
tutku88
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: egemen tutku yancarlı
Arabanız: fiat palio 1.4

İleti oguz » 06 Oca 2011, 09:45

tam bende bunu yazıcaktım konuyu okuyunca octavia dsg lerde esp standart arkadaslar yok degil var hild holder'da dsg lerde standart bilginize :)

2005 fabia htp classic
2011 fabia 1.4 16v ambiante dynamic^^
Kullanıcı avatarı
oguz
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti enoktakenokta » 06 Oca 2011, 15:44

Bugün servise gittim, gitmişken de showroom'a da uğradım, hafta içi olmasına rağmen oldukça kalabalıktı ve çoğu aracın üzerinde "satılmıştır" yazıyordu. Hele Octavia sanırım hiç yoktu... Plazanın sahibiyle sohbetimizde teslimatlara yetişemiyoruz dedi... Arz-talep kuralı işledi sanırım, talep arttıkça fiyatı da yukarı çektiler, zira Octavia özellikle çok iyi bir alternatif şu anda...
Kullanıcı avatarı
enoktakenokta
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ankara
Arabanız: Superb 1.4 TSI Elegance

İleti mustafaguzeymd » 06 Oca 2011, 22:29

ESP ile ilgili bilgi veren arkadaşlar...

Çok teşekkürler....

Araçla ilgili Yüce otonun sitesinden çok fazla bişey öğrenmek mümkün değil...
sanki bu donanım elegace da var gibi anlamıştım...
Yoksa benim dikkatimden mi kaçtı ??

sevgiler
mustafaguzeymd
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Şanlıurfa
Arabanız: Octavia 1.6 Dizel Ambiente 2011

İleti skodaizm » 06 Oca 2011, 23:28

paranoia yazdı:Herkese Merhaba
ARACINIZ hayırlı olsun kazasız belasız gunlerde kullanın inşallah
Ben de 2011 TDI DSG Otomatik Octavia gümüş gri Ambiente + Sis Farı +Park Sensnru 47500 e aldım
Kaskomu da takas aracımdan devrettım Yapıkredi Full 760 a mal oldu . zorunlu pahalı bıraz sehıre baglı olara 243
ARacı yarın aksam teslım alıcam . Umarım dogru bir karar vermişimdir. bu kabin gürültüsü işi biraz canımı sıktı .
Ben sasdece sofor koltuguna oturdum ve karar verdım test surusu yapmaya o rahatlıktan snra gerek gormedım. bakalım hayırlıs
Hayırlı uğurlu olsun arkadaşım. Güle güle kullan. Bende 1.9 TDI var , öyle söyledikleri gibi kabin gürültüsü falan yok. Sanırım markanın Türkiye'de tanınmış olmamasından doğan önyargıların çıkardığı bir gürültü kabine gelen. Birçok marka ve model kullanmış biri olarak sınıfının en sessiz motor ve iç kabin gürültü seviyesinde bir araçtır. Kullanınca siz de hak vereceksiniz.

__Hakan Ün__

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

İleti paranoia » 09 Oca 2011, 10:33

Herkese Merhaba
Yeni Oktim ile hafta sonu izmir-mugla arası bır yolculuk deneyimi yaşadım Eşim bile alırken tam ikna olmamıştı . Ama yolculuğa daha başladıgımız erken saatlerde ne kadar dogru bır secim yaptıgımızı o da anladı.
Aracın vites degiştirtigini gosterge panelınden gormessenız bazen hıssetmıyrsunuz bıle.. kabın gurultusu koonusu ıse tam bır abartma .Opel Corsa 1.3 dızel aracım bnun yanında basbas bagırıyormus demek kı dıyebılecek kadar az ses alıyor. tabı aslında baska bır konu da sudur ki aracı teslım almadan onxe yaptırfdıgım oto koruma paketının ıcınde kı taban kaplama kaplamanın da buna etkısı oldugu kanaatındeyım. ılk planda gıderken ortalama 120 km gıbı bır surattten assagıya dusmedım 160 km ye kadar da cıktım ama uzerını arac yenı oldugu ıcın zorlamak ıstenedım ama gaza yarım bıle basmamıstım o surat ıcın daha da yaoacak bellı ama baska zamana artık. Donuste 100kmyı pek gecmeden geldım. Gordum kı anlık sarf 4.5 lt nın uzerıne hıc cıkmıyor. gerıye donuk ortalama 5.6lt yaktıgımı gosterıyor yol bılgısyarı. demek kı basınca yakacak yanı ama arac 140 km ıle gıderken bııle ınanın bana kesınlıkle hıssetmıyorsunuz. 90km ıle gıtmek ıse tam bır ezıyet. O kadar rahat kı hele bır de otomatık vıtes eklenınce oglum hadı gec kullan dıyesı gelıyor ınsanın.

Eh sımdılık Oktı deneyımı bu kadar ama devamı gelecek

.
Hatalı harfler ıcın kusura bakmayın cepten yazıyorum
paranoia
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Nuri Şalk
Arabanız: Octavia 1.6 TDI DSG Otomatik 2011 Makyajlı Ambient

İleti yavuz69 » 12 Oca 2011, 14:19

arkadaşlar herkese merhaba. ben de cumartesi günü octavia ailesine katıldım hayırlısıyla. aldığım araç 1.6 TDI DSG Elegance Siyah. arabayı İstanbul Oğuşlar Grup'tan aldım. bu vesileyle satış sorumlusu Sinan Beye ilgisinden dolayı teşekkürlerimi sunuyorum.
yavuz69
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: Isparta
Arabanız: Octavia 1.6 TDI DSG Elegance

Önceki

Üyelerimiz

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir