Tanışma

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Tanışma

İleti sertanben » 11 Eyl 2011, 11:43

Merhaba sevgili skodaseverler konuyu açtığım yer doğru yerdir diye umuyorum aranıza bugün katıldım 2004 fabia 1.4 16 valf 101bg aracımla skoda dünyasına eski bir opelci olark katıldım istanbuldan izmire gelip yerleştim yeni geldiğim bu şehirde aliağa ilçesindeyim servis konusunda yardım alabileceğim önerilerinizi bekliyorum zira aracım 2004 model 53000km de benden önceki sahibi hiçbir şeyini değiştirmemiş km dolmasını beklemiş:) fakat sene dolduğu için değişmesi gerekenler var uygun fiyatlı ve bu araçlardan anlayan bana yakın yani aliağa ya servis ve ustalar konusunda bilgi verirseniz çok sevinirim ilginize şimdiden çok teşekkür ederim herkese iyi pazarlar

sertanben
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: sertan şen
Nereden: İzmir
Arabanız: 2004fabia1.4 16v101

İleti sertanben » 16 Eyl 2011, 22:05

36 kişi bakmış fakat kimse hoşgeldin bile dememiş yanlış bişeymi yazdım acaba yoksa yanlış yeremi yazdım...
sertanben
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti murat11h1 » 16 Eyl 2011, 22:07

Hoşgeldin kardeş. yanlış bişey yapmadın rahat ol. Saat geç biraz ondandır.
Kullanıcı avatarı
murat11h1
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Murat
Nereden: Çorum
Arabanız: Fabia 2005 101Hp Special

İleti erdemguner35 » 16 Eyl 2011, 22:20

hoşgelgin kardeş aracın hayırlı uğurlu olsun... aracın tüm yürüyen ve motor aksamlarına baktır değişmesi gerekenleri değiştir ki (özellikle triger seti yağ filtre filan) için rahat olsun... skoda rahat,sağlam ve düzenli bakıldığında sizi üzmeyecek bir arabadır... iyi bir seçim

"Çalışmadan, yorulmadan, üretmeden rahat yaşamak isteyen toplumlar önce haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar."
Mustafa Kemal Atatürk

erdemguner35
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ERDEM GÜNER
Nereden: Manisa

İleti felicia_3437 » 17 Eyl 2011, 00:09

hoş geldin aramıza fabıa ile iyı bır secim yapmışsınız hayırlı olsun allah kaza bela vermmesın
FeLiŞ 1995 34 ylt 20
Kullanıcı avatarı
felicia_3437
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: M SELİM AKIN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: FELİCİA LX

İleti skodacı_71 » 17 Eyl 2011, 01:32

Aramıza Hoşgeldiniz
Kullanıcı avatarı
skodacı_71
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Süleyman Çelik
Nereden: Ankara
Arabanız: Skoda Favorit 135L

İleti sertanben » 17 Eyl 2011, 03:45

hoşbulduk teşekkürler herkese :)
sertanben
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti forman37 » 17 Eyl 2011, 06:39

hosgeldın aramıza :) hayırlı olsun yenı aracınız.
_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MUSTAFA ÖZCAN
Arabanız: NE ARABASI AMK?

İleti Bluedays » 17 Eyl 2011, 08:26

Hayırlı uğurlu olsun, allah kazasız belasız binmeyi nasip eder inşallah
Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

İleti sertanben » 17 Eyl 2011, 16:58

amin cümlemize kazasız belasız yolculuklar dilerim hoşbulduk:)
sertanben
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti erginbkr » 17 Eyl 2011, 17:25

sertan kardeş hoşgeldin...kazasız belasız binmek nasip olur inşallah... :) biraz sitem etmişsin ama forumumuzda sıcakkanlı arkadaşlar bol miktarda bulunur...yeryer tatlısert atışmalarda olmuyor değil hani...iyi forumlar kardeşim...
Kullanıcı avatarı
erginbkr
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ergin
Arabanız: BUGATTİ VEYRON Benzin+LPG

İleti erginbkr » 17 Eyl 2011, 17:26

sertan kardeş hoşgeldin...kazasız belasız binmek nasip olur inşallah... :) biraz sitem etmişsin ama forumumuzda sıcakkanlı arkadaşlar bol miktarda bulunur...yeryer tatlısert atışmalarda olmuyor değil hani...iyi forumlar kardeşim...
Kullanıcı avatarı
erginbkr
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti erginbkr » 17 Eyl 2011, 17:37

bu arada aracının rutin bakımlarına ilave olarak triger zincirini (ömrü 5yıl yada 90000 kmdir),fren hidroliğini ( ömrü 2-3 yıldır-değiştir ilave yapma) ve direksiyon hidroliğini (ömrü 5-6 yıldır) değiştir...dreksiyon ve fren hidroliği+işçilik yetkil serviste şu an 70 tl...trigeri bilmiyorum...ama 15 ekime kadar yedek parça ve işçilikte yüzde otuz indirim var...muhakkak yararlan ondan...bujilerini de kontrol ettir...orjinal bujiler NGKdır ve dördü şu anda yetkili serviste 24 lira...son olarak arabana hız sabitleyici taktırmak istersen (bence mutlaka taktır çok faydalı bişey) oda 200 tl ye malolur...sevgiler kardeşim...
Kullanıcı avatarı
erginbkr
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti dominik » 17 Eyl 2011, 17:48

aramıza hoş geldin..
alamandan saşma,japonu aşma.türk atasözü araç için (bana göre biçok dalı da kapsar)
dominik
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: halil demir
Arabanız: fabia 2001 101bg 16v

İleti sertanben » 18 Eyl 2011, 21:40

erginbkr yazdı:bu arada aracının rutin bakımlarına ilave olarak triger zincirini (ömrü 5yıl yada 90000 kmdir),fren hidroliğini ( ömrü 2-3 yıldır-değiştir ilave yapma) ve direksiyon hidroliğini (ömrü 5-6 yıldır) değiştir...dreksiyon ve fren hidroliği+işçilik yetkil serviste şu an 70 tl...trigeri bilmiyorum...ama 15 ekime kadar yedek parça ve işçilikte yüzde otuz indirim var...muhakkak yararlan ondan...bujilerini de kontrol ettir...orjinal bujiler NGKdır ve dördü şu anda yetkili serviste 24 lira...son olarak arabana hız sabitleyici taktırmak istersen (bence mutlaka taktır çok faydalı bişey) oda 200 tl ye malolur...sevgiler kardeşim...

tekrar hoşbulduk istanbulda olsam sıkıntım olmazdı orada çevrem geniş eş dost çoktu burda izmirde sanayi ortamlarına uzak bir bölgede oturuyorum ve kimseyide tanımıyrum ama biyerlerden başlamak gerek diyerek geçen cuma günü lastikleri yenileyerek başladım çevreyi kolaçan etmeye 2004 model aracın üzerinde fabrikadan çıkarken takılan lastikleri duruyordu 185/60/14 onları 185/65/14 olarak sıfırladık ve inanın sanki yolla olan teması kesildi tek ses gelmiyor artık bu arabaya biraz daha ısınmaya başladım bu haftada lastik aldığım yere tekrar gittim çünkü aracı çok beğenmişler satarsan haberimiz olsun demişlerdi onlardan bu arabalardan anlayan usta önermelerini istedim onlarda sağ olsunlar beni öyle bi ustaya gönderdilerki izmirde olupta aracına bu grup arabalardan anlayan işin membaandan gelme bi ustayla tanışmak isteyen arkadaşları seve seve götürür tanıştırırım usatmız 25 yıl almanyada vw fabrikasında çalışmış bir usta ve teknik bilgisi bence on numara

malum 2004 model aracım km dolmamış ama neredeyse 8 yaşına girecek 53000 de olsada triger değişmek gerekir diye düşünüyordum ve araştırdım herkes bunu böyle düşünüyor fakat ustayla detaylı bir araçtırma yaptık ve üretici firmanın araç için hazırladığı teknik şemada (almanca) sene gözetmeksizin ilk trger seti 90.000 de değişir ve her 30.000 de kontrol edilir uyarısından sonra durakladık ki ustanın yaklaşımıda mantıksız gelmedi dışardan alacağımız triger seti orjinalde olsa fabrikanın üzerine taktığı gibi olmaz demesiyle bende triger işini erteledim fren hidroliğini bujilerini değiştik eksik olan antifirizini tamamladık dreksiyon şanzıman yağlarını kontrol ettik bilgisayardan sağlam bi kontrolden geçirdik ki sadece o kontrol için 150 tl gibi rakamlardan bahsediyorlar araçta yakın zamanda akü değişimi yapıldığından arıza vermesede abs ve hava yastığının devre dışı olduğunu gördük resetleyerek o sıkıntıdanda kurtulduk yani ben ustamı bulduğuma inanıyorum tatmin oldum verdiğin parça fiyatları bana çok uygun geldi hız sabitleyici daha önce kullanmadım ama denemek isterim onuda bi araştırayım bakayım verdiğin fiyatlar çok makul fiyatlar ilgilenicem tekrar teşekkürler
sertanben
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti tuzsuz » 18 Eyl 2011, 21:47

hoşgeldiniz. hayırlı uğurlu olsun aracınız. kazasız belasız sürüşler dilerim.
Kullanıcı avatarı
tuzsuz
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: 2005 Fabia special 1,4 101 HP

İleti psco » 19 Eyl 2011, 00:01

sertanben yazdı:
erginbkr yazdı:bu arada aracının rutin bakımlarına ilave olarak triger zincirini (ömrü 5yıl yada 90000 kmdir),fren hidroliğini ( ömrü 2-3 yıldır-değiştir ilave yapma) ve direksiyon hidroliğini (ömrü 5-6 yıldır) değiştir...dreksiyon ve fren hidroliği+işçilik yetkil serviste şu an 70 tl...trigeri bilmiyorum...ama 15 ekime kadar yedek parça ve işçilikte yüzde otuz indirim var...muhakkak yararlan ondan...bujilerini de kontrol ettir...orjinal bujiler NGKdır ve dördü şu anda yetkili serviste 24 lira...son olarak arabana hız sabitleyici taktırmak istersen (bence mutlaka taktır çok faydalı bişey) oda 200 tl ye malolur...sevgiler kardeşim...

tekrar hoşbulduk istanbulda olsam sıkıntım olmazdı orada çevrem geniş eş dost çoktu burda izmirde sanayi ortamlarına uzak bir bölgede oturuyorum ve kimseyide tanımıyrum ama biyerlerden başlamak gerek diyerek geçen cuma günü lastikleri yenileyerek başladım çevreyi kolaçan etmeye 2004 model aracın üzerinde fabrikadan çıkarken takılan lastikleri duruyordu 185/60/14 onları 185/65/14 olarak sıfırladık ve inanın sanki yolla olan teması kesildi tek ses gelmiyor artık bu arabaya biraz daha ısınmaya başladım bu haftada lastik aldığım yere tekrar gittim çünkü aracı çok beğenmişler satarsan haberimiz olsun demişlerdi onlardan bu arabalardan anlayan usta önermelerini istedim onlarda sağ olsunlar beni öyle bi ustaya gönderdilerki izmirde olupta aracına bu grup arabalardan anlayan işin membaandan gelme bi ustayla tanışmak isteyen arkadaşları seve seve götürür tanıştırırım usatmız 25 yıl almanyada vw fabrikasında çalışmış bir usta ve teknik bilgisi bence on numara

malum 2004 model aracım km dolmamış ama neredeyse 8 yaşına girecek 53000 de olsada triger değişmek gerekir diye düşünüyordum ve araştırdım herkes bunu böyle düşünüyor fakat ustayla detaylı bir araçtırma yaptık ve üretici firmanın araç için hazırladığı teknik şemada (almanca) sene gözetmeksizin ilk trger seti 90.000 de değişir ve her 30.000 de kontrol edilir uyarısından sonra durakladık ki ustanın yaklaşımıda mantıksız gelmedi dışardan alacağımız triger seti orjinalde olsa fabrikanın üzerine taktığı gibi olmaz demesiyle bende triger işini erteledim fren hidroliğini bujilerini değiştik eksik olan antifirizini tamamladık dreksiyon şanzıman yağlarını kontrol ettik bilgisayardan sağlam bi kontrolden geçirdik ki sadece o kontrol için 150 tl gibi rakamlardan bahsediyorlar araçta yakın zamanda akü değişimi yapıldığından arıza vermesede abs ve hava yastığının devre dışı olduğunu gördük resetleyerek o sıkıntıdanda kurtulduk yani ben ustamı bulduğuma inanıyorum tatmin oldum verdiğin parça fiyatları bana çok uygun geldi hız sabitleyici daha önce kullanmadım ama denemek isterim onuda bi araştırayım bakayım verdiğin fiyatlar çok makul fiyatlar ilgilenicem tekrar teşekkürler

Benim aracımda 2006 model 42.000 de km dolmadan trigle seti değiştirdim.Servislede ve diğer ustalarla çok görüştüm araca takılan trigel setleri 90,000 km veya 4 yıl veriyor fabrika şuan değişmenizi öneririm kumar oynuyorsunuz.Kayış yolda kopar başınız sıkıntıya girebilir.En iyi değiştiririn
Kullanıcı avatarı
psco
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Erkan Ciğerlioğlu
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Fabia combi ambiante

İleti sertanben » 19 Eyl 2011, 16:24

yok ben 90.000 km yi beklemicem 60.000 kmde mot.yağ flitre grubu ön diskler ve triger değiştirmeyi planlıyorum kısmet artık
sertanben
Yeni Üye
Yeni Üye

Üyelerimiz

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir