favorit mi - Broadway mi

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

favorit mi - Broadway mi

İleti guvenxoca » 22 Eyl 2007, 14:21

ya favoritle formanlar skodanın imajındaki en büyük sorunlar....

guvenxoca
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ErTaN06 » 22 Eyl 2007, 14:32

Broadway bence
ErTaN06
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ertan TEMEL
Nereden: Ankara
Arabanız: 2004 Skoda Fabia Special

İleti fycky » 22 Eyl 2007, 15:40

brodway tam bir memur arabası trafikteki en çok araç türkiyede renault tur bunun eç çok yüzdesi de brodway dır ama ben genç isem skoda memur isem ve çok gezerim diyorsan brodway ben kıyaslama yapmıyorum herkesin arabası kendine güzel biri renault biri SKODA(WOLKWAGEN) ÖPÜLDÜNÜZWinkWinkWinkWinkWinkWink
fycky
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ihsan » 22 Eyl 2007, 15:45

arkadasım bence kendıne 2 soru sor hemen satacak isen arbadan zevk degılde parasını dusunuyorsan brodway al. ama arabandan surerken zevk alcaksan guvenlık dıyorsan rahatlık ve konfor dıyorsan tabiki favorit

bende 93 forman var 920 kilo ben bu aracımla kaza yapmıstım arkadan transıt connet carpmıstı ve içinde 2 tane camasır makınesı vardı ve cok hızlı carptı bende onde duran brodwaye vurdum benım arac arada kalmasına ragmen cok onemlı bırsey yoktu ama buradwayın arkası dagıldı yani arka bagaj kapagı acıldı yani tamırde usta dedıkı rapora felan baktı eger bu  senın araba sahın serı sı  veya brodway felan olsaydı  aracın 2 ye katlanırdı dedı ben bızım aracların sasiye cok guvenıyorum cok saglam bence yerlı arabalara gore . brodwayın ıcıne bı bınıyon koltuklar cok dar ıc mekan cok dar ıscılık kalıtesı bızımkısıne gore cok kotu bence hıc konfor yok brodwayı uzun yolda da suırdum akrabanındı sadece motorları iyi oda motorlarının 1.4 olması bızımkıler 1.3 unutmaın ve bızımkıler de cok ekonomık gerek parca gerek yakıt konusunda
Kullanıcı avatarı
ihsan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ihsan ACAR
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia special 1.4 16v 101hp

İleti mygokhan » 22 Eyl 2007, 17:41

brodway bencede iyi ama iyi bir yüksek model bir favorit benim tercihim olurdu..
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti sainz » 22 Eyl 2007, 18:07

[quote="guvenxoca"]ya favoritle formanlar skodanın imajındaki en büyük sorunlar....[/QUOTE]

Olur mu yahu?! Favorit-Forman serisi Skoda' nın satışlarını arttıran ve imajının ufak ufak değişmeye başladığı seridir.Confused
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti züttürük » 22 Eyl 2007, 18:25

mukayesesi olmaz eski arbam 92 broadway şimdi fabia  broadway tam bir aile yakış parça herkonudaperformansı motoruna göre çokiidir alkesin...broadwayı
züttürük
CLASSIC
CLASSIC

İleti hakanerdogan » 22 Eyl 2007, 18:28

[quote="sainz"][quote="guvenxoca"]ya favoritle formanlar skodanın imajındaki en büyük sorunlar....[/QUOTE]

Olur mu yahu?! Favorit-Forman serisi Skoda' nın satışlarını arttıran ve imajının ufak ufak değişmeye başladığı seridir.Confused
[/QUOTE]

bencede haklısın sainz. 120 L ler falan evet, skodanın cilalı teneke çağını yaşadığı dönemi yansıtır.

forman, favoritler ise artık yavaş yavaş skodanın normal otomobile geçiş yaptığının sinyallerini vermiştir. ama renault, skodadan çok daha önce bu çağı yaşayıp, kapattığı için broadwayler daha iyidir.

renault bu çağı TX lerle falan 70 li 80 li yıllarda yaşadı. 90 larda bu günkü meganın clionun temeli olan renault 5 ve broadwayler çıkmıştı. skoda maalesef bu dönemi 90 lı yıllarda yaşadı.

ama gelin görün ki bugünlerin en hızlı değişime uğramış, gelişmiş arabasıdır skoda. (kendi sınıfı için konuşuyom şimdi biri çıkar BMW, Mercedes geyiğine sarar, sarmasın Big%20smile

mesela ben hiç bi clio yu fabiamla eş tutamıyorum. benim fabiam daha güçlü, daha sağlam. bugün o kadar yol yaptım, ayaş yolu, istanbul yolu, batıkent rampaları...  canavar gibi... dCi ları hep yemiştir bizim TDI.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti sainz » 22 Eyl 2007, 20:02

[quote="hakanerdogan"]
...forman, favoritler ise artık yavaş yavaş skodanın normal otomobile geçiş yaptığının sinyallerini vermiştir...[/QUOTE]

Skoda' nın ürettiği ilk önden çekişli modeldir Favorit-Forman serisi.Wink
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti fabiamania » 22 Eyl 2007, 22:11

Broadway lüküs araba abi, heralde brodvey, favorit belki daha sağlamdır ama... 90lı yılların başında herkesin hayal edip alamadığı arabaydı.camları otomatik, merkezi kilit falan...

fabiamania
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 22 Eyl 2007, 22:23

[quote="fabiamania"]

Broadway lüküs araba abi, heralde brodvey, favorit belki daha sağlamdır ama... 90lı yılların başında herkesin hayal edip alamadığı arabaydı.camları otomatik, merkezi kilit falan...

[/QUOTE]

işte bende bunu diyom, şimdi binilmez ama babam tunceliden terörle mücadeleden dönerken bundan belki bi 13-14 sene önce, ankaradan kar beyazı ''0'' km bi broadway alıp gelmişti. rüyalarıma giriyordu. gece inip içine falan girer, o yeni araba kokusunu alırdım...

o vitesi gözümün önünden gitmiyor. alltan çek, öle geçir R ye. camlar otomatik. bas insin, bas kalksın. anahtarı sok kapıya çevir, ciuyt 4 kapı kilitli. alaşım jantları vardı alüminyum, ne parlardı erzurumun karında. bagaj kapağının düğmesi yook, kulakçığı çevir, hoop kendisi kalkıversin.

spoyleri bile vardı orijinalinden gövde rengiydi bizimki.

kaputu fabialar gibi önden değil, tersten açılırdı onun. göstergesindeki karakterler çok ciddi bir yazı karakteri ile yazılıydı. kısa farları çok iyi aydınlatır, hep karşıdakinin gözünü alırdı. frenide bi sertti...

o zamanlar 400 milyona almıştı peder. 6 sene egzost hariç sorunsuz bindik. egzostu patlar, camarolar gibi öterdi, babam egzosu değiştirince ben ağlardım yarış arabası gibi ötmüyo diye.... 

şimdi fabiamdan inip ona binsem yine ağlarım Big%20smile

zaman işte.... 
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti silverline14 » 22 Eyl 2007, 23:42

Değerli yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar.
silverline14
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mygokhan » 23 Eyl 2007, 00:06

[quote="hakanerdogan"][quote="fabiamania"]

[/QUOTE]

işte bende bunu diyom, şimdi binilmez ama babam tunceliden terörle mücadeleden dönerken bundan belki bi 13-14 sene önce, ankaradan kar beyazı ''0'' km bi broadway alıp gelmişti. rüyalarıma giriyordu. gece inip içine falan girer, o yeni araba kokusunu alırdım...

o vitesi gözümün önünden gitmiyor. alltan çek, öle geçir R ye. camlar otomatik. bas insin, bas kalksın. anahtarı sok kapıya çevir, ciuyt 4 kapı kilitli. alaşım jantları vardı alüminyum, ne parlardı erzurumun karında. bagaj kapağının düğmesi yook, kulakçığı çevir, hoop kendisi kalkıversin.

spoyleri bile vardı orijinalinden gövde rengiydi bizimki.

kaputu fabialar gibi önden değil, tersten açılırdı onun. göstergesindeki karakterler çok ciddi bir yazı karakteri ile yazılıydı. kısa farları çok iyi aydınlatır, hep karşıdakinin gözünü alırdı. frenide bi sertti...

o zamanlar 400 milyona almıştı peder. 6 sene egzost hariç sorunsuz bindik. egzostu patlar, camarolar gibi öterdi, babam egzosu değiştirince ben ağlardım yarış arabası gibi ötmüyo diye.... 

şimdi fabiamdan inip ona binsem yine ağlarım Big%20smile

zaman işte.... 
[/QUOTE]

ne güzel anlattın yahu hakan kardeş :)
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti guvenxoca » 23 Eyl 2007, 00:13

[quote="silverline14"]Değerli yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar.[/QUOTE]

eeee peki neye karar verdin kardeş???
guvenxoca
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ihsan » 23 Eyl 2007, 00:18

ya neresı bızım skodadan luks ya sacmalamayın

ozaman bıızm silvirline da var onla kıyaslayın yok cam otomatıkmıs felan bikere bizim jıkle dıye bı olay yok en basıtınden far yukseklı ayarı bıle var ve genıs bır araba ve saglam ya tabi bu zevk meselesi renkler ve sevkler tartısılmaz saygılar...

Kullanıcı avatarı
ihsan
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hakanerdogan » 23 Eyl 2007, 00:48

[quote="ihsan"]

ozaman bıızm silvirline da var onla kıyaslayın yok cam otomatıkmıs felan bikere bizim jıkle dıye bı olay yok en basıtınden far yukseklı ayarı bıle var ve genıs bır araba ve saglam ya tabi bu zevk meselesi renkler ve sevkler tartısılmaz saygılar...

[/QUOTE]

biz kendi fikrimizi söyledik... yanlışımız olduysa affola...
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti alwaysloser » 23 Eyl 2007, 02:20

ya favorite göre kıyaslama yapılırsa denk fiyatlarda ben daha öncede sölemiştim 6 bin ytl ye tertemiz renault 21 concorde var ve broadway den daha kaliteli tabi konuştuğum kadarıyla r 21 sahipleriyle temizini bulmak önemliymiş yoksa sorunlu olurlarmş
 klima ve 4 cam otomatiği çalışmalı tüp uyumlu olmalı vs.yol bilg.hidrolik direk.
www.turkiyeotoforum.com.tr

[url=http://img3.imageshack.us/i/uu1t.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/6005/uu1t.jpg[/IMG][/url]
alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: mevlüt
Nereden: Adana
Arabanız: renault 21 concorde

İleti ihsan » 23 Eyl 2007, 16:34

[quote="hakanerdogan"][quote="ihsan"]

tabi bu zevk meselesi renkler ve sevkler tartısılmaz saygılar...

[/QUOTE]

Kullanıcı avatarı
ihsan
AMBIENTE
AMBIENTE

ÖncekiSonraki

Üyelerimiz

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir