favorit mi - Broadway mi

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

favorit mi - Broadway mi

İleti iris_mavi » 15 Ekm 2007, 20:16

Broadway ile istanbula gidiyoruz araç 90 model 120 ile tatlı bi rampadan iniyorum otobanda tamir nedeniyle yol karşı tarafa geçiyo ve dubalarla sola doğru kıvrılıyo frene bastım fayda etmedi vitei küçültüp kompresör yaptım 5 ten 4e 4 ten üçe ancak 90 a düştü ve direksiyonda dönmedi kıl payı kurtardım yani diyeceğim şu broadwayde yol tutuşu ve fren kabiliyeti 0 denecek kadar az asla işim olmaz :(

iris_mavi
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti karakanat » 15 Ekm 2007, 21:12

favorite göre broadway standart elektrikli camları, merkezi kilidi ve elektronik ateşlemeli motoru yönünden üstün.
ama konfora gelince favorit.

mersinden izmire favorit'lede broadway'lede geldim.broadway'de belim ağrıdı.

motor performansı olarak broadway güzel ama favorit sürüş özellikleri, koltuk ve iç hacim olarak broadway'e 5 basar.

galerici mantığıyla düşünürseniz broadway.

eğer biniciyseniz favoriti tercih ederim ve ettimde. 
karakanat
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti pinti_72 » 15 Ekm 2007, 21:44

Ilgaz dağını tırmanırken yolun kenarında hararet yapmış fokur fokur motordan dumanlar atan brodway gördüm şöfor soğutmaya çalışıyordu su döküyordu....

Bende favoritle yanından sırıta sırıta geçtim.... o zaman sevdim favoriti... 
pinti_72
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti guvenxoca » 16 Ekm 2007, 01:42

[quote="pinti_72"]Ilgaz dağını tırmanırken yolun kenarında hararet yapmış fokur fokur motordan dumanlar atan brodway gördüm şöfor soğutmaya çalışıyordu su döküyordu....

[/QUOTE]

genelde tersi oluyor ama sana iyi denk gelmiş kardeş...
guvenxoca
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti aytekin041 » 16 Ekm 2007, 01:47

broadway  bence
aytekin041
CLASSIC
CLASSIC

İleti sainz » 16 Ekm 2007, 13:27

[quote="guvenxoca"][quote="pinti_72"]Ilgaz dağını tırmanırken yolun kenarında hararet yapmış fokur fokur motordan dumanlar atan brodway gördüm şöfor soğutmaya çalışıyordu su döküyordu....

[/QUOTE]

genelde tersi oluyor ama sana iyi denk gelmiş kardeş...
[/QUOTE]

İstanbul' da E-5' in Merter' den İncirli kesimine doğru tırmanan rampada ne Tofaşlar ne Renaultlar su kaynatırdı. Favorit' in antifrizini yaz-kış eksik etmezseniz, sistemde herhangi bir tıkanıklığa anında müdahele ederseniz, termostadının, fan müşirinin, fan motorunun doğru çalışmasını sağlarsanız niye hararet yapsın? Yoksa sıkışık trafik şartlarında, fan motoru arızalanan sıfır kilometredeki bir otomobil de conta yakabilir.Wink

[quote="karakanat"]favorite göre broadway standart elektrikli camları, merkezi kilidi ve elektronik ateşlemeli motoru yönünden üstün...[/QUOTE]

Favorit' in de ateşlemesi elektronik ateşlemedir.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti akinsapmaz » 16 Ekm 2007, 15:22

Renaultların hiç bir modeli konforlu değildir.Konfor yönünden skoda ile karşılaştırma yapmanız anlamsız bence.Renault görünce aklıma ilk olarak rahatsız koltuklar, en küçük kazada parçalanacak gibi duran, parmağınızla dokunduğunuzda içine çöken ucuz sac mı diyim kaporta mı diyim sadece bunlar gelir.

Brodway alacağına git doğan al daha iyi bence.Favorit i almanı tavsiye ederim öncelikle ama piyasayıda düşünüyosan brodway yerine doğan al.Zaten brodway de alsan doğan da alsan hepsi LPG li.Yakıtı düşünmenede gerek yok.Motor gücünü karşılaştırmıyorum bile.
akinsapmaz
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti lazianke » 16 Ekm 2007, 17:27

[quote="akinsapmaz"]Renaultların hiç bir modeli konforlu değildir.Konfor yönünden skoda ile karşılaştırma yapmanız anlamsız bence.Renault görünce aklıma ilk olarak rahatsız koltuklar, en küçük kazada parçalanacak gibi duran, parmağınızla dokunduğunuzda içine çöken ucuz sac mı diyim kaporta mı diyim sadece bunlar gelir.

Brodway alacağına git doğan al daha iyi bence.Favorit i almanı tavsiye ederim öncelikle ama piyasayıda düşünüyosan brodway yerine doğan al.Zaten brodway de alsan doğan da alsan hepsi LPG li.Yakıtı düşünmenede gerek yok.Motor gücünü karşılaştırmıyorum bile.[/QUOTE]
ben de sizin gibi düşünüyorum. o düzeyde bir araba alacak olsam buralarda erken çürümesine rağmen gene de tofaş alırdım.en azından sürüşü konforu daha rahat.
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti sonertevfik » 25 Ekm 2007, 03:01

Kesinlikle FAVORİT LX derim ben. 93 model FAVORİT LX'imi 2002 yılının başında aldım, 5 yıl bindik ailecek daha satalı 2 hafta oldu... Hiç bir sorun çıkarmadı bize... 50.000 km kullandık, sonuç : sorunsuz, konforlu, iç hacmi çok geniş, rahat bir araba. şuan 2000 felicia sahibiyim ancak favorit'imi ara sıra özlüyorum... tabiki felicia daha üstün ama favorit'in tadı başka kardeşim... Bulabilirsen tavsiyem 94 MODEL SİLVERLİNE almanı tavsiye ederim... İnan 1 Favorit'i 50 tane broadway'e  kesinlikle değişmem... 
BİZ OSMANLIYIZ... ÇOK ÖZLÜYORUZ...
sonertevfik
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Soner Tevfik
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Felicia GLX-İ

İleti ilk aşk » 26 Ekm 2007, 00:36

bence favorit

ilk aşk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti semazen » 05 Kas 2007, 23:08

Valla onu bunu bilmem Brodway Türkiyede A-Z ye herkesin binmişliği olan bir araba..Haaa Brodwayın yanından Bisiklet geçse araba şöle bi sağa-sola gider gibi olur ama ii arabadır..
semazen
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti 34SCU59 » 06 Kas 2007, 01:00

broadway öncedendi 98 99 yıllarında ama simdi kimse sevmiyo bizimde vardı iyi arabaydı ama ne bileyim arkası çok tipsiz
NEW İBİZA CUPRA 2013 YEARS..
34SCU59
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Barbaros ÇAKIR
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: 2011 FORD C-MAX TİTANYUM X 1.6 TDCİ

İleti aytekin041 » 06 Kas 2007, 01:01

bence skodalarda arkadan daha güzel duruo!!!
aytekin041
CLASSIC
CLASSIC

İleti weyis » 30 Kas 2007, 18:27

tekrar araba alacak olsam binkere brodvay derim
weyis
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti loveskoda » 30 Kas 2007, 18:34

[quote="weyis"]tekrar araba alacak olsam binkere brodvay derim
[/QUOTE]

Broadway sahibi bi tanıdığımız vardı. Arabayı 15dk ısıtmadan yürütmesi imkansızdı.LOL Bizim favoritimiz ise çalıştırıldığı an ilerleyebiliyordu. Kalite farkı çok fazla... Kesinlikle FAVORİTClap
loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti by wodoo » 30 Kas 2007, 19:24

bencede favorit ama broadway a da hiç binmedim ama bildiğim araba favo ben favo derım (broadway daha iyiyse bilemem tabi)
by wodoo
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Emre Şahin
Nereden: Ankara
Arabanız: Astra GSİ

İleti SADIK » 01 Ekm 2014, 00:10

Her iki aracında yıllarca kullandım bir birlerine göre artı ve eksileri var

1. Favorim daha genişçe. Kol tutulmasına SON. Araç sürerken daha rahat kollar.
  2. renoda belin krılırken favoritte ŞOFÖR yolda molelli arabalar kadar rahat ediyor
  3. yakıt tüketimi 8 Lt az LPG ile daha ekonomik
  4. yatan koltuk ile bagaj hacmi artıyor. Çamaşır makinesi , kanepe ,Buzdolabı taşıyın
  5. araç içi aksesuarlar olarak daha kaliteli
  6. soğuk havalarda karburatörlü R9 göre daha çabuk çalışma.
  7. Modelli renolardan daha iyi araç içini daha iyi ısıtma Araç battaniyesini eve bırakın.
  8. daha kolay ve pratik tamir imkanı zaman ve enerji tasaruffu ( göğüs sökme derdi olmayışı , motoraltına saklı marj motoru olmayışı gibi durumlar daha kolay sök tak )
  9. daha kaliteli karbratör , 3 katlı delinmeyen yakıt hortumu
  10. paskanmaya karşı renoya göre çok çok daha dayanıklı paslı favo çek nadirken passız brodway kazasız
  11. olsa bile nadir bulursun kontrolu duruş. R9 gibi alıp başını gitmeme
  12. ani frende daha
  13. Biraz daha ucuz kaporta , motor aksamı ( aksesuar iç mekan parçaları R9 göre çok daha pahalı )
  14. Brodway e göre daha ucuz fivt fivt nerdeyse....
RENO un artıları
1)bağımsız bagaj ile koku ve görüntü kirliliği yok

2)favorite göre çok çok ucuz araç içi aksesuarlar. Daha hoş gögüs

3)favoya göre daha stabilize yakıt tüketimi ( R9 şehir içi şehir veya yüklü boşa göre yakıt tüketimi arasında

4)çok farkı yoktur. Ancak favoda boş dolu şehir içi dışı durumlar çok fark eder renoda 100 km 7 -9,5 gibi

5)değişirken favoda 7 - 12 LT LPG arasında değişen ölçümler yaptım.

6)daha az ses motor ve aksam sesleri daha az

7)daha büyük motor , daha atik , daha seri favoya göre arabaya bindiği anlıyorsun maksimun hız olarak arada favo 133 km gördüm R9 da ise 150 km den sonra gaza basmaya korktum.

8)maksimun hızdan daha önemlisi atiklik çabuk hızlanma kolay sollama , trafikde kazadan sıyrılma

9)Gaza basınca çita gibi atılan , fişek gibi atılan bir araç ( favoda 5 vites olsada olur olmasada , ama R9 5 vites çok elzem ve gerekli

10)motor daha yukarıda kötü yol şartlarında daha rahat kullanım

11)tavan çıtası kolan tavan bagajı montajı

12)yumuşak diriksiyon. Favorit direksiyonu eski fort kamyonu aratmazken özellikle 1997 üstü brodway

13)hidrolik dierksiyonu aratmıyor.

14)güçlü ve sağlam motor ( rektefe olmamış favoyu bulmak güç . temiz kullanılsa bile zaten zayıf olan motor 150-200 bin km rektefiye istiyor . Brodway 300 km üstüne çok rahat çıkıyor.

15)Çok hareketli ikinci el

. favoda araç içinde kafeste imişiniz hissi, R9 daha geniş görüş açısı. SÜPER Sürüş zevki derim.
SADIK
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: SADIK
Nereden: Konya
Arabanız: FAVORİT & MEGAN

İleti SKDFORMAN » 01 Ekm 2014, 00:58

Değerli forum üyeleri bu forum yakında kapanır, demedi demeyin.
Adam googlede görüo konuyu. tarihine bakmadan üye olup yorum yazıo.
Üstüne üstlük şunu yazmış yaw. Cidden cok güldüm.
"favoda araç içinde kafeste imişiniz hissi, R9 daha geniş görüş açısı. SÜPER Sürüş zevki derim." Üstteki yorumlarda da daha iyi yazmış :)
favoya ve r9 bindiğini söleyen biri bu yorumu nası yapar. Cam uzunluklarından bile haberi yok muhtemelen.
daha ne diyeyim abi yaw :)
yorum yok :)
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Mustafa
Nereden: Ankara
Arabanız: Forman LX

ÖncekiSonraki

Üyelerimiz

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir