favorit mi - Broadway mi

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

favorit mi - Broadway mi

İleti lestat » 01 Ekm 2014, 20:39

fycky yazdı:brodway tam bir memur arabası trafikteki en çok araç türkiyede renault tur bunun eç çok yüzdesi de brodway dır ama ben genç isem skoda memur isem ve çok gezerim diyorsan brodway ben kıyaslama yapmıyorum herkesin arabası kendine güzel biri renault biri SKODA(WOLKWAGEN) ÖPÜLDÜNÜZ

o durum biraz karışık aslında Skoda ile Volkswagenin iş birliği 1991'de başlıyor. Hisse satımları sırasıyla şöyle yapıldı
16 nisan 1991 %30
19 aralık 1994 %60 dikkat edin favorit bu tarihde makyaj geçirdi.
11 aralık 1995 %70
2000 %100
fakat favorit üretim bandından ilk çıktığında 1988 şirket tamamıyle çek hükümetinini elindeydi. Yani 1994 e kadar üretilen favoritlerin VW ile bir alakası yok. Ardaında Favorit'in platformunu kullanarak ve VW'den yardım alarak 1995'te feliciayı çıkardılar. Dikkat edin favorit için üretilen parçalar felicia'ya uyar.En son olarak 1999'da fabia duyuruldu. Fabia da bildiğim kadarıyla VW'den bağımsız bir tek 1,4 68bg motor opsiyonu var. O da maaliyetleri düşürmek için Skoda'nın favorit ve felicia'da kullanılmış motorun geliştirilmiş versiyonudur.Skoda aslında 2004ten sonra o motorun üretimini sonlandırarak tamamen VW e geçti.
Yani adamlar 1991'de fabrikadan içeri girip hadi defolun buradan bundan sonra bizim dediğimiz olucak falan demedi yani.

Kullanıcı avatarı
lestat
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Hakan ÖZLER
Nereden: İzmir
Arabanız: Fabia Elegance

İleti lestat » 01 Ekm 2014, 20:54

Valla ikisini de kullanmadım ama broadway biraz daha ağır basıyor.
Favoritler güzel araçlar fakat Türkiye'ye çok uygun değil gibiler.
-Motoru yere fazla yakın
-Soğutma sistemi sıcak havalarda yetersiz kalabiliyor.
Orta ve doğu avrupa iklimine çok uygunlar ama Türkiye'nin sahil ve güney kesimlerinde sıkıntı çıkartabiliyorlar. Zaten Genellikle Doğu Avrupa'da çok satmış.
Bir de Ranult 9 un da 19 da Avrupa Car of the year ödülü var. İyi arabalar aslında. Bildiğim kadarıyla Favorit'in yok.
Favorit zaten Avrupa piyasasına ucuz araç olarak sürüldü. Bir reklamı vardı ingiltere'de
5 kapılı
5 vites hatcback otomobil bundan daha ucuzunu kim sunabilir diye.
Kullanıcı avatarı
lestat
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Hakan ÖZLER
Nereden: İzmir
Arabanız: Fabia Elegance

Önceki

Üyelerimiz

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir