İstanbul anadolu yakasından selamlar.

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

İstanbul anadolu yakasından selamlar.

İleti Burak0365 » 26 Oca 2014, 21:57

Merhabalar.

İstanbul anadolu yakasında ikamet ediyorum otomotiv sektöründeyim yeni üyenizim peugeot 307 kullanıcısıydım aracımı sattım şu an yeni arayış içerisindeyım açıkçası üye olma sebebim 2001 2006 arası skoda fabialara gözümün taklmış olması forumda pek gezinip bakınma şansım olmadı buradan kullanıcı arkadaşlarımız bu araç hakkında bilgilerini paylaşabilirse sevinirim kronik sorunları var mıdır yakıt tüketimleri konfor parça sorunu arızaları vs gibi ben baktığımda 1.4 benzinde special modellerine bakıyorum 1.4tdi dahamı mantıklı olur şimdiden tekeşşür eder herkese kazasız sürüşler dilerim.

Burak0365
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: burak göktem
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: arıyorum.

İleti ahmetim85 » 26 Oca 2014, 22:37

öncelikle aramıza hoşgeldiniz istediğiniz bilgileri forum arkadaşlarım yanıtlayacaktır ben felicia kullanıcısı olarak fazlasıyla menmunum
Kullanıcı avatarı
ahmetim85
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ahmet sonkur
Nereden: İzmir
Arabanız: doğan sl

İleti abdullah_ulusoy » 27 Oca 2014, 00:53

fabia konusunda kesınlıkle al derım benım tercihim hep tdi oldu uzun yok yaptıgımdan dolayı.
abdullah_ulusoy
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: abdullah ulusoy
Arabanız: fabi II 1.4 tdi elegance

İleti hetepe » 27 Oca 2014, 09:58

**Fabia alırken önce içine bir bakın, araba temiz kullanılmış mı? bunun önemli bir göstergesi havalandırma ızgaralarıdır...(kronik) genelde kırık olurlar ve böyle bir araba bulduysanız kaçın...burasını yaptırmayan, görünmeyen bir çok arızayı da size bırakmış olabilir...
**(kronik) direksiyon çabuk aşınır, aşınmış bir direksiyon gördüyseniz ve de fabianın km si 100 000 civarındaysa kaçın, km düşürülmüş olma olasılığı yüksektir...
**Rölantide çalışırken göstergelerede direksiyon (kronik) ve/veya Airbag uyarı ışıkları yanıyorsa kaçın, hiç uğraşmayın tabii satıcı fiyatı 3-4000 tl aşağı çekmemişse...
**mutlaka VAG COM ile arıza sorgusu yaptırıp, boğaz kelebeği, direksiyon pompası, EGR, lambda gibi önemli, pahalı üniteleri kontrol ettirin.
** (kronik) araç LPG'liyse sağ kadranda motor arıza ışığı yanar ''emission workshop'' uyarısıdır, bunu kafaya takmayın, yanmasa iyi ama yanıyorsa da çok sorun değil...Tabii ki benzinliyse kesinlikle yanmaması gerekir...
**(kronik) Elektrikli camları kaldırıp, indirirken tıkırtı, çıtırtı duyuyorsanız halatlar sorun çıkaracak demektir, kaçmanıza gerek yok, 100-150 tl pazarlıkta indirmeniz yeterli...tamiri olur...
Gerisi diğer 2. el araçlarda olan kontrollerdir zaten...
Kolay gelsin.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti Burak0365 » 28 Oca 2014, 00:42

hetepe yazdı:**Fabia alırken önce içine bir bakın, araba temiz kullanılmış mı? bunun önemli bir göstergesi havalandırma ızgaralarıdır...(kronik) genelde kırık olurlar ve böyle bir araba bulduysanız kaçın...burasını yaptırmayan, görünmeyen bir çok arızayı da size bırakmış olabilir...
**(kronik) direksiyon çabuk aşınır, aşınmış bir direksiyon gördüyseniz ve de fabianın km si 100 000 civarındaysa kaçın, km düşürülmüş olma olasılığı yüksektir...
**Rölantide çalışırken göstergelerede direksiyon (kronik) ve/veya Airbag uyarı ışıkları yanıyorsa kaçın, hiç uğraşmayın tabii satıcı fiyatı 3-4000 tl aşağı çekmemişse...
**mutlaka VAG COM ile arıza sorgusu yaptırıp, boğaz kelebeği, direksiyon pompası, EGR, lambda gibi önemli, pahalı üniteleri kontrol ettirin.
** (kronik) araç LPG'liyse sağ kadranda motor arıza ışığı yanar ''emission workshop'' uyarısıdır, bunu kafaya takmayın, yanmasa iyi ama yanıyorsa da çok sorun değil...Tabii ki benzinliyse kesinlikle yanmaması gerekir...
**(kronik) Elektrikli camları kaldırıp, indirirken tıkırtı, çıtırtı duyuyorsanız halatlar sorun çıkaracak demektir, kaçmanıza gerek yok, 100-150 tl pazarlıkta indirmeniz yeterli...tamiri olur...
Gerisi diğer 2. el araçlarda olan kontrollerdir zaten...
Kolay gelsin.

Uğraşıp zaman ayırp yazdğın için teşekkür edıyorum bunlar fabiayla alakalı bılmedıgım seylerdı araç alırken ilk bunları gözden geçireceğim ve merakta bulunan bir sorum daha olacak zannedersem 1.2 kullanıcısısın performansları nedır uzun yolda yada 4 kişi binildiğinde çok güç sarfıyatı yapıyor mu 1.4le kıyaslarsak ya da yokuş çıkarken vs ben biraz agresif bir kullanıcıyım 1.2ler sankı elımde kalıcak gıbı bır hıs yaratıyor :)
Burak0365
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: burak göktem
Arabanız: arıyorum.

Üyelerimiz

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir