peugeotturkey'den selamlar

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

peugeotturkey'den selamlar

İleti Emretto » 27 Tem 2014, 14:50

Merhaba, aslında 2007 model bir Peugeot 206 sahibiyim. Muğla'dayım, memurum. Yaşım 28. İsmim Emre.
Aranıza katılmak istememin sebebi bugün eşimle konuşurken önümüzdeki aylarda Skoda almak istediğimize karar vermemizdir.
Tabi fiyatlardan habersiz bir şekilde önce sıfır km 1.6 CR TDI Elegance Superb düşünmüştük.
Sonra bir kaç hesap yaptık hooop 2005 sonrası (mümkünse a5 kasa) ikinci el Octavia almaya karar verdik.
Fakat aklımızda bir kaç soru işareti kaldı.
Birincisi ben artık arka camları manuel açılıp kapanan bir araç almak istmiyorum. O yüzden donanımlar hakkında bilgi edinmem gerekiyor. Tabi yardımsever arkadaşların ekstra fikirlerine de muhtacız.
Bize 30000 tl civarı güzel bir araba lazım :)

Bu da benim arabamın linki:
http://forum.peugeotturkey.com/forum_po ... ani-gaffur

yardımlarınıza...

Emretto
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Emre Şimşek
Nereden: Muğla
Arabanız: Pejo206

İleti elegance » 27 Tem 2014, 22:14

Arka camları classic donanım dışında hepsi elektrikli.
A5 kasa Octavia da donanım Classic<ambiante<Ambiante plus<Elegance diye gider.
A5 kasa 2005-2009 arasında üç dizel üç benzinli olmak üzere 6 farklı motorla sunuldu bunlar
1.6 Mpi 102 hp
1.6 Fsi 115 hp
1.9Tdi 105 hp
2.0 Tdi 140 hp
2.0 Tfsi 200 hp (RS)
2.0Tdi 170 hp(RS)
Eğer lpg li araç düşünüyorsanız MPi motor olanlardan alacaksınız.Fsiler Lpg ile uyumsuz.
Ben de elegance donanım 1.9 Tdi var.Donanım olarak keşke şu da olsaydı dediğim bir eksik yok.Elegance donanım baya doyurucudur.
Mpi motor ve elegance için 30.000 liranın biraz daha üstüne çıkmak daha gerekir diye düşünüyorum.
Herhangi bir sorunuz olursa buradan çekinmeden bana ulaşabilirsiniz.
Octavia gayet keyifli arabadır.Bundan önce A4 kasa elegance'm vardı.Şimdi a5 kasa var.
elegance
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: uğur
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Octavia TDI

İleti Emretto » 30 Tem 2014, 09:29

Şu anda piyasayı yokluyorum. Sevdiğim araba için biraz da borç alıp 33bine kadar çıkarım gerekirse. MPI ve Elegance sahibi olanları mesajla, arayarak rahatsız ediyorum yavaştan :)
Şu an hoşuma giden Elegance'lar hep koyu renk.
Aslında Elegance olmasa da olur diyorum ama DSA kesinlikle olsun istiyorum.
Çünkü 206'nın arkasını virajlarda hafif hafif kaydırıyorum kendimden korkmaya başladım artık.
Eğer piyasada, eşinizde dostunuzda sahibinden güzel octavia varsa, bulursanız bana lütfen söyleyin. km'si 120binden fazla olmazsa sevinirim. Şimdiden teşekkürler.
Emretto
CLASSIC
CLASSIC

İleti elegance » 30 Tem 2014, 12:08

Dsa skoda da esp olarak geçer.Evet Esp sadece elegancelerde var.Superb'de bile.
Bu arabaları 206 ile bir tutma derim.Yola çok iyi tutunurlar.Skoda da esp eksikliği hyundai ile bir tutulmaz örneğin.Fakat varlığı işe yarardır tabi ki.Sadece esp değil birçok detay donanım farkı var Elegance'de.
elegance
CLASSIC
CLASSIC

İleti Emretto » 30 Tem 2014, 14:57

Anladım Uğur bey, şu ilana bir bakar mısınız?
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-o ... 9605/detay
ilan nosu 171439605
28 yazmışlar az önce görüştüm, uzakta olduğum için pazarlık attım 27'ye bırakıyor, 2011 honda alacağı için satıyormuş. Aracın 2008 ve dizel olması da artısı. tramerde kaydı yok geçmişi temiz. Benim için tek eksiği arka camların elektrikli olmaması :( Ama diğer bütün özellikler aslında istediğim gibi. Fiyatı da bütçeme uygun. İlan hakkında ne düşünüyorsunuz?
Arka camları sonradan elektrikliye çevirmek zor olur mu acaba?

Edit: yol bilgisayarı da yok sanırım. yol bilgisayarı yoksa ben de yokum.
Emretto
CLASSIC
CLASSIC

İleti Emretto » 30 Tem 2014, 15:54

Emretto
CLASSIC
CLASSIC

İleti elegance » 30 Tem 2014, 18:39

Bu her iki ilanda a4 kasa Octavia.1.9 Tdi 90 Hplik motorlar.Rolantide gürültülü çalışır fakar hareket halinde diğer dizellerler aynıdır.
İlanlara gelicek olursak.Benim alışkanlığımdır yaklaşık 3 yıldır her gün 2 veya 3 kez Octavia ilanlarına bakarım.
Bursa plakalı olan araba Yaklaşık bir buçuk yıldır ilanlarda.3 farklı ilden ilana verildi.Anlıyacağınız el el şehir şehir dolandı.Pek önermem o kadar el değişen arabayı.Ayrıca 28.000 lira kadar etmez.
Diğer arabayı ise sahibi detaylı açıklamalarda bulunmuş belli ki en az birkaç yıllık sahibi.Lakin içi ahşap sonradan kaplanmış arabalar her zaman itici gelmiştir.
Açıkçası 1.9 Motor baktığınıza sevindim.Şuan piyasada ki en sağlam motorlar.Diğer arabayı satma sebebim neredeyse Mpi motor.Bu arabalara şehir içi için ideal ama sehirler arasında yetmiyor bence.Lpg ye de bulaşmak istemedim.
Size bir kaç önerim olacak.
A4 kasa çok güzel arabadır,benimde eski arabam fakat uzun süre binecekseniz a5 kasa alın derim.Çünkü bir kaç yıl sonra arabamda şu donanım yok bu donanım yok diye değiştirme gereği duyabilirsiniz.Fakat a5 eleganceler epey dolu olduğu için Daha uzun süre ihtiyaçlarınızı karşılar.
Alacağınız araba sahibinden olsun ve muhakkak sahibi en az 1-1.5 yıldır kullanıyor olsun.(Bu özellikle dizel için)
Birde ikinci arabayı galiba size yakın olduğu için düşündünüz.Bence düzgün temiz araba olursa da etraftaki illerden de bakın.Şöyle örnek vereyim.Ben Kırşehir'de oturuyorum.2013 mayısta arabamı Edirne'den ikinciel aldım.Sürekli ilanları takip ettiğim için hangi arabanın nasıl olduğunu az biraz bilirim.
33-34 bin bandına çıkarsanız A5 kasa elegance 1.9 Tdi alabilirsiniz.

İki saat önce karar verdik ailecek 900 km yola çıkacağım birazdan.Muğla tarafına gelseydim sizle de tanışırdım hem de arabayı inceleme fırsatınız olurdu ön bilgi sahibi olurdunuz.
elegance
CLASSIC
CLASSIC

İleti Emretto » 31 Tem 2014, 14:48

Valla Uğur bey ilginizden çok memnun oldum. Ben de aslında Kırşehirli sayılırım(oradan evlendim geçen sene) :)
Eğer olur da Dalaman'a yolunuz düşerse muhakkak bekleriz.
Benim şu anki arabam 2007 model Peugeot 206 daha önce de belirttiğim gibi. Değiştirme sebebim bagaj. Allah kısmet eder de ileride çocuk sahibi olursak lpgli 206'ya sığmamız pek mümkün görünmüyor.
O yüzden dizellerine de baktım. Aslında arabayı değiştirmek için acelem yok ama bir fırsat da kaçırmak istemiyorum.
Tarif ettiğiniz 1.9 TDI Elegance A5 kasa aklıma çok yattı. Malum sitede şu an toplam 5 tane var. km'si düşük olan da bir tane çıktı onun da sol tarafı komple boyalı ve 35500 istemiş. Bu nedenle biraz daha bekleyeceğim galiba.
Bu süreçte bana yardımcı olursanız çok sevinirim.
Kısmetse kurbanda biz de Kırşehir'e uğrayacağız 2 günlüğüne. Biz geldiğimizde orada olursanız yine görüşürüz inşallah.
Tekrardan teşekkür ederim, hayırlı yolculuklar.
Emretto
CLASSIC
CLASSIC

İleti Emretto » 31 Tem 2014, 15:35

Emretto
CLASSIC
CLASSIC

İleti elegance » 01 Ağu 2014, 13:06

Belki bu kadarda olmaz dersiniz ama ben geçen yıl dizel olanı incelenmiştim.Gecen yil istanbuldaydi o araba.Fiyati da epey uygun olunca bir görmüştüm arabayi.Ben baktığımda arabanın içi leş gibiydi.Epey bakimsizdi.Sahibi ile konustugumda motorun yag eksilttiğini söyledi. Eklediği yağın siseside bagajdaydi.Bu motora uygun olmayan bir yağ koymustu.Yani lafin özeti pek dikkatli kullanan birisi değildi.Epey uygun fiyat soylemesine rağmen en son ne olur diye sormadan ayrılmıştım.Pekoönermem yani.Benden sonra bu ilani veren arkadaş aldı o da epeydir satmaya calisiyor.

Diger araba fena degil gibi ama detayli aciklama yok.Yakindan detayli incelemek lazim .Fiyatida birkac bin fazla.30.000i geçmemesi gerekir.
.
elegance
CLASSIC
CLASSIC

İleti Emretto » 01 Ağu 2014, 14:49

O halde beklemeye devam edeceğiz. Bu arada benim 206'yı da satlığa çıkaracağım yavaş yavaş.
Gerekirse bir iki ay arabasız bekleyeceğim piyasanın durulması için.
Hakikaten fiyatları çok yüksek çekiyorlar her araçta.
1,5 sene evvel 18'e aldığım arabayı şu an 20'ye zor alırım gibi görünüyor.
Emretto
CLASSIC
CLASSIC

İleti AhmetH » 02 Ağu 2014, 17:13

Size ilginç gelebilir ama sahibinden ama mümkünse ilk sahibinden 2003 yada 2004 model Opel Vectra C 1.6 elegance tavsiye ederim.

çıktığı model yılında gerçekten fazla donanıma sahip bir arabadır.
tüm yönlere elektrikli ve hafızalı ön koltukları, elektrikli arka perdesi, ön ve arka park sensörleri, ESP si , ön arka disk frenleri 5 bijonla bağlanan 215 lik lastiklere sahip jantları, güneş ısısını kesen ön camı,500 küsür litre bagajı, Xenon ön farları vs vs..

Opel için tam bir facia üretim oldu :D döneminde Audi A6 da standart olmayan donanımı vardı.

velhasıl onun kaldıysa ilk sahibinden hatasız ve LPG takılmamış olanını bulursanız (ki genelde mülayim doktor avukat gibi insanlar olur)

üstüne Landirenzo marka sevdiği bir LPG kitini takarsanız hiç başınızı ağrıtmayacağını düşünüyorum.

Mesela ;

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-o ... 8453/detay
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti Emretto » 02 Ağu 2014, 18:01

Aslında çok beğendiğim bir araçtan bahsettiniz.
Daha önce dayımda 2005 olması lazım 2.0T versiyonundan vardı. Malesef motor bloğu çatlak çıktı aracın, bir de ikide bir arka stop lambası patlıyordu, lastiklerden biri de inip duruyordu, araçtaki sensör indiğini söylüyordu ya da.
Yani bu gibi sorunları araçtan soğumama neden olmuştu.
Ama temizinden bulabilsem neden olmasın. Tam istediğim gibi büyük bir araba. Ve sanırım motorları mpi ile aynı özellikte. 100 bg 1.6 16v
Not: daha önce de 1.6 16v 99 model astram oldu.
Emretto
CLASSIC
CLASSIC

İleti Emretto » 03 Ağu 2014, 14:54

Şu araç nasıl?
fiyatı uygun geldi akrabama söyledim hemen gidip baksın diye:

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-o ... 3796/detay
Emretto
CLASSIC
CLASSIC

İleti elegance » 04 Ağu 2014, 09:12

Evet fiyat olarak çok uygun.benzinli ambiante yok bu fiyatlara.Sanayi de çekilmiş fotoğraflar biraz düşündürücü. Turbosuna motoruna enjektorlere çok iyi bakılmali.Sonuclari bekliyorum.
elegance
CLASSIC
CLASSIC

İleti Emretto » 05 Ağu 2014, 18:14

Aradım ama pek güven vermedi adam açıkçası...
Aramaya devam.
Elegance arıyorum hala.
Emretto
CLASSIC
CLASSIC

İleti palandoken » 06 Ağu 2014, 08:00

Size 1 yıldan uzun süredir kullandığım, çok memnun olduğum, donanım zengini olan A4 kasa 2004 model octavia collection plus'ı tavsiye ederim. Temizini bulabilirseniz çok memnun kalacağınızdan hiç şüphem yok. Ancak 2004 model olmaları nedeniyle kilometreleri biraz yüksek oluyor. Örnek olarak;

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-o ... 0548/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-o ... 2371/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-o ... 6545/detay
Kullanıcı avatarı
palandoken
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Adem YEŞİLYURT
Nereden: Erzurum
Arabanız: 2004 Octavia 1.6 Collection Plus

İleti Emretto » 06 Ağu 2014, 13:46

Aslında şu son gönderdiğiniz uzun zamandır favorilerimde, ama güneş yanıklarından dolayı eşim vazgeçirmişti başta.
Bu 3 araç arasında kaldım gibi ama iletişime geçmem için benim arabamı da satabilmem lazım. Sadece bulunduğum forumda ilan açtım 18bin veriyorlar ve ben 19500 istiyorum.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-o ... 983/detay/

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-o ... 983/detay/

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-o ... 545/detay/

Fiyat fayda ve satılabilirlik olarak bu üçü hakkında yorumlarınızı bekliyorum.
Emretto
CLASSIC
CLASSIC

Sonraki

Üyelerimiz

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir