peugeotturkey'den selamlar

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

peugeotturkey'den selamlar

İleti elegance » 06 Ağu 2014, 17:45

Vectrada 2003 degilde 2004 lere bakin.donannim farklari var arada.Kadranlar bile farkli.
Octavialar icinse classic donanima zaten bakilmaz, arka camlar bile manuel.Digeri ise iyi arabadir.Bakimliysa tank gibidir yolda birakmaz amabu yasina kadar iyi bakilmis olmasi lazim
Size tavsiyem eger araba için aciliyetiniz yoksa Arabanizi satin ve1 2 ay araştırın. Muhakkak düzgün bir araba çıkar. Bazen öyle iyi arabalar geliyir ki.

elegance
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: uğur
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Octavia TDI

İleti Emretto » 06 Ağu 2014, 19:59

Pekala o halde bu listenin hiç birisine ciddi bakmıyoruz.
Çok acelem yok aslında o yüzden rahatım. Arabayı satarsam kurbana kadar kesin bir araba almam lazım çünkü kurban bayramına tatil planlıyorum.
Benim arabayı ise muayene yaptırıp satmak istiyorum daha çok müşteriye hitap edebilmek için.
Emretto
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Emre Şimşek
Nereden: Muğla
Arabanız: Pejo206

İleti Emretto » 30 Ağu 2014, 14:38

Emretto
CLASSIC
CLASSIC

İleti palandoken » 01 Eyl 2014, 10:55

Hocam çocuğunuz var mı bilmiyorum ama eğer varsa scenicin bagajı size yetmeyecektir. Scenic ile octavia fiyatları birbirine yakın. O paraya octaviaya binmek varken ben olsam scenic hiç düşünmezdim. Tabi karar sizin. Paylaştığınız octavia çok güzel ve diri görünüyor.

Bu arada size bir uyarı yapayım. Diyelim collection plus aldınız, bir süre bindiniz, donanım ve konforuna alıştınız. Bir süre sonra satmaya karar verdiniz ve sattınız. Ondan sonra kolay kolay araba alamazsınız. Almayı düşündüğünüz araçlarda donanım ararsınız. Elinizdeki paraya göre alabileceğiniz araçlar donanım yönünden zayıf kalır. Donanımlısına da paranız yetmez. Ben şu an bunu yaşıyorumda onun için söyledim. Aracımı satmadım ama satarsam ne alacağım diye kara kara düşünüyorum. :) :) :) Yani collection plus alışkanlık yapıyor.
Kullanıcı avatarı
palandoken
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Adem YEŞİLYURT
Nereden: Erzurum
Arabanız: 2004 Octavia 1.6 Collection Plus

İleti Emretto » 01 Eyl 2014, 13:02

palandoken yazdı:Hocam çocuğunuz var mı bilmiyorum ama eğer varsa scenicin bagajı size yetmeyecektir. Scenic ile octavia fiyatları birbirine yakın. O paraya octaviaya binmek varken ben olsam scenic hiç düşünmezdim. Tabi karar sizin. Paylaştığınız octavia çok güzel ve diri görünüyor.

Bu arada size bir uyarı yapayım. Diyelim collection plus aldınız, bir süre bindiniz, donanım ve konforuna alıştınız. Bir süre sonra satmaya karar verdiniz ve sattınız. Ondan sonra kolay kolay araba alamazsınız. Almayı düşündüğünüz araçlarda donanım ararsınız. Elinizdeki paraya göre alabileceğiniz araçlar donanım yönünden zayıf kalır. Donanımlısına da paranız yetmez. Ben şu an bunu yaşıyorumda onun için söyledim. Aracımı satmadım ama satarsam ne alacağım diye kara kara düşünüyorum. :) :) :) Yani collection plus alışkanlık yapıyor.

Yorum için teşekkürler hocam :)
Ben donanımı düşük arabaya biniyorum ona rağmen donanım istiyorum. Sıfır da alsam ikinci el de alsam donanımlı olsun isterim :)
2004 Coll. Plus'a 29 küsür yazmış biraz fazla değil mi acep?
Emretto
CLASSIC
CLASSIC

İleti elegance » 01 Eyl 2014, 21:04

Scenic hakkında net bir bilgim yok ama hakkında olumsuz birşey duymadım.Eğer bagaja önem veriyorsanız octavia'nın elina su dökecek tek araba balina kasa mercedeslerdir.
Collection pluslar iyidir hoştur ama alırken dikkat etmek gerekir,Birde fiyarı aşırı yüksek en fazla bu yüksek piyasada 25.000 eder diye düşünüyorum.
elegance
CLASSIC
CLASSIC

İleti Emretto » 01 Eyl 2014, 21:10

Valla adamlar uçmuş o halde, Kayserili hemşehrim 29750 yazmış.
Benim araba da gitti gidiyor, yarın için anlaştık izmirden birileri geliyor. O almazsa bekleyen başka biri var.
Kurbandan önce düzgün bir Octavia Elegance sahibi olmak istiyorum. Üst limitim 28000. Açıkçası bu konuda bana yardımcı olmanızı bekliyorum sayın Elegance
Emretto
CLASSIC
CLASSIC

İleti elegance » 01 Eyl 2014, 21:14

28'e A5 kasa elegance biraz sıkıntı ama düzgün birşey bulunur elbet.Linkleri birlikte yorumlarız.
elegance
CLASSIC
CLASSIC

İleti Emretto » 01 Eyl 2014, 21:30

Abi A5'ten geçtim artık Octavia olsun kmsi mümkünse maksimum 120bin olsun. Ve arka camlar elektrikli olsun.
Üretim yılı da minimum 2004 olsun. Kısıtlar bunlar :) Çok sıkıntılı bir süreç başlıyor benim için galiba.
Emretto
CLASSIC
CLASSIC

İleti palandoken » 01 Eyl 2014, 21:40

elegance yazdı:...Collection pluslar iyidir hoştur ama alırken dikkat etmek gerekir,Birde fiyarı aşırı yüksek en fazla bu yüksek piyasada 25.000 eder diye düşünüyorum.

Hocam ne yaptınız öldürdünüz aracı. 25000 TL'ye collection plus'ı kim verir. 1 sene önce olsaydı tamam ama bu sene mümkün değil. Ben 27000-28000 aralığında olur diye düşünüyorum.
Kullanıcı avatarı
palandoken
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Adem YEŞİLYURT
Nereden: Erzurum
Arabanız: 2004 Octavia 1.6 Collection Plus

İleti Emretto » 02 Eyl 2014, 19:30

Şu ilanın tarihi geçmişti, araçta 4 tane tramer kaza kaydı var dördünde de miktar yazmıyor. Km ya orijinal olma ihtimali yüksek fakat doğruysa son bir senede 5 bin km yapmış. Sanırım adam çok kullanmıyor. Şimdi yeniden ilan açılmış aradığımda lpg arıza gösteriyor muydu dedim valla bazen ışık yanıyor demişti. Başka bir sorunu yok sanırım.
Fikirleri alalım?

Bu arada arabamı sattım. Hazırım.
Emretto
CLASSIC
CLASSIC

İleti Emretto » 02 Eyl 2014, 22:42

Emretto yazdı:Şu ilanın tarihi geçmişti, araçta 4 tane tramer kaza kaydı var dördünde de miktar yazmıyor. Km ya orijinal olma ihtimali yüksek fakat doğruysa son bir senede 5 bin km yapmış. Sanırım adam çok kullanmıyor. Şimdi yeniden ilan açılmış aradığımda lpg arıza gösteriyor muydu dedim valla bazen ışık yanıyor demişti. Başka bir sorunu yok sanırım.
Fikirleri alalım?

Bu arada arabamı sattım. Hazırım.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-o ... 702/detay/

kafaya bakın link yokmuş :)
Emretto
CLASSIC
CLASSIC

İleti Emretto » 04 Eyl 2014, 21:19

Emretto
CLASSIC
CLASSIC

İleti elegance » 07 Eyl 2014, 20:26

Emre hocam ilanlar makul görünüyor her ikisi de ama birşey dikkatimi çekti ilan tarihi çok eski bunların.O tarihlerden beri satılamamış mı?.
Octavia donanım olarak ezer Ford'u ama ben alacak olsam dizeli alırdım.Çünkü lpg yi 1.8 ve altı hacimde sevmiyorum.Her halükarda motoru öldürüyor.Her iki ilanıda arayın sorun belki ilanı pasif hale getirip tekrar aktif hale getirmişlerdir.
elegance
CLASSIC
CLASSIC

İleti Emretto » 07 Eyl 2014, 22:22

Uğur hocam kısmetse başka bir dizel için anlaştım Mersine gidip 2006 Focus 1.6 TDCI Ghia alacağım.
kmsi yüksek ama araç bakımlı bu kez. Masrafım yok inşallah.
Emretto
CLASSIC
CLASSIC

İleti elegance » 08 Eyl 2014, 14:19

Dizel herzaman candır.Arabaya sonradan takılan herşeye alerjim var benim :D Hayırlı olsun.
Dizel araba için birlaç önerim var.
En son sahibi mutlaka 2 yıldır kullanıyor olsun.
Tramer'ine baktırın
Bakımları için servis kaydı vs var mı?
İyi bir yerde motor turbo ve enjektörlerine baktırın.
Kmsi kaç acaba merak ettim.Yüksekten kastınız nedir?Birde Fiyatı burada yazmak istemezsen özelden atabilri misin?Hatta linki varsa bir bakayım merak ettim.
elegance
CLASSIC
CLASSIC

İleti Emretto » 08 Eyl 2014, 16:48

Abi km 190binde ve 30bin liraya anlaştık.
Şu an ilanı yok bir süre önce kaldırmış ve 31bin veren olmuş vermemiş. Akrabam olduğu için yalan söylemeyeceğinden eminim.
Enjektörler dahil büyük bir bakıma 3 ay önce girmiş ve yetkili servis bu bakımdan 2500 tl masraf çıkartmış.
Tanıdık olduğu için 1500 lira ödemiş. Resimlerini gelince atarım inşallah.
Emretto
CLASSIC
CLASSIC

İleti Emretto » 11 Eyl 2014, 19:09

İşte aldığım Focus:

Mersinden buraya bir depodan az yakıtla geldi şükür. Yaklaşık 850 km yapıyor. Tabi bunu artırmak mümkün çünkü Mersin Antalya arasında çok fena bir yol var bilirisiniz.
Bugün 3 saat boyunca içini temizledim, şu an çok güzel oldu :)
Dışını henüz hiç yıkatmadım.
Bu araba çok güzel ama malesef Skoda almadım bu sefer ama bir dahaki sefere inşallah sıfır bir superb elegance 1.6 TDI alacağım.

Selametle
Emretto
CLASSIC
CLASSIC

ÖncekiSonraki

Üyelerimiz

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir