Skodanın imaj sorunu

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Skodanın imaj sorunu

İleti ali » 26 Ekm 2007, 01:46

Arkadaşlar çoğu insanın aklında skodanın kötü bir imajı var, (sadece ismin ama) Adamın biri , abi bu superb’ler varya çok güzel arabaymış. Bunlar octavia’nın superb modeli diyor. Yok diyorum, skoda’nın superb modeli. Ne skodası abi yaa diyor. Onun aklında octavia iyi araba, ama Skoda değil. Başka biri de, bizim kuzen bilmem kaç milyara superb almış diyor. Öbürü de sigoda’ya  o kadar para verilir mi diyor.(Skoda demiyor, sigoda diyor. Burası önemli.) insanların kafasında skodanın imajı niçin düşük?  Bunun nedeni eski modeller mi? Aynı arabalar Skoda değil de başka bir isimle satılsaydı, karizması daha mı iyi olurdu sizce?

ali
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ünsal » 26 Ekm 2007, 01:54

FABİALAR BU DURUMU BİRAZ DEĞİŞTİRDİ BENCE WW ETKİSİ OLDU Disapprove
AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ünsal gündogdu
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Audi A3

İleti loveskoda » 26 Ekm 2007, 02:11

Tamamen isim meselesi... Mesela Daewoo kendi modellerini türkiye ve birçok ülkede Chevrolet adı altında satıyor... İmaj sorunu yüzünden...

Aslında Skoda'nın da VW adı altında satılması lazım....(bunu istemem tabiiki ama durum öyle)

Herkes Skoda'yı lada ile kıyaslamıyormuAngry...

AMA BUNUN NEDENİ YÜCE AUTONUN(Censored) REKLAM YAPMAMASI...

REKLAM YAPIP SKODANIN NE OLDUĞUNU GÖSTERMEDİKLERİ İÇİN BÖYLE OLUYOR.... 
loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ünsal » 26 Ekm 2007, 02:19

bence reklam yapmamasının sebebi yıl sonu satışlarında fabia'nın polo satış rakamlarını geçmiş olması tüketici o parayı vereceğime skoda alırım diyo olay bu bence ... ayrıca ladaya benzetilmesine illet oluyorum dövesim geliyo adamları ne alaka kardeşim ladaymış hıh...Angry
AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ünsal gündogdu
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Audi A3

İleti ali » 26 Ekm 2007, 12:04

hele bir de adamın kendinden emin ve geriye doğru kasılarak 'ne diyon abi sen yaa, bunlar octavianın superb'si ne sigoda sı yaa' deyişi vardı ki, tam gülünecek haldi.
ali
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ali » 26 Ekm 2007, 16:05

skoda nın eski tip arabalarının hala çok olmasının bu imaj meselesine etkisi büyük bence!
ali
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti loveskoda » 26 Ekm 2007, 16:19

Ancak bu eski tip otomobiller de zamanının en iyi otomobilleriydi....

Şahin, Samara, vs. ile aynı görülür mü ya..Angry

Nereden böyle bir yargıya varıyorlar anlamıyorum...Angry
loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti aytekin041 » 26 Ekm 2007, 19:01

[quote="skoda-auto"]Ancak bu eski tip otomobiller de zamanının en iyi otomobilleriydi....

Şahin, Samara, vs. ile aynı görülür mü ya..Angry

Nereden böyle bir yargıya varıyorlar anlamıyorum...Angry
[/QUOTE]
sakin ol yaaaBig%20smile
aytekin041
CLASSIC
CLASSIC

İleti iris_mavi » 26 Ekm 2007, 19:43

[quote="octa"]skoda nın eski tip arabalarının hala çok olmasının bu imaj meselesine etkisi büyük bence![/QUOTE]

E NAPAK YANİ YAKALIM MI ? YADA HURDAYA MI VERELİM ?KEYFİMİZDEN BİNMİYOZ HERALDE BANKADA PARALAR ÇAKILIDA YENİLERİNİ GICIKLIK OLSUN DİYE Mİ ALMIYORUZ ? Napalım imajsa imaj kullanan bilir o adamlar yani skodayı küçümseyen adamlar ne kullanıyo acaba gerçekten bilmek isterim AngryAngry
iris_mavi
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti destiny » 26 Ekm 2007, 20:30

ya arkadaslar bırakın imajı falan biz arabamızdan mennunmuyuz mennunuz o kadar arabam iyi olsun az yaksın sık problem cıkarmasın benim beklentilerim bunlar ve skodam bu beklentilerimi karsılıyo imajı olmasada olur önemli değil bence
destiny
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti tayel » 26 Ekm 2007, 20:51

[quote="destiny"]ya arkadaslar bırakın imajı falan biz arabamızdan mennunmuyuz mennunuz o kadar arabam iyi olsun az yaksın sık problem cıkarmasın benim beklentilerim bunlar ve skodam bu beklentilerimi karsılıyo imajı olmasada olur önemli değil bence[/QUOTE]
+1000Clap
tayel
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ali » 26 Ekm 2007, 22:46

[quote="iris_mavi"][quote="octa"]skoda nın eski tip arabalarının hala çok olmasının bu imaj meselesine etkisi büyük bence![/QUOTE]

E NAPAK YANİ YAKALIM MI ? YADA HURDAYA MI VERELİM ?KEYFİMİZDEN BİNMİYOZ HERALDE BANKADA PARALAR ÇAKILIDA YENİLERİNİ GICIKLIK OLSUN DİYE Mİ ALMIYORUZ ? Napalım imajsa imaj kullanan bilir o adamlar yani skodayı küçümseyen adamlar ne kullanıyo acaba gerçekten bilmek isterim AngryAngry
[/QUOTE]
eski de olsa skoda sağlam arabadır. ayrıca eski olsun yeni olsun hepimiz skodaya biniyoruz, skodacıyız yani. mesele o değil. eski model arabası olanlar kesinlikle beni yanlış anlamasın. bahsettiğim o değil.imaj sorunu.
ali
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ali » 26 Ekm 2007, 22:48

[quote="octa"]skoda nın eski tip arabalarının hala çok olmasının bu imaj meselesine etkisi büyük bence![/QUOTE]
eski model arabası olanları kırdıysam özür...
ali
Yeni Üye
Yeni Üye

Üyelerimiz

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir