stres topu akvaryumum...

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

stres topu akvaryumum...

İleti ozzgurr » 25 Haz 2009, 23:28

doğru diyon önce araba işini bitirmek lazım demi.. LOLLOL[quote="oguz"][quote="ozzgurr"]

çok güzel görünüyor aslında bende ufak tefek birsey istiyorum ama bakımı filan zormudur becerebilirmiyim acaba??

[/QUOTE]

sen arabandan vakit bulup onlara yem atamassın. o zavallı balıklarda hakkın rahmetine kavusur özgür abi:)
[/QUOTE]

ozzgurr
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ünsal » 26 Haz 2009, 00:01

[quote="LiLPlayya"]Bu da benim tankımın 1 ay önceki fotografLarı.. ÜnsaL bey siz hangi bitkiLerden istersiniz?[/QUOTE]

bitkileriniz azmış ama canlı doğuranlarınız çok güzel ben genelde anibians,saz arıyorum gülden olabilir sazlarınızdan alabilirim Big%20smile
AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ünsal gündogdu
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Audi A3

İleti ünsal » 26 Haz 2009, 00:07

vay hiç bu kadar meraklısı olduğunu düşünmemiştim konuyu açarken bile tereddüt etmiştim ....

ilk çiklet akvaryumu ve üretimi yaptım sonra canlı doğuran aldım bir müddet onlarla uğraşınca akvaryumun sultanları olan dıscus beslemeye başladım hem pahalı balık hem zahmetli ama zoru seviyorum hiç zor gelmiyor seyretmesi çok zevkli...
AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

İleti LiLPlayya » 26 Haz 2009, 00:52

[quote="ünsal"]
[quote="LiLPlayya"]Bu da benim tankımın 1 ay önceki fotografLarı.. ÜnsaL bey siz hangi bitkiLerden istersiniz?[/QUOTE]bitkileriniz azmış ama canlı doğuranlarınız çok güzel ben genelde anibians,saz arıyorum gülden olabilir sazlarınızdan alabilirim Big%20smile[/QUOTE]

Evet o zamanLar bi çok bitkimi satmıştım ama şimdi yeniden eski haLine dönüyor (: Bende mangrow köküne sarıLı Anubias var ancak üzeri biraz aLg ve sakaL yosunu var eğer isterseniz bir kök verebiLirim. SazLardan ancak 2-3 kök gönderebiLirim çünkü bu bitki çok yavaş sürgün veriyor :S. GüLLerdende budadıkLarımdan gönderirim..
LiLPlayya
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti ünsal » 26 Haz 2009, 12:31

[quote="LiLPlayya"] [quote="ünsal"]

[quote="LiLPlayya"]Bu da benim tankımın 1 ay önceki fotografLarı.. ÜnsaL bey siz hangi bitkiLerden istersiniz?[/QUOTE]bitkileriniz azmış ama canlı doğuranlarınız çok güzel ben genelde anibians,saz arıyorum gülden olabilir sazlarınızdan alabilirim Big%20smile[/QUOTE]

Evet o zamanLar bi çok bitkimi satmıştım ama şimdi yeniden eski haLine dönüyor (: Bende mangrow köküne sarıLı Anubias var ancak üzeri biraz aLg ve sakaL yosunu var eğer isterseniz bir kök verebiLirim. SazLardan ancak 2-3 kök gönderebiLirim çünkü bu bitki çok yavaş sürgün veriyor :S. GüLLerdende budadıkLarımdan gönderirim..[/QUOTE]

ben şimdi tankı büyütcem benim dıscuslar yumurta dökmeye başladı 2 çiftim var üretim tankım var oraya ayırıcam bu zaman içinde biraz beklicem o zaman alsam olur dimi ,1 ay kadar beklicem aquaclın döşücem tabana daha iyi olur yavrular ayrıldığı zaman ana tanka alıcam çiftleri o zaman alırım yeni dizayn olur bu arada senin bitkiler biraz daha toparlar ...
AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

İleti justwalking » 20 Tem 2009, 02:21

[quote="delidolu"]

Çok güzel bir akvaryumunuz, balıklarınız ve hobiniz var. 

Keşke akvaryuma bakabilseydim imrecektim size; ama ben ne zaman akvaryuma baksam sanırım cam+su nedeniyle merceğimsi etkiden dolayı hemen midem bulanır, istifra -özür- etmemek için hemen uzaklaşırım. Keşke beni bu kadar etkilemeseydi Cry

[/QUOTE]

aynı sorunu ben de yaşıyorum. çok ilginç ya. bi göz sorunumuz falan mı var acaba cidden?
justwalking
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti OKTAVİACI » 20 Tem 2009, 14:47

görünce bende heveslendim şimdi 5 sene önce bırakmıştım  balık işini
biranda yine depreşti balık tutkum

kokusuda olmasa çok güzel bir hobby ama her güzelin bir külfeti var
OKTAVİACI
CLASSIC
CLASSIC

İleti feliciaZK » 18 Ağu 2009, 01:38

eskiden bendede vardı 15 sene önce tropikal japaon besledim

özel farklı türde japon tercihim

üretmekte isti,yorum
feliciaZK
CLASSIC
CLASSIC

İleti MEGAN » 18 Ağu 2009, 16:15

hep hayalimdir piranha beslemek yada köpek balıklarıyla dolu havuza piranha atmak :D
-Skoda Octavia A5 1.6 FSI //
-34 EU 8105
-Peugeot 307 Makyajlı 1.6 HDI Comfort Alp Beyaz //
Kullanıcı avatarı
MEGAN
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: MEHMET ÖZCAN
Arabanız: PEUGEOT 307 1.6//MAKYAJLI ALP BEYAZI // 34 EU 8105

İleti pasaeli » 02 Eyl 2009, 17:42

selam ilk önce konuyu acan arkadasın akvaryumu cok güzel onu tebrik etmek istedim yanlız borulardan biran once kurtulmalısın yada formul üretmelisin cok cirkin göstermiş doğallığını bozuyor bende uzun aralıklarla bu hobiye girdim cıktım sayılır :) ilokulda ilk denemem lisede ikinci denemem(baya uzun bir aradan sonra) simdide gene baslıyorum cok keyifli bir uğrası herkese tavsiye ederim koku konusuna gelince elbet bir miktar olur ama emin olun bu sizin ne kadar ilgili olup olmadıgınızla doğrudan ilşkilidir 3-4 ayda su değişimi gibi uzun aralıklar kokunun artmasına sebep olur umraım bende olusturdugum akvaryumumu burda sizinle paylasabilirim
pasaeli
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Konyalım » 19 Ekm 2009, 22:53

Arkadaşlar bende kuzenimden özenip 97 uzunluk, 38 cm genişlik, 51 cm yükseklik te tahmini 187 lt hacimli bi akvaryum aldım. Isıtıcısı, çift florasan, dolpin marka dış filtre var elimde, güzel bişey olcak inşallah. İleri ki günlerde resimlerini eklerim  inşallah

Konyalım
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti almera » 20 Ekm 2009, 01:15

Arkadaşlar bende de 1 metrelik bir akvaryum var,içinde koi besliyorum.Ayrıca fanusda beta balığım var.Bakımları biraz zahmetli olsada (hele bugün olduğu gibi hem akvaryum hem arabamın temizliği bir araya gelince baya yoruyor ama çıkan sonuca bakınca hepsine değiyor) eve gerçekten güzel bir hava katıyor.Görenler maşallah demeden kendilerini alamıyorlar.Yaklaşık 2 senedir bakıyorum.Koiler neredeyse çinekop kadar oldular.Bu arada ağabeyim bu işle ilgileniyor balık,kedi,köpek,kuş ve malzemeleriyle ilgili sorununuz varsa yardımcı olmaya çalışırım.
almera
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti gogo969 » 30 Eyl 2010, 13:53

bakımı kolay olsa düşünmüyor değilim fakat zaten üşengeç adamın tekiyi balıklara yazık olacak... :lol: :lol:
gogo969
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ak
Nereden: Ankara
Arabanız: Octavia GLX-i GT / BRC fast

İleti Henien » 30 Eyl 2010, 15:24

Atıyorsun tatil yemini bir hafta yetiyor. Ha devamlı tatil yemi atarsan ne olur bilmiyorum :)
KANITIN YOKLUĞU, YOKLUĞUN KANITI OLAMAZ
Kullanıcı avatarı
Henien
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Hakan
Nereden: Ankara
Arabanız: Mitsubishi ASX

Önceki

Hobilerimiz

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir