Küçük sınıf Test sonuçları AUTO MOTOR &SPORT

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Küçük sınıf Test sonuçları AUTO MOTOR &SPORT

İleti CHEVALIER » 27 Arl 2008, 23:28

Auto motor & sport dergisinin aralık sayısındaki küçük sınıf "MASTER TEST " sonucu

1-Skoda fabia (YENI)>>408 PUAN
2-Ford fiesta(YENI)>>405 PUAN
3-Renault clio>>405 PUAN
4-VWPolo>>389 PUAN
5-Seat ibiza(YENI)>>385 PUAN
6-Peugeot 207>>377 PUAN
7-Honda jazz(YENI)370 PUAN
8-Fiat Grande Punto>>367 PUAN
9Mazda 2(YENI)>>366 PUAN
10pel Corsa>>360 PUAN
11Toyota Yaris>>347 PUAN

CHEVALIER
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti CHEVALIER » 27 Arl 2008, 23:29

1-SKODA:
Çok geniş oturma alanı uzun yola uygun süspansiyon sistemi ve oturma konforu,kolay kullanımlı kumandalar,başarılı fren sistemi,pürüzsüz yol tutuş ve titiz işçiligi sayesinde fabia 1.sırada yer alıyor
2-FORD
Dengeli yol tutuş özelligi,konforu ve sürüş güvenligi ile dikkat çekiyor.Düzenli,titiz çalışılmış ve kolay kullanımlı bir otomobil.Tam yüklü kullanım,tüketim ve güvenlik donanımlarındaki eksiklikleri zayıf yönleri
3-RENAULT
Turbo motoru sayesinde rakiplerini geçmeyi başarıyor.Konforu,yaşam alanları ve kalitesi de puan getiriyor.Direksiyon zayıflığı ve detaylardaki zayıf noktalar yüzünden birinciliği kaçırmış oluyor.
4-VW
Emekli olmadan hemen önce bile karşılaştırmada 4.sırada yer almayı başarıyor.Problemsiz sürüş konforu,frenleri ve yeterli sayılacak motor gücü sayesinde başarıyı elde ediyor
5-SEAT
Ibiza kardeşlerinden farklı sportif görünümünü Akdenizli kanına borçlu.Güvenli ve dengeli sürüş karakterine sahipken vasat yaşam alanları ve sert süspansiyon sistemi puan kaybettiriyor.
6-PEUGEOT
207 güçlü motoru ile etkiliyor.Önde sunduğu yaşam alanı ve güvennlik donanımları da iyi bir izlenim bırakıyor.Ağırlık dağılımındaki tepkisi,vasat görüş açısı ve arka alanın darlığı rahatsız edici.
7-HONDA
Ferah iç mekanı,degişkenlik seçenekleri ve büyük yükleme kapasitesi,kolay kullanımlı ve tutumlu Jazzı van karakterine büründürüyor.ayrıca testte güvenlik donanımları konusunda düşük puan alıyor.
8-FİAT
Geniş oturma alanı ve sevimli iç mekan iyi,dengesiz yol tutuş özelligi,konfordaki zayıflığı ve çekiş gücü düşük motoru kötü özellikleri arasında.Bu yüzden punto ancak alt sıralara yerleşiyor.
9-MAZDA
İyi yol tutuş özelligi sayesinde mazda 2 dinamikliği ile göze giriyor.Manevralarda direkt tavrı sevindirici.Konfor,çalışma ve fren performansı zayıflıklar gösteriyor
10- OPEL
Sürüş güvenligi yeterli,donanımları tatmin edici ve konforu yeterli oldugu halde Corsayı farklı kılan ve öne taşımasına neden olan özellikleri eksik
11-TOYOTA
Kötü işçiliği,sesli motoru başarısız yol tutuş özelligi ve konfordaki zayıflığı degeişkenlik konusunda mükemmel olan ve güvenlik donanımları tam olayn yaris sonuncu sıraya kaydırdı

CHEVALIER
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti RAZOR10 » 28 Arl 2008, 00:04

bu sıralamayı kim neye göre yaptıysa çok merak ettim hangi şartlarda gerçekleştirdi??

ben clio 3. 15 gün kullandım 3.lüğü hakenden bi araç deil

yeni ford fiestayı galeride inceledim aracın içi çok dar benim boyum 1,75 kafam tawana sürtcek nerdeyse(arkada)

skoda fabia 2  hakkında bilgim yok ama dış kasa olarak çok wasat(fabia 1 in gözünü seweyim)

grande punto ise dengesiz yol tutuş demiş çekişsiz motordan fln bahsetmiş 1,4 77 hp active motoru.. bahsetti kadar çekişsiz bi motor deil.

Kullanıcı avatarı
RAZOR10
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: selçuk ÇİMŞİR
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Skoda Fabia ambiente 2005

İleti CHEVALIER » 28 Arl 2008, 00:17

Profesyonel bir ekip tarafından tabiki.MASTER TEST INTERNATİOANAL

AUTO MOTOR &SPORT
CHEVALIER
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti demirhan » 28 Arl 2008, 00:43

yaw bu test sonucları istikrarsız oluyor şimdi burda 207 için güçlü motor arka alan darlıgı demis skoda için genis oturma alanı demis arkadasımda 207 HDI var sahsen ben güçlü motordan eser bile göremiyorum fabıa da da genis oturma alanı göremiyorum benim arabaya binince kutunun içine girmis gibi oluyom neresi genis bu arabanın anlamıs degilim bende cok iri bir insan degilim (boyum 1,73 kilo 70 )
demirhan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti RAZOR10 » 28 Arl 2008, 00:59

[quote="demirhan"]yaw bu test sonucları istikrarsız oluyor şimdi burda 207 için güçlü motor arka alan darlıgı demis skoda için genis oturma alanı demis arkadasımda 207 HDI var sahsen ben güçlü motordan eser bile göremiyorum fabıa da da genis oturma alanı göremiyorum benim arabaya binince kutunun içine girmis gibi oluyom neresi genis bu arabanın anlamıs degilim bende cok iri bir insan degilim (boyum 1,73 kilo 70 )[/QUOTE]

ClapClapClapClapClap
Kullanıcı avatarı
RAZOR10
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: selçuk ÇİMŞİR
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Skoda Fabia ambiente 2005

İleti HTP » 28 Arl 2008, 01:06

Yeni fabia tasarım hariç hakikaten güzel bir araba ama küçük sınıfta şu an aman aman bir model daha yok bence hani insanın nefesini kesecek türden.
HTP
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ibrahim çakır
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Fabia 1.2 HTP

İleti crash » 28 Arl 2008, 03:15

207, bence Clio ve Polodan çok daha iyi.En azından bu ikisinin üstünde yeralmalıydı diye düşünüyorum.Motor olarakda çok iyi.O ağırlığa ( 1224 kg ) rağmen hızlanması gayet güzel.
crash
Yeni Üye
Yeni Üye

Araştırmalar & Karşılaştırmalar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir