Kumho lastik test edildi onaylandı:)

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Kumho lastik test edildi onaylandı:)

İleti C@GL@R » 11 Nis 2010, 21:53

Arkadaşlar biliyorsunuz geçen hafta kumho lastik almıştım aracıma bir hafta süresince deneme fırsatım oldu.. mecburiyetten bu markaya yöneldim fakat şimdiye kadarki izlenimim çok olumlu eski lastiklere göre;

1-asfalt sesi şimdilik sıfır bazen kafa şişiren o uğultu sesi sıfıra düştü. Lastikler şuan yumuşak tabi sertleşince ne olur bilemem

2-eski lastiklere göre asr ve abs işlemez oldu resmen. kuru zeminde abs yi denedim tam köklememde abs devreye girdi eskiden en ufak frende küt küt vuruyordu.

3-Bugun aşırı yağmur var biraz önce dışardan geldim yağışlı havada lastiklerin iyi olmadığı ve kaydığı söyleniyordu 50 km hızla giderken bile abs yi tediklemedi özellikle havuz gibi bir su birikintisinde denedim.

Şimdilik gözlemlerim bu kadar lastik ebatı 185-60-14

fiyat 4 lastik 320 lira..

http://www.kumholastik.com/detaygo.asp?lastikid=6

kendi web sitesi ve bnm aldığım model..siteyi biraz incelerseniz

Kumho'nun lastik ürettiği Anlaşmalı şirketler :

Hyundai // Mitsubishi // Volkswagen // Bayer

Lastik ürettiği organizasyonlar
Marlboro Master // Championnat de France F3 // Kore Super Prix // Kumho Motorsports // WRC // British Rally Championship // Lemans 24 Super Taikyu // Championsihip Off-Road Racing

tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti cansezerbey » 11 Nis 2010, 21:59

Güle güle kullan.Bende 3 ay önce marshall marka lastik aldım ve çok memnun kaldım.Umarım zor zamanda da aynı performansı gösterirler.
Kullanıcı avatarı
cansezerbey
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: adem bolat
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 octavia elegance mpi

İleti esri » 11 Nis 2010, 22:15

ben de 2 sene önce lassa almıştım memnun değilim.. ses yapıyor:((
esri
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Çanakkale
Arabanız: ford focus (2008) 1.6i + still paket

İleti C@GL@R » 11 Nis 2010, 22:33

eski tekerler michelin di onlarda aşırı olmasada ses yapıyordu..akrabam pirelli aldı 4 teker balon yaptı şikayetvara yazınca değiştirdiler yoksa değiştirmiyorlardı..tavsiye ederim ses sıfıra indi..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti SELİM_ANK » 12 Nis 2010, 00:48

caglarkrbyk yazdı:eski tekerler michelin di onlarda aşırı olmasada ses yapıyordu..akrabam pirelli aldı 4 teker balon yaptı şikayetvara yazınca değiştirdiler yoksa değiştirmiyorlardı..tavsiye ederim ses sıfıra indi..

ama ben demiştim kumho ya da petlas düşün die:D hayırlı uğurlu olsun güle güle eskitirsin inş :)
Kullanıcı avatarı
SELİM_ANK
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Octavia Elegance 2003

İleti by wodoo » 12 Nis 2010, 07:10

Bizde yaklaşık 1-2 ay önce aldık, benimde hoşuma gitti lastik.. İlk başta tereddütlerim olsada (bi maxxis vakası geçmişti başımdan) birazda mecburiyetten aldık kumhoları.. Fena sayılmaz :)
by wodoo
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Emre Şahin
Arabanız: Astra GSİ

İleti iceman70 » 12 Nis 2010, 07:37

Güzel tercih kumo kalitesiz bir lastik değil bence kullanan herkes çok memnun
iceman70
CLASSIC
CLASSIC

İleti C@GL@R » 12 Nis 2010, 08:37

teşekkürler arkadaşlar yorumlar ve fikirler için..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti HTP » 12 Nis 2010, 09:02

Ben Kumho "ecsta kh 11" kullanıyorum. 40.000 km'dir kullanıyorum.Şimdi önlere tekrar bir çift aldım.Ne pirelli'ler gibi sertleşti nede daha önceki dunlop'larım gibi en ufak darbede radyalleri kırıldı. Ben oldukça memnunum hem yol tutuş(ıslak-kuru) hemde sağlamlık olarak. Bu tekerlekler kore malıdır.Hyundai ve kia kullanıyor ve bazı Avrupalı üreticiler. Dolayısıyla kötü lastik diye kestirip atmamak lazım.
Ben 195 x 50 x 15 lastiklerimin tanesini 90 tl'ye almıştım.;)
HTP
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ibrahim çakır
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Fabia 1.2 HTP

İleti C@GL@R » 12 Nis 2010, 10:38

oo tek değilmişim kullanan bayağı kumhocu varmış forumda sizde uygun almışsınız ayrıca 40 bin km dir memnunsunuz o zaman söylenecek söz yok..:)
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti Haluk » 12 Nis 2010, 11:33

octavia için lastik almayı düşünüyorum a5 elegance.lassa impetus 2 600tl, lassa impetus evo 690 ve bridgestone er300 720tl.kararsız kaldım 4 adet alacam hangisini almalıyım sizce ve kumho nun 205/55/16 fiyatını bilen var mı acaba.teşekkürler
Haluk
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Erzurum
Arabanız: Peugeot 308 1.6 HDI SPORTİUM

İleti C@GL@R » 12 Nis 2010, 11:38

en fazla tanesi 100 liradır...
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti yonetici » 23 Nis 2010, 19:30

Bu gün bende lastik bakmaya çıktım kafamda Kumho KH17 vardı onu bulamadım ama Kumho alıamayacağına karar verdim. Neden derseniz lastik aşırı yumuşak lastiğin her kısmını elimde rahatlıkla ezebiliyorum özelliklede yanak profilleri. İstanbul yollarında bence 1 yılı bulmaz balon olur gider. Ben yine gidip Hankook K406 falan alacağım herhalde. Birde starmaxx var fiyatı uygun petlas fabrikasının malı oda odun gibi sert hiç iyi bir seçim olacağını düşünmesemde 100 TL altında hankook bulamazsam onu alabilirim.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti C@GL@R » 23 Nis 2010, 19:37

emir kumholar 2 yıl garantili satan yere sordum garanti belgesindede yazıyor kullanıcı hatası olmadığı sürece yeniliyorlar tabi direk balon yaparsa ne olacak dedim yeniliyeceklerini söylediler. dediğin gibi yumuşak lastik o yüzden içeri giren uğultu sesi sıfır şuan eski michelinlerde uvvvvvvv kafa kalmıyordu yolda. yumuşak lastik al daha iyi... ayrıca pirelli lastik aldık akrabaya 4 lastik balon yaptı pirelli de bile oluyorsa artık gerisini sen düşün hangisine güvenecez..sikayetvar.com da pirelli şikayetimiz hala duruyor..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti yonetici » 23 Nis 2010, 20:00

Balon yapan lastiği garantiden değiştiren firma olmaz satana kadar atıp tutuyorlar sonra gerisi yok. Lastiği bayiye bırakıyorsunuz 1 ay ses seda çıkmıyor size eski püskü bir lastik takıyorlar rezalet diz boyu. Ben lastikle ilgili servis hizmeti almamı gerektirecek hiçbir durum yaşamak istemiyorum isterse 100% garanti versin ne zamanki bir firma getirdiğin anda serviste lastiği yenisi ile değiştirirm derse o zaman tamam. Ama yok eksper gelecek bakacak işlerinde ben yokum her gün arabasını kullanması gereken biriyim bana ayak bağı olacak işlerle uğraşamam. Bu yüzden Kumho, Michelin, Continental gibi yumuşak lastikler bana göre değil Lassa, Hankook gibi orta sertlikle lastikler tercih ediyorum.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

İleti AV-2006 » 23 Nis 2010, 21:40

Ben bir yıldır kullanıyorum Kumho'yu.185/60/14. SOLUS KH17.. Sert bir lastik. Islak zeminde çok dikkat etmek lazım..Araç hemen ABS ye geçiyor.Verdiğim paraya acımasam hemen değiştiririm.Sonuçta KUMHO benim testimden geçemedi ve pişmanım.Alacaklar bir kere daha düşünsün.(Tabiki SOLUS KH 17 modelini..)

• FABİA TDI
Kullanıcı avatarı
AV-2006
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: hasan murat bilgin
Arabanız: fabia

İleti yonetici » 23 Nis 2010, 23:28

Kumho KH 17 Sert bir lastikmi, yağmurda kayıyor mu :o Alman ADAC testlerinde 2009 yılının şiddetle tavsiye edilen lastiklerinden biridir bu lastik. Hem yumuşaktır (Kumhoları bizzat elledim baktım) hemde çok iyi ıslak zemin performansı vardır (ADAC öyle diyor) Sizin lastikte bir sıkıntı var herhalde rafta yatmış yapısı bozulmuş bir lastik olabilir. Aldığım bir lastik değil yumuşaklığından ötürüde almak istemiyorum artık ama ADAC bağımsız bir test kuruluşudur sonuçlarına güvenirim.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

İleti zekrek » 24 Nis 2010, 00:21

Ben bir zamanlar kamyonculuk yaparken Ford Otosan Fabrikasına Lassa, Pirelli, Michelin, Continental ve Hankook lastik taşıdım ve bunların üzerinde branda çekmek için dolaşmak zorunda kalıyordum. Yollardaki durumlarını pek bilmiyorum ama elle yoklamaya gelirsek Pirelli sanki dolgu lastik gibi sert Hankook ta kağıt gibi buruşan bir Koreli. Diğerlerininde desen ve kat farklarına göre tutuş, ses farkları olabilir. Türkiye şartlarına en uygun lastik Lassa (Bridgestone aynı fabrikada yapılmasına rağmen Avrupa yollarına uyumlu) diye biliyorum.
Kullanıcı avatarı
zekrek
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Zeki
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 94 Favorit

Sonraki

Araştırmalar & Karşılaştırmalar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir