bana da yardım edebilir misiniz?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

bana da yardım edebilir misiniz?

İleti aliveli » 14 Ağu 2008, 16:42

arkadaşlar bu temmuzda 93 model lx aldık... yeni bi sürücüyüm o yüzden pek anlamam arızadan... günde 40-50 km yol yapıyorum öğrenciyim.... tüp taktırdık yaklaşık 1 ay önce... araba benzinde çok iyi gidiyoken ... tüpte verimi acayip azalıyo
1. viteste en fazla 15 km/saat

2. viteste   .....   .... 35

3. viteste de en fazla 40 yapabiliyorum... durum böyle olunca gaza yükleniyorum araba hızlanmıyo bağırıyo...hararet yapıyo... ama benzinle giderken çok verimli sorun neden kaynaklanabilir...  en fazla 60 la gidiyorum onuda 4. vitesle yani istesemde hızlanmıyo... ankara izmit arasını 5. viteste son gaza basarak 70 le geldik düşünün artık...

aliveli
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti by wodoo » 14 Ağu 2008, 16:46

aynı sorun benim favodada vardı, baskı balata değişti, biraz rahatladı ama senin sorun lpg beyninden gibi gözüküyo...
ha bide favoların hız göstergesi eksik gösteriyo diye biliyorum mesela bizimki 20km eksik gösteriyo
by wodoo
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Emre Şahin
Nereden: Ankara
Arabanız: Astra GSİ

İleti alwaysloser » 14 Ağu 2008, 16:57

favonuzla benzinde bi basın bakalım nekadar hızlanabiliosunuz yani benim favo benzinde ki tüp takılı değil 3.viteste 120 yapabilio 5000 devirde tabi yani toplamda 160 bulabilio eğer benzide de yapıosa baskıbalata dicem yok sadece tüpte ise taktırdığınız yere bi uğrayın
www.turkiyeotoforum.com.tr

[url=http://img3.imageshack.us/i/uu1t.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/6005/uu1t.jpg[/IMG][/url]
alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: mevlüt
Nereden: Adana
Arabanız: renault 21 concorde

İleti aliveli » 14 Ağu 2008, 17:02

valla 2. viteste 50-60  yapar... sesi de düzelio benzindeyken... debriyaj da sorun yokturda bence de gazda bi problem var .. izmitte taktırdık lpg yi şimdi ankaradayız... bu hafta sonu baktırcaz işte bi ustaya... ankarada da iyi ve ucuz bi sevis bulmak lazım tabi malum öğrenciyiz.. cevap için de teşekkür ederim... 
aliveli
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti BlueVRS » 14 Ağu 2008, 17:04

İyi bir Lpg servisinde gaz ayarı yaptırmak ile başlayabilirsin işe..
BlueVRS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti aliveli » 14 Ağu 2008, 17:05

bişey sorcam siz lpg taktırdığınızda karbüratörede ayar yapıldımı?

aliveli
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti aliveli » 14 Ağu 2008, 17:11

forumda gezinirken bazı ustalar lpg takarken karbürotörün hava girişini de bantlıyolarmış... çünkü hava- benzin karışımıyla, hava- gaz karışımı aynı değil,,, gaz verimli yansın diye hava oranını azaltıyorlar yani... benim karbürotöre bant falan takmadılar sorun bundan olabilir mi dicem ama ...  belki aynı problemi yaşayan arkadaşlar vardır diye yazıyorum sorunun nerde olduğunu bilirsem ona göre de çözüm arıcam çünkü ... bir de ankarada işini iyi yapan bi servis arıyorum....

aliveli
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sainz » 14 Ağu 2008, 17:14

[quote="by wodoo"]aynı sorun benim favodada vardı, baskı balata değişti, biraz rahatladı ama senin sorun lpg beyninden gibi gözüküyo...
ha bide favoların hız göstergesi eksik gösteriyo diye biliyorum mesela bizimki 20km eksik gösteriyo
[/QUOTE]

Eksik değil fazla gösterir Emre.Wink
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti alwaysloser » 14 Ağu 2008, 17:14

hava filtresine giren havanın bi bölümünü kısmak için ucunun yarısını kapatırlar ha bu nekadar etki eder bilemem bende tüp yok bu arada wodoo ankaralı ona sorabilirsiniz iyi ustayı

[url=http://img3.imageshack.us/i/uu1t.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/6005/uu1t.jpg[/IMG][/url]
alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti aliveli » 14 Ağu 2008, 17:15

tamam teşekkür ederim ;)

aliveli
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti aliveli » 14 Ağu 2008, 17:17

[quote="sainz"][quote="by wodoo"]aynı sorun benim favodada vardı, baskı balata değişti, biraz rahatladı ama senin sorun lpg beyninden gibi gözüküyo...
[/QUOTE]

[/QUOTE]

sainz sen bu konularda tecrübeliye benziyosun önerilerini bekliyorum..
aliveli
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti aliveli » 14 Ağu 2008, 17:21

[quote="by wodoo"]aynı sorun benim favodada vardı, baskı balata değişti, biraz rahatladı ama senin sorun lpg beyninden gibi gözüküyo...
[/QUOTE]
ankarada servis arıyorum adresini tarif edebilirmisin...
aliveli
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sainz » 14 Ağu 2008, 17:22

[quote="aliveli"][quote="sainz"][quote="by wodoo"]aynı sorun benim favodada vardı, baskı balata değişti, biraz rahatladı ama senin sorun lpg beyninden gibi gözüküyo...
[/QUOTE]

[/QUOTE]

[/QUOTE]

LPG konusunda hiç bilgim yok maalesef ama benzinde normal, gazda anormal gidiyorsa mutlaka LPG' de bir problem var demektir. LPG mikserinde problemolabilir.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti aliveli » 14 Ağu 2008, 17:32

[quote="sainz"][quote="aliveli"][quote="sainz"][quote="by wodoo"]aynı sorun benim favodada vardı, baskı balata değişti, biraz rahatladı ama senin sorun lpg beyninden gibi gözüküyo...
[/QUOTE]

[/QUOTE]

[/QUOTE]

LPG konusunda hiç bilgim yok maalesef ama benzinde normal, gazda anormal gidiyorsa mutlaka LPG' de bir problem var demektir. LPG mikserinde problemolabilir.
[/QUOTE]

mesaj için teşekkür ederim ilk baktıracaklarım... karbiratör ve lpg mikseri ... frene basınca stop da ediyor bu da karbiratörün fazla hava almasının nedenleri olabilirmiş.... bi de konuyla hiç alakası olmıcak favoritler için radyatör peteği ne kadardır?o da delindi de Ouch
aliveli
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti alwaysloser » 14 Ağu 2008, 17:38

EĞLİYETİM OLDUKTAN SONRA BİZİMDE İLK ARABAMIZ FAVORİT OLDU HALADA ÖYLEDİR ÜNİVE GİDİP GELELİM DİE ALMIŞTIK ZOR ALIŞTIM AMA ALIŞTIM

alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti aliveli » 14 Ağu 2008, 17:42

[quote="alwaysloser"]

EĞLİYETİM OLDUKTAN SONRA BİZİMDE İLK ARABAMIZ FAVORİT OLDU HALADA ÖYLEDİR ÜNİVE GİDİP GELELİM DİE ALMIŞTIK ZOR ALIŞTIM AMA ALIŞTIM

[/QUOTE]

benimde hiç aklımda yoktu bu araba acemiliğim çıksın diye aldım... ama kullandıkça seviyor insan sahipleniyor bende alışcam elbet Star
aliveli
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sainz » 14 Ağu 2008, 17:51

Radyatörü by-wodoo nickli arkadaş değiştirmişti en son, 60 lira diye yazmıştı fiyatını.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti alwaysloser » 14 Ağu 2008, 17:53

[quote="sainz"]Radyatörü by-wodoo nickli arkadaş değiştirmişti en son, 60 lira diye yazmıştı fiyatını.[/QUOTE]
yama ya okdar olmuşmu ben sorduğumda 35 civaırydı

alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

Sonraki

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir