bana da yardım edebilir misiniz?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

bana da yardım edebilir misiniz?

İleti Crzyboy » 14 Ağu 2008, 17:54

Yedek parçalara zam gelmişti ben d.balatası değiştiriken öğrendim Approve

[url=http://img134.imageshack.us/i/22462428.jpg/][IMG]http://img134.imageshack.us/img134/9449/22462428.th.jpg[/IMG][/url]
[font=Times New Roman][size=3][b][font=Verdana]'93 ?koda Favorit 135L ~ Beyaz..[/font][/b][/size][/font]
Crzyboy
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Antalya
Arabanız: '93 Favorit 135L

İleti sainz » 14 Ağu 2008, 18:08

[quote="sainz"]Radyatörü by-wodoo nickli arkadaş değiştirmişti en son, 60 lira diye yazmıştı fiyatını.[/QUOTE]

[quote="alwaysloser"] yama ya okdar olmuşmu ben sorduğumda 35 civaırydı [/QUOTE]

http://www.skodam.com/forum_posts.asp?T ... 8&get=last linkindeki başlıkta yazmıştı Emre.

[quote="by wodoo"]...- radyatör ; 60 ytl...[/QUOTE]

İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti aliveli » 14 Ağu 2008, 19:19

bilgilendirme için teşekkür ederim...Wink

aliveli
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti chocolateman » 15 Ağu 2008, 11:53

Favorit i geçen cumartesi aldım. Aracın limitlerini pek bilmiyorum işin aslı, 3500 devirde 3. viteste 75 felan yapıyor.  İlk aldığımda lpg ayarı kısıkmış, bu ne biçim araç demeye başlamıştım, ayar yaptırdım şimdi çekişi harika. Gün geçtikçe hoşuma gitmeye başladı.

Yedek parçasının motosiklet parçası kadar ucuz olması oldukça sevindirici, motosikletin debriyaj balatası 60 lira, favoritin ki de o civarda anladığım kadarıyla :)

Aracımda sinyal kolunda sorun vardı sola sinyal verirken sellektörü basıyordu, elektirikçi yerli parça takmamamı tavsiye etti. Bir tanıdığımda hurda forman vardı onun sinyal kolunu söktük, gerçekten yerli üretim ile orjinal arasında dağlar kadar fark var. 

Paylaşımlar için teşekkürler sayenizde bilmediklerimizi öğreniyoruz.
chocolateman
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti kemaI » 15 Ağu 2008, 11:57

Ya sola sinyal verirken benimkide sellektör yapıyor. Önümde giden hep yanlış anlıyodur.
kemaI
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti KATARİN » 15 Ağu 2008, 12:10

[quote="kemaI"]Ya sola sinyal verirken benimkide sellektör yapıyor. Önümde giden hep yanlış anlıyodur. [/QUOTE]Benim favoda sağa sola sinyal  verirken ya korna çalıyor ya slekktör yada her ikisi.LOL Sorun sinyal kolunun içindeki küçük bi bakır telin zamanla sinyal vere vere  eğilip devreyi otomatik olarak tamamlamasından kaynaklanıyor.Ben  bikaç kez söküp p teli düzleştirdim ama zamanla yine yapıyor acaba diyorum yenisini  alsam o da zamanla böyle yaparmı.Bi ara sordum 14 ytl idi sinyal kolu..
KATARİN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sainz » 15 Ağu 2008, 13:42

[quote="KATARİN"]Benim favoda sağa sola sinyal  verirken ya korna çalıyor ya slekktör yada her ikisi.LOL Sorun sinyal kolunun içindeki küçük bi bakır telin zamanla sinyal vere vere  eğilip devreyi otomatik olarak tamamlamasından kaynaklanıyor.Ben  bikaç kez söküp p teli düzleştirdim ama zamanla yine yapıyor acaba diyorum yenisini  alsam o da zamanla böyle yaparmı.Bi ara sordum 14 ytl idi sinyal kolu.. [/QUOTE]

Maalesef aynı hale geliyor yenisi de. Eskisini düzeltmek kolay ama düzelte düzelte o da kırılıyor bir zaman sonra. En iyisi korna çalarken kola vurmadan çalmak ama nazik davranınca da korna çalmıyor Favarot' te. Sizlerin gene selektör yapıyorsa gayet iyi, benim korna takılı kalıyordu. Minibüsçünün biri dövecekti az kalsın.LOL Favorit' in en sinir olduğum aksamı kornasıdır. Hem salakça bir yerde hem de kullanımı zor.Angry
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti KATARİN » 15 Ağu 2008, 14:50

Kesinlikle katılıyorum...Korna konulabilecek en salak yere konmuşAngry
KATARİN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti chocolateman » 15 Ağu 2008, 14:51

Elektirikçi eski koldaki arızayı göstermişti. İçindeki bakırların olduğu bölüm kolu oynatınca komple oynuyor, mekanizmaya zarar vermeden japon gibi yapıştırıcı veya mini vidalarla sabitlenirse sorun çözülür sanırım. 
chocolateman
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sainz » 15 Ağu 2008, 15:09

[quote="chocolateman"]Elektirikçi eski koldaki arızayı göstermişti. İçindeki bakırların olduğu bölüm kolu oynatınca komple oynuyor, mekanizmaya zarar vermeden japon gibi yapıştırıcı veya mini vidalarla sabitlenirse sorun çözülür sanırım.  [/QUOTE]

Kol komple içeri giriyor ve o uçta bulunan kıvrık formlu ve bakır parça alt tarafa değerek kornayı çalıştırıyor. Kolu sabitlersen kornayı çalamazsın ki.Confused
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti chocolateman » 15 Ağu 2008, 16:09

yok sainz öyle değil anlatamadım sanırım, içindeki beyazlı siyahlı plastik  aksam var  kolu oynatınca içi komple oynuyor dokunmaması gereken yerlere de değiyor. Benim korna da ancak sola sinyal verince çalıyordu.  Kolu sabitlemiyecen ki, içindeki mekanizmayı sabitleyecen. 
chocolateman
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sainz » 15 Ağu 2008, 16:16

[quote="chocolateman"]yok sainz öyle değil anlatamadım sanırım, içindeki beyazlı siyahlı plastik  aksam var  kolu oynatınca içi komple oynuyor dokunmaması gereken yerlere de değiyor. Benim korna da ancak sola sinyal verince çalıyordu.  Kolu sabitlemiyecen ki, içindeki mekanizmayı sabitleyecen.  [/QUOTE]

O zaman olabilir.Wink
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti PİCK-UP » 15 Ağu 2008, 19:57

araba tüpde 3. vites'de en son 110 km gördüm. sibop ayarı , karbüratör ayarı birde baskı balatayı kontrol ettir mutlaka bir yerde yamuk wardır. Wink  Sebepsiz Gözler , Aglamaz Big%20smile LOL
Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Semih KÖYMEN
Nereden: Adana
Arabanız: Felicia Pickup 1.3 LX- VW T5 - CTR. Nemo C.P

İleti aliveli » 16 Ağu 2008, 08:58

tüm cevaplar için teşekkür ederim arkadaşlar bugun ustaya gitcek sorun çözülür inşaallah Clap
aliveli
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti aytaçsadık » 17 Ağu 2008, 03:02

yaklasik1 sene once 40 ytl ye aluminyum radyator aldim. izmit sefa sirmen sanayi sitesinde mert oto uygun skoda parcalari satiyo tavsiye ederim.
aytaçsadık
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti chocolateman » 18 Ağu 2008, 11:32

[quote="PİCK-UP"]araba tüpde 3. vites'de en son 110 km gördüm. sibop ayarı , karbüratör ayarı birde baskı balatayı kontrol ettir mutlaka bir yerde yamuk wardır. Wink  Sebepsiz Gözler , Aglamaz Big%20smile LOL
[/QUOTE]

Favorit in huyunu bilmiyorum,  110 u kaç devirde yapıyor?  Favorit ile en fazla kaç devire kadar çıkabiliyoruz. Fabrika verilerinde 5500 devirde max güce ulaştığı yazıyor.
chocolateman
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sainz » 18 Ağu 2008, 13:13

L ve LX serilerinde azamî devir 5000 d/dWink
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti chocolateman » 18 Ağu 2008, 13:30

Teşekkür sainz. 
chocolateman
Yeni Üye
Yeni Üye