segman atma işlemi

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

segman atma işlemi

İleti abdulhamit » 23 Ağu 2008, 00:34

ben 18 lt yağ aldım o bitsin ondan sonra bakarız :)

abdulhamit
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti favoritglx » 02 Eyl 2008, 15:44

BENDE BU KONUDA Bİ SIKINTIMDAN SÖZ EDMEK İSTİYORUM İKİ GÜN ÖNCE YAĞ ÇUBUĞUNA BAKTIĞIMDA ÇUBUĞUN UÇUNDA ÇOK AZ BİR YAĞ GÖZÜKÜYORDU ( YAĞI KOYALI DAHA 1300 KM OLDU ) BENDE 1 LT YAĞ İLAVE ETTİM YAĞ ÇUBUĞUNA TEKRAR BAKTIĞIMDA EN ÜST ÇİZGİNİN ÇOK ÜSTÜNE ÇIKMIŞ BİRAZ YOL YAPTIK BAKTIM MOTORUN ÖN TARAFINDA DA YAĞLANMA VAR NELER OLUYOR ANLAMADIM..

YA ARABADA YAĞ TAMAM ÇUBUKDA SIKINTI VAR TAM SAĞ SEVİYESİNİ GÖSTERMİYOR.

BİDE YAĞ EKSİK SE BİLE 1 LT YAĞ İLE  O KADAR OLURMU MOTORDAN TAŞACAK KADAR..

favoritglx
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sainz » 02 Eyl 2008, 17:17

[quote="favoritglx"]

BENDE BU KONUDA Bİ SIKINTIMDAN SÖZ EDMEK İSTİYORUM İKİ GÜN ÖNCE YAĞ ÇUBUĞUNA BAKTIĞIMDA ÇUBUĞUN UÇUNDA ÇOK AZ BİR YAĞ GÖZÜKÜYORDU ( YAĞI KOYALI DAHA 1300 KM OLDU ) BENDE 1 LT YAĞ İLAVE ETTİM YAĞ ÇUBUĞUNA TEKRAR BAKTIĞIMDA EN ÜST ÇİZGİNİN ÇOK ÜSTÜNE ÇIKMIŞ BİRAZ YOL YAPTIK BAKTIM MOTORUN ÖN TARAFINDA DA YAĞLANMA VAR NELER OLUYOR ANLAMADIM..

[/QUOTE]
Yağı ilk kontrol ettiğinizda motoru henüz stop etmişseniz, yağın tamamı süzülmeden kontrol etmişsiniz demektir. Yağ kartere süzülmediği için de size eksikmiş gibi göründü. Yağ eklediğinizde de motorda haddinden fazla yağ olmuş oldu. Benim aklıma böyle olabileceği geldi.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti favoritglx » 02 Eyl 2008, 17:41

[quote="sainz"][quote="favoritglx"]

[/QUOTE]
Yağı ilk kontrol ettiğinizda motoru henüz stop etmişseniz, yağın tamamı süzülmeden kontrol etmişsiniz demektir. Yağ kartere süzülmediği için de size eksikmiş gibi göründü. Yağ eklediğinizde de motorda haddinden fazla yağ olmuş oldu. Benim aklıma böyle olabileceği geldi.[/QUOTE]

MOTORUN SOĞUK OLMASINA VE ARACIN DÜZ BİR ZEMİNDE DURMASINA ÖZELLİKLE DİKKAT ETTİM...
favoritglx
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Konyalım » 02 Eyl 2008, 23:41

arkadaşlar 1996 model lpg'li felim var 4500 km de arabada beredeyse hiç yağ kalmamıştı. sizce bu normal bi değer mi (arabam 185113 km'de) 
Konyalım
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti weyis » 02 Eyl 2008, 23:45

[quote="favoritglx"]

[/QUOTE] aynısı benimde başıma geldi 1 lt yağ ekledim fazlalığı attı şimdi seviyesinde
weyis
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti 9336 » 02 Eyl 2008, 23:55

[quote="Konyalım"]arkadaşlar 1996 model lpg'li felim var 4500 km de arabada beredeyse hiç yağ kalmamıştı. sizce bu normal bi değer mi (arabam 185113 km'de) [/QUOTE]
Bu kadar yağ eksiltmesi hiç normal değil. aracınız da baya kilometre yapmış. Yağ falan yakıyor olmasın. Bir gösterseniz. Yağsızlıktan yatak falan sarmasın.
Kullanıcı avatarı
9336
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Halil KANDEMİR
Arabanız: OCTAVIA A4 (2005)

İleti Konyalım » 03 Eyl 2008, 00:09

Arabanın gidişinde çekişinde hiç sorun yok ama yinede bize sanayi yolu gözüktü galiba
Konyalım
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti 9336 » 03 Eyl 2008, 00:11

[quote="Konyalım"]Arabanın gidişinde çekişinde hiç sorun yok ama yinede bize sanayi yolu gözüktü galiba[/QUOTE]
En doğrusu. Aklın araçta kalacağına bir baktır. Forumdaki servis önerilerini de dikkate alırsan, iyi bir ustaya götürmüş olursun. Şimdiden geçmiş olsun.
Kullanıcı avatarı
9336
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Halil KANDEMİR
Arabanız: OCTAVIA A4 (2005)

İleti abdulhamit » 23 Ekm 2008, 02:31

[quote="Konyalım"]Arabanın gidişinde çekişinde hiç sorun yok ama yinede bize sanayi yolu gözüktü galiba[/QUOTE]
Eski sanayide mazak otomotiv vardır ömer usta hem vw gurubunda hem japon gurubunda çok iyi şiddetle tavsiye ederim.
abdulhamit
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti AhmetH » 23 Ekm 2008, 04:34

[quote="abdulhamit"]Tamircimle görüştüm Bu motorlara ben segman atmam sulu gömlek olduğu için hararet problemi olur dedi. Bİlginize[/QUOTE]

alıntı biraz geç  oldu kusura bakmayın ama  bu bilgi doğru değil.

ıslak gömlek dizaynı(open deck)  güzel bir uygulamadır.

segman atma  ile  hararetin  direk  ve indirek bağlantısı  yok.

usta  biraz  üfürmüş  burda.
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

Önceki

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir