beyaz duman

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

beyaz duman

İleti qaliba » 19 Ağu 2008, 16:51

arkadaşlar daha öncede forumda benim favonun ekzos tan beyaz duman attığını yazmıştım.
dün benim frenlerdeki sorun nedeniyle aracı ustaya götürdüm. ana takımı değiştirdi.

bugün bi baktım tam yazımını bilmiyorum ama westinghouse a bağlanan ana takımın ordan hava kaçırıyo.

yakınlarda bi usta var hemen ona götürdüm oda ana takım ve westinghouse un değişmesi lazım dedi. araç hidroliği ordan kaçırıyomuş ve ekzos tan beyaz duman şeklinde yakarak atıyomuş.

bana pek mantıklı gelmedi. sizce olabilirmi?   teşekkürler

qaliba
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti alwaysloser » 19 Ağu 2008, 17:08

iyide westinghouse fren sistemi egzozdaki beyaz dumanla ne alakası var beyaz derkende ne kadar beyaz yoğunmu
www.turkiyeotoforum.com.tr

[url=http://img3.imageshack.us/i/uu1t.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/6005/uu1t.jpg[/IMG][/url]
alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: mevlüt
Nereden: Adana
Arabanız: renault 21 concorde

İleti sainz » 19 Ağu 2008, 17:11

Hidroliğin motora gidebilecek bir bağlantısı yok ki. Tek bağlantı egzoz manifoldundan vakum almak için yapılmış bağlantıdır.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti qaliba » 19 Ağu 2008, 17:25

duman çok yoğun beyaz renk saçma geliyo ama maalesef öyle aracı stop edip biraz bekliyorum 10 dk kadar duman atma sona eriyor ama bu aralar çok sık olmaya başladı.

ayrıca bugün aracın rölantiside 15 e kadar çıktı nerdeyse.

arabada birde hararet sorunu var. bunlarla arasında bir bağlantı olabilirmi?

akşam üstü bi sorun çıkmazsa başka bir ustaya götüreceğim.

herkes başka birşey söylüyo.

sizinde fikirlerinizi alıp ustaların söylediği na kadar mantıklı öğrenmek istiyo insan.

ayrıca inanın bu aralar o kadar canımı sıktıki araba.

satacam heralde bu gidişle.

çok ta seviyodum arabamı..

teşekkür ederim. 

qaliba
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti 9336 » 19 Ağu 2008, 17:26

Amma sallamış ha. Baya iyi ustaymış!!!Dead
Kullanıcı avatarı
9336
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Halil KANDEMİR
Arabanız: OCTAVIA A4 (2005)

İleti alwaysloser » 19 Ağu 2008, 17:31

su eksiliomu hani eksilip bloğa girebilir mi sonrada egzozdan buhar olarak çıkabilirmi hani sadece mantık yürütüyorum böyle bişe mümkün olmayabilirde

[url=http://img3.imageshack.us/i/uu1t.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/6005/uu1t.jpg[/IMG][/url]
alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti qaliba » 19 Ağu 2008, 17:41

ewet dostum su eksiltiyor neredeyse her yolculuktan önce yani hergün 1lt ye yakın su koyuyorum.

hararet de olduğu için bazen su tamamen bitiyor. banada su gibi geldi ama mantıksızca olabilir diye sizinle paylaşmadım sizler anlıyosunuz arabadan ben hiç anlamam ama

sağolsun favo sayesin de herşeyi anlayağa benziyorum:)

daha önce radyatörün yerini sorsanız karbüratörü gösterecek kadar anlamazdım bu işlerden.

bilmiyosan kullanma diyeceksiniz ama olmadı daha önce arabam ilk arabam daha.....

qaliba
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti alwaysloser » 19 Ağu 2008, 17:49

t[quote="qaliba"]ewet dostum su eksiltiyor neredeyse her yolculuktan önce yani hergün 1lt ye yakın su koyuyorum.

hararet de olduğu için bazen su tamamen bitiyor. banada su gibi geldi ama mantıksızca olabilir diye sizinle paylaşmadım sizler anlıyosunuz arabadan ben hiç anlamam ama

sağolsun favo sayesin de herşeyi anlayağa benziyorum:)

daha önce radyatörün yerini sorsanız karbüratörü gösterecek kadar anlamazdım bu işlerden.

bilmiyosan kullanma diyeceksiniz ama olmadı daha önce arabam ilk arabam daha.....

[/QUOTE]
yok ben dahil kimse annesinin karnında öğrenmedi bunları zaten benimde favo ilk arabam su kaçağı vardı aldığımızdqa bende hep su eklerdim en sonunda eksilttiği yeri buldum bi radyatörün köşesinden biride o karbüratörün arka tarafındaki bağlantı yerinden di bence arabayla işin bittikten sonra stop etme motor çalışıyorken yani devir daim yapıorken aç kaputu bak heryerine nerelerde ne var kaçak varmı diye iyice

alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti qaliba » 19 Ağu 2008, 17:57

peki bu devirdaimde sorun varsa yani çalışmıyorsa buda suyun bitmesine sebep olabilirmi?
qaliba
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti HULDZAR » 19 Ağu 2008, 17:59

Benim eski aracımda da bu tür sorumlar vardı.. İyi bir usta ile çözdüm. Maalesef motor bitmişOuch yenisi yapılınca problem kalmadıBig%20smile motor durumuna bir baktır derim..Saygılar
HULDZAR
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti qaliba » 19 Ağu 2008, 18:05

komple motor yani motoru sıfırlatsak ustaya neye malolur. ve arkadaşlar motor sıfır denirya gerçekten performansı ve parça ömürleri sıfır gibi oluyormu
qaliba
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti alwaysloser » 19 Ağu 2008, 18:08

[quote="qaliba"]komple motor yani motoru sıfırlatsak ustaya neye malolur. ve arkadaşlar motor sıfır denirya gerçekten performansı ve parça ömürleri sıfır gibi oluyormu[/QUOTE]
MOTOR SIFIRLAMA DEĞİLDİR BELKİ SAİNZ ÜYEMİZ ÇOK İYİ BİLİR AMA MOTOR SIFIRLAMA DEĞİLDE ÇOK DAHA UCUZ Bİ YOLLA HALLOLUR MOTOR KAPAĞI AÇILIR VS

alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti 9336 » 19 Ağu 2008, 18:14

Silindir kapak contası yanmış olabilir. Yanmış yerden su kanallarına üfleme yada vakum yaparsa da su eksiltir. 
Kullanıcı avatarı
9336
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Halil KANDEMİR
Arabanız: OCTAVIA A4 (2005)

İleti sainz » 19 Ağu 2008, 19:33

[quote="9336"]Silindir kapak contası yanmış olabilir. Yanmış yerden su kanallarına üfleme yada vakum yaparsa da su eksiltir.  [/QUOTE]

Mümkün. Aynı durum benim 135LX' te vardı.Wink
[quote="qaliba"]komple motor yani motoru sıfırlatsak ustaya neye malolur. ve arkadaşlar motor sıfır denirya gerçekten performansı ve parça ömürleri sıfır gibi oluyormu[/QUOTE]

Motordaki parçaları sıfırlamış oluyorsunuz ancak kullandığınız malzeme çok önemli. Örneğin Favorit için Yenmak (böyle hatırlıyorum markasını) piston kullanılıyordu sıfırlama aşamasında. Şimdi bu marka orijinaline göre sağlam değilse motor ömrü olarak sıfır motorun ömrünü bekleyemezsiniz. Performans olarak ise doğru düzgün toplandığında motor ilk günkü performasını vermemesi için bir neden yok diye düşünüyorum.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti murathan34 » 13 Eyl 2008, 21:01

arkadaş arabana baktırdınmı, nesı varmış yazarsanız sevınırım
murathan34
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti qaliba » 14 Eyl 2008, 01:58

aracın hidroliğini atıyomuş yani fren sisteminde sorun vardı ana mekezi değiştirdim. westinghous a sızan hidrolik yanarak beyaz duman atıyomuş.
şükür şu an yok kurtuldum
qaliba
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti murathan34 » 20 Eyl 2008, 19:53

tesekkurler.benımde olmustu ama benım conta yanmış degıştırdım tekrar yandı. derken en sonunda motor yaptırdım şimdi çok guzel hiçbir sorun kalmadı bende 92 favo var şuan cigerleri açıldı tabı yenılendi her şey radyatöre kadar sorunsuz çalışıyor.
murathan34
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti alaattin » 26 Eyl 2008, 14:15

[quote="alwaysloser"]su eksiliomu hani eksilip bloğa girebilir mi sonrada egzozdan buhar olarak çıkabilirmi hani sadece mantık yürütüyorum böyle bişe mümkün olmayabilirde [/QUOTE]

arkadaş doğru söylemiş bundan önceki arabamda bendede olmuştu aynı sorun.motor yaptırmıştım
alaattin
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: Ankara
Arabanız: 1992 favorit

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 15 misafir