benzin kokusu

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

benzin kokusu

İleti krusty » 12 Oca 2007, 13:50

herkese merhabalar..

Geçen hafta 1994 Favorit 135LX aldım. almadan önce tanıdık bir motor ustasına aracı kontrol ettirdik. hatta bir takım aletlerle motoru kontrol ettiler ve hiçbir problem bulunamadı.

ancak aracın içinde sürekli bir benzin kokusu var.

sizce sebebi ne olabilir..

yardımcı olabilirseniz sevinirim..

şimdiden herkese teşekkür ederim.

krusty
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ünsal » 12 Oca 2007, 15:19

depoda veya bağlantıda problem veya bağlantılar içeriye sızmasına sebeb olabilirmi ?
AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ünsal gündogdu
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Audi A3

İleti sainz » 12 Oca 2007, 15:48

Benzin taşıyan tüm boru ve hortumları kontrol edin. Mutlaka onlarda bir kaçak vardır. Yalnız dikkatlice kontrol edin zira sızdırma varsa fark edemeyebilirsiniz.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti driver » 26 Şub 2007, 14:19

aynı problemi aracı ilk aldığımdan bu yana ben de yaşıyorum.Zaman zaman özellikle yokuş aşağı bıraktığımda.motoru stop ettikten sonra geliyor benzin kokusu.her zaman değil..

Göstermediğim yer,gitmediğim karbütatörcu kalmadı diyebilirim.Ne depoda delik var nede boru ve hortumlarda..

En son bir usta şöyle açıkladı durumu;

Karbüratörün etrafına küçücük 1 damla benzin bile atsa müthiş bir koku yapacağını ve bu kokunun da kalorifer kanallarıyla direk içeri dolacağını söyledi.Ne kadar doğru bilemiyorum ancak benzin eksilmiyor bunu denedim.

Yine de temkinli olmak gereken ve üzerine düşülmesi gereken bişey.
driver
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ihsan » 05 Mar 2007, 00:06

kardes tam senin dedigin gibi bende de ayni problem var bursadaki bozkurt oto yani servisten bana şöyle dediler. ben daha onceden motorun zinciri degistirmistim tabi normal bi tamircide  (pişmanim :(    dedilerki motor zinciri motoru kastırıyo yani cok azda olsa sıkı dediler bu yuzden oluyormus. hatta karburutor deki benzin baglanti hortumunu surekli catlatıp kacak yapmasina yol aciyo. sen surekli benzin hortularina dikkat et cok onemli cunku ALLAH korusun
Kullanıcı avatarı
ihsan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ihsan ACAR
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia special 1.4 16v 101hp

İleti sainz » 05 Mar 2007, 17:07

[quote="ihsan"]kardes tam senin dedigin gibi bende de ayni problem var bursadaki bozkurt oto yani servisten bana şöyle dediler. ben daha onceden motorun zinciri degistirmistim tabi normal bi tamircide  (pişmanim :(    dedilerki motor zinciri motoru kastırıyo yani cok azda olsa sıkı dediler bu yuzden oluyormus. hatta karburutor deki benzin baglanti hortumunu surekli catlatıp kacak yapmasina yol aciyo. sen surekli benzin hortularina dikkat et cok onemli cunku ALLAH korusun [/QUOTE]

"Eksantrik zinciri ile karbüratördeki hortumların ne gibi bir bağlantısı var" diye sorsaydınız keşke. Eksantrik zinciri yanlış takıldıysa, eksntrik milini kastırır, ne kadar olasıdır bilmiyorum ama krankı kastırır. Başka da birşeyle bağlantısı yoktur ki.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti orhangecen » 05 Ekm 2008, 00:54

bende de aynı sorun vardı . Dinlenme kutusumudur nedir beyaz ufak bişi kırılmış ucu oradan benzin kaçırıyormuş . Değiştirdim halloldu . Ama snein sorun aynısı mı bilmiyorum başıma gelendne yola çıktım.

orhangecen
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Felicia-GFC » 05 Ekm 2008, 04:50

aynı sorunu bende yasıyorum  Karbüratörün alt tarafında bı yerden sızıntı yapıyor bunu  ılk calıstıgında  ılk kalkısta yapıyor  fazla benzın pompalıyor tasma yapıyor weya sızıntı yapıyor her neyse  onu bır an once bulmam gerekıyor... malum dunyanın  en pahalı  akaryakıtını satan bır ulkede  1 damla benzın bıle  kıymetlı ....
Felicia-GFC
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti 34SCU59 » 05 Ekm 2008, 04:57

belki gaza çok yuklenirsen içeride koku yapabilir....biraz daha yavas ve alt devirde kullanmayı dene belki bir değişiklik olabilir...tabi arkadasların yorumu ile bir fayda goremezsen en son nokta bu...
NEW İBİZA CUPRA 2013 YEARS..
34SCU59
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Barbaros ÇAKIR
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: 2011 FORD C-MAX TİTANYUM X 1.6 TDCİ

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 19 misafir