freeeen...

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

freeeen...

İleti qaliba » 01 Eyl 2008, 19:43

arkadaşlkar merhaba.
benim aracın freninde sorun vardı. tam dipte alıyordu. hidrolik eksiltmişti. ara sıra ayağımın altından kayıyordu.

ustaya böyle söyledim. bana ana merkezin değişmesi gerektiğini söyledi.

değiştireli 2 hafta oldu ama yine aynı sorun tekrar etmeye başladı.benin aklıma westinghouse ta da bir sorun olabileceği geldi. sizce de olabilirmi? yada başka fikri olan arkadaşlar varmı?

bliyosunuz bu fren allah korusun çocuğumuzu ailemizi taşıyoruz.

ayrıntılı görüş, deneyim ve bilgilerinizi bekliyorum.

birde bu fren sistemini komple değiştirmeye kalksam bana ne kadara patlar bilgisi olan varmı? ayrıca ankarada önerecek usta varmı?

TEŞEKKÜR EDERİM.

qaliba
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti BlueVRS » 01 Eyl 2008, 19:48

Teker fren silindirlerinin de kontrolünü yaptımı ana merkezi değiştirirken?Fren silindirlerinden de olabilir yağ kaçağı..
BlueVRS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti qaliba » 01 Eyl 2008, 19:50

hayır değiştirirken tekere falan bakmadı usta. ana merkezi değiştirdi havasını aldı ana merkezden ama başka bişey yok.
qaliba
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti qaliba » 01 Eyl 2008, 19:54

HA BİRDE FREN ŞİŞMİŞ GİBİ YİNE İNSAN TUTACAKMI TUTMAYACAKMI DİYE KORKUYO. TAM ALTTAN ALIYO BÖYLECE ARABA BİRDEN YIĞILIYO.
qaliba
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti BlueVRS » 01 Eyl 2008, 20:01

[quote="qaliba"]hayır değiştirirken tekere falan bakmadı usta. ana merkezi değiştirdi havasını aldı ana merkezden ama başka bişey yok.[/QUOTE]

Arka kampanaların içindeki fren silindirlerini de bir kontrol ettir.Yağı oradan kaçırıyor olma ihtimali yüksek..
BlueVRS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti qaliba » 01 Eyl 2008, 20:07

fren sistemini komple değiştirmeye kalksam bana ne kadara patlar bilgisi olan varmı? ayrıca ankarada önerecek usta varmı?
qaliba
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti 9336 » 01 Eyl 2008, 20:13

[quote="qaliba"]fren sistemini komple değiştirmeye kalksam bana ne kadara patlar bilgisi olan varmı? ayrıca ankarada önerecek usta varmı?[/QUOTE]
Sistemi komple değiştirmenin maliyeti hakkında bir bilgim yok ama Ankarada Zeki Ünaldı diye bir servisi öneriyordu forumdaki arkadaşlar. Adresi veya telefonu Servis, yedek parça, aksesuar bölümünde bulabilirsiniz. Geçmiş olsun.
Kullanıcı avatarı
9336
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Halil KANDEMİR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: OCTAVIA A4 (2005)

İleti derude » 01 Eyl 2008, 20:21

[quote="BlueVRS"][quote="qaliba"]hayır değiştirirken tekere falan bakmadı usta. ana merkezi değiştirdi havasını aldı ana merkezden ama başka bişey yok.[/QUOTE]

Arka kampanaların içindeki fren silindirlerini de bir kontrol ettir.Yağı oradan kaçırıyor olma ihtimali yüksek..
[/QUOTE]

+1
derude
CLASSIC
CLASSIC

İleti sainz » 02 Eyl 2008, 12:27

Arka kampanalardaki merkez silindirlerde problem olması kuvvetle muhtemel arkadaşların da dediği gibi.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti tamerast » 02 Eyl 2008, 13:21

arkadaşım fren pedalı yumuşaksa hidrovak sağlamdır egr çok sertse pedal ozaman değiştir fren ayarlarına baktır yaa da teker merkezlerine kaçak olabilir yada sana bi teknik fren pedalına bas ayagını çekme eger pedal belli bş süre sonra aşagı dogru gidiyosa ana merkez arızalı ok
tamerast
Yeni Üye
Yeni Üye

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir