ARKA SİLECEK MOTORU

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

ARKA SİLECEK MOTORU

İleti kemaI » 17 Arl 2008, 18:45

Arkayla ön aynı pompayı kullanmıyormu?

kemaI
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti nolies » 17 Arl 2008, 18:54

[quote="kemaI"]Arkayla ön aynı pompayı kullanmıyormu?[/QUOTE]

hayır ön ve arkanın ayrı ayro pompaları var. sol arka sağdaki ön. 

nolies
CLASSIC
CLASSIC

İleti kemaI » 17 Arl 2008, 19:01

[quote="nolies"][quote="kemaI"]Arkayla ön aynı pompayı kullanmıyormu?[/QUOTE]

hayır ön ve arkanın ayrı ayro pompaları var. sol arka sağdaki ön. 

[/QUOTE]
Bilgilendirme için saol. Parçacılarda olması lazım.
kemaI
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti abdullah » 18 Arl 2008, 02:23

royal kardeşim bende sattıgım favodan kalma arka silecek motoru vardı arkaya giden elektrik tesisatında pıroblem vardı çalışmıyordu bende söküp  silecek motorunu denemek için aküye taktım çalıştı sonrada bidaha yerine monte etmedim agırlık olmasın diye
Kullanıcı avatarı
abdullah
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: 2005 fabia special gıranit gıri

İleti royal » 18 Arl 2008, 11:25

[quote="abdullah"]royal kardeşim bende sattıgım favodan kalma arka silecek motoru vardı arkaya giden elektrik tesisatında pıroblem vardı çalışmıyordu bende söküp  silecek motorunu denemek için aküye taktım çalıştı sonrada bidaha yerine monte etmedim agırlık olmasın diye [/QUOTE]

yaktın beni abi sitede çok favoritin arka silecek motoru çalışmıyor bence çalışıyorsa satmak istersen mutlaka satılır yaz ilanını ihtiyacı olan faydalansın ben siparişi verdim artık yarın bende artık dönüşü yok sağolasın
royal
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti kayzer » 18 Arl 2008, 15:47

15 ytl ye elektrikçi tamir etmişti ama motor yanık mı bilmiyorum
kayzer
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Kahraman » 18 Arl 2008, 19:24

lada samaranın arka silecek motoru uyuyor fiyat olarakta uygun sadece kablo soketi uymuyor
Kahraman
CLASSIC
CLASSIC

İleti royal » 18 Arl 2008, 19:33

[quote="Kahraman"]lada samaranın arka silecek motoru uyuyor fiyat olarakta uygun sadece kablo soketi uymuyor
[/QUOTE]

mümkünmüdür parsan oto hakan abi
royal
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti agsl » 20 Arl 2008, 00:11

Ben bayram tatilinde Ankara'da  http://www.guvenisotomotiv.com a gittim oradaki arkadaş adını unuttum :) sağolsun 100 ytl ye taktı. Taktığı Felicia motoru. Evet arkadaşlar Felicia. Parça WV logolu canavar gibi çalışıyor. Ayrıca parçacıdaki arkadaş arabasıan orjinal iaveler yapmış kontak aydınlatma vb. görmenizi tavsiye ederim.
agsl
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti nolies » 20 Arl 2008, 11:30

[quote="agsl"]Ben bayram tatilinde Ankara'da  http://www.guvenisotomotiv.com a gittim oradaki arkadaş adını unuttum :) sağolsun 100 ytl ye taktı. Taktığı Felicia motoru. Evet arkadaşlar Felicia. Parça WV logolu canavar gibi çalışıyor. Ayrıca parçacıdaki arkadaş arabasıan orjinal iaveler yapmış kontak aydınlatma vb. görmenizi tavsiye ederim. [/QUOTE]

Parçacıdaki arkadaşın adı Metin. Kendisi aynı zamanda elktrikçidir. aldığınız parçayı takıverir elektrikçiye gitmeye gerek kalmadan. ben gösterge aydınlatmasını ona yaptırmıştım çok memnunum. göstergedeki ampullerin tamamını parlak ledler le değiştirdi. çok güzel oldu pırıl pırıl.
nolies
CLASSIC
CLASSIC

İleti agsl » 21 Arl 2008, 14:09

Doğrudur. Metin beyden adını hatırlayamadığım için özür diliyorum. Ankara'ya bir dahaki gidişimde kesin uğrayacağım. Yaptığı işten zevk alan bir insan. En azından bana öyle geldi. Bu nedenle yaratıcılıkta sınır tanımıyor :)...
agsl
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti guneyli_adam » 22 Arl 2008, 18:37

Keşke bu Metin Bey gibi esnaflar bizim de karşımıza çıksa... !
guneyli_adam
CLASSIC
CLASSIC

İleti royal » 22 Arl 2008, 18:51

[quote="nolies"][quote="agsl"]Ben bayram tatilinde Ankara'da  http://www.guvenisotomotiv.com a gittim oradaki arkadaş adını unuttum :) sağolsun 100 ytl ye taktı. Taktığı Felicia motoru. Evet arkadaşlar Felicia. Parça WV logolu canavar gibi çalışıyor. Ayrıca parçacıdaki arkadaş arabasıan orjinal iaveler yapmış kontak aydınlatma vb. görmenizi tavsiye ederim. [/QUOTE]

Parçacıdaki arkadaşın adı Metin. Kendisi aynı zamanda elktrikçidir. aldığınız parçayı takıverir elektrikçiye gitmeye gerek kalmadan. ben gösterge aydınlatmasını ona yaptırmıştım çok memnunum. göstergedeki ampullerin tamamını parlak ledler le değiştirdi. çok güzel oldu pırıl pırıl.
[/QUOTE]

BU BAHSETTİĞİNİZ LED AMPULLERİ HANGİ ARAÇTA KULLANDIRDINIZ BİZİM FAVORİTLERE GÖREDE VARMIDIR
royal
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti nolies » 22 Arl 2008, 21:25

[quote="royal"]

BU BAHSETTİĞİNİZ LED AMPULLERİ HANGİ ARAÇTA KULLANDIRDINIZ BİZİM FAVORİTLERE GÖREDE VARMIDIR
[/QUOTE]

Favorit gösterge paneli ışıklandırmasına uyguladı. evet bizim favoritlere göre var. tanesi 2,5 ytl idi o zaman şimdi ne kadardır bilemeyeceğim.
nolies
CLASSIC
CLASSIC

İleti GÖKTÜRK » 02 Oca 2009, 20:54

dostum motor hiç mi çalışmıyor yoksa çalıştırınca tar tar ses mi çıkarıyor benimki çalıştırınca tar tar sürtünme sesi çıkarıyordu açtın baktım arka sileceğin aksamı plastik dişliden oluşuyor ve o dişli sıyırmıştı bende diğer tarafını taktım canavar gibi çalışıyor şimdi
GÖKTÜRK
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hoşbeş » 04 Oca 2009, 21:41

ben 1 yıl önce 120'ye değiştirdim.

hoşbeş
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti 54YE972 » 09 Ağu 2010, 13:26

Arkadaşım benımde ole bı sorunum vardı bende soktum motoru ve baktım içindeki dişli kırıklmış ve kırılan ufak parça dişlinin arasına girmiş ve motor zorlandıgından dolayı yanmış bende o dişli takımını buldum internetten plastık bi malzeme 8tl takımı ve sargıları yenileyecegım yani kendin ugraşırsan maliyeti düşüre bilirsin buda biraz el becerisi ve gerekli kullanılacak el takımları ister :)
54YE972
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: SİNAN KONUK
Nereden: Sakarya
Arabanız: FAVORİT

İleti ozantavsan » 09 Ağu 2010, 17:25

bence önce tamir yönüne git.Hiçbir malzeme orjinalinin yerini tutamaz.Ya bobininde sorun vardır ,sardırabilirsin.
Veya dişlisinde sorun vardır.DAha önce lada arka silecek motorunun uyduğunu 80 tl'ye halledilebildiğini okumuştum.

84 model suzuki alto fx aracım vardı.Silecek su pompa motoru aldığımda çalışmıyordu.Önce japon parçacısında motoru araştırdım ,buldum , fiyat çok fazlaydı.Ben de söktüm motoru ,orjinaliydi.Zaten dış metal içi mıktanıslı ortada bobinin sarılı olduğu milden ibaret.Güzelce kontak spreyle temizledim.Alttan voltaj duylarınıda hallettim.
2,5 yıl kullandığım aracımda motor bir kere bile tık demedi.Öyleki suyu attırdımmı ,su akış uçlarını ayarlasamda aracın 1 - 1,5 metre gerisini ıslatıyordu.İnsancıklar ,arkadaki arabalar ıslanıyordu.

En masrafsız eldeki parçayı adam etmek ,olmuyorsa en son en uygun parçayı bulmak daha akıllıca bence.
SKODA YOLDA
YOUTUBE Http://www.tinyurl.com/skodayolda
FACEBOOK Https://www.facebook.com/SkodaYolda
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ozan TAVŞAN
Nereden: Balıkesir
Arabanız: 94 Skoda Favorit GLX - LPGli

ÖncekiSonraki

Favorit & Forman