su damlatması

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

su damlatması

İleti tebdil » 27 Eyl 2008, 14:31

selamunaleyküm arkadaşlar...

istanbuldaki yağan  yağmurdan  arabada nasibini aldı...

yahu sabah bir baktım  şöfor kısmındaki paspas su dolu...biraz alta eğildim baktım ve direksiyon demirinin orta hizalarında kumaşımsı bir  yer var ...oradan damlatıyor...suyu oradan alıyor  yani.

genel bir sorunmudur...çatlakmıdır....çürümemidir???

fikri olan varmı acaba

tebdil
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti tebdil » 27 Eyl 2008, 14:40

arkadaşlar birde bu sinyal kolu  otamatik attırılabilen aksamı varmıdır...
yani sağa sinyal verdin ..direksiyonu  toplayınca PAT diye atan tiplerden :):)artık teknik adı nedir bilmiyom..ATTIRGAÇ mıdır İTTİRGEÇ midir DÜZELTGEÇ midir  vs. muhtelif şeyler....
tebdil
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti trenci » 27 Eyl 2008, 15:21

arabanın tepesinde anten varmı ilk ihtimal o.ikincisi cam fitili kenarlarını kontrol et.üçüncüsü favoritlerin sinyal kolu zaten otamatik düzelir .seninki düzelmiyorsa arızalı demektir.skodacaının birinden en fazla 50 kuruşa  alacağı tırnağı sanıyorum kendinde takarsın takamam diyorsan aldığın yer bir-iki liraya bu işi halleder.
trenci
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti tebdil » 27 Eyl 2008, 15:38

evet anten var....tam tavanda.ön cama 5 santim yakın...bu antenden dolayı  oloduğunu  farzedelim...ne gibi sorun giderilebilir acaba...silikonla kenarlarınımı rötüşlucaz..yada contası felanmı vardır?????

cam ftilleri değişir galiba...fiyatı hakkkında bilginiz varmı???

tebdil
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti trenci » 27 Eyl 2008, 15:43

eğer antenden alıyor ise çözüm basit. tavan lambasını olduğu yerden cıkar. orada antene ait bir vida göreceksin onu biraz gevşet tam cıkarmana gerek yok.
antenin altına biraz silikon sür

vidayı tekrar sık. cam fitilinin ne kadar olduğunu bilmiyorum.
trenci
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti kemaI » 27 Eyl 2008, 15:55

[quote="trenci"]arabanın tepesinde anten varmı ilk ihtimal o.ikincisi cam fitili kenarlarını kontrol et.üçüncüsü favoritlerin sinyal kolu zaten otamatik düzelir .seninki düzelmiyorsa arızalı demektir.skodacaının birinden en fazla 50 kuruşa  alacağı tırnağı sanıyorum kendinde takarsın takamam diyorsan aldığın yer bir-iki liraya bu işi halleder.[/QUOTE]

Benimkide atmıyor, ben bütün favolar aynı sanıyorum. 135L- 135 lx farkı olabilirmi?
kemaI
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti trenci » 27 Eyl 2008, 16:00

daha önceki arabam 1992 model idi şimdiki 94glx ikisininde sistemi aynı bildiğim bu.
trenci
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sensey » 27 Eyl 2008, 16:07

ya arkadaşlar bu sinyal otomatik atıyo demişiniz bu gerçekmi ya bizim arabada atmıyor

sensey
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti natqo » 27 Eyl 2008, 16:21

evet "trenci"arkadaşın dediği gibi tırnakları var sinyal kolunun. Onlar kırılmış olabilir. favorit in orjinal sinyal kolları bahsedildiği gibi direksiyonu toplarken kendiliğinden atar. tırnak veya sinyal kolu isteyen arkadaşlara yardımcı olurum
natqo
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti trenci » 27 Eyl 2008, 16:22

arkadaşlar aynı şeyden bahsediyoruz değilmi..
yanlış mı anladım ben..

sağa veya sola dönerken sinyal veriyorum dönüşümü tamamladığımda sinyal kolu otomatik düzeliyor. ve bildiğim favolarda bu aynı.bunu sağlayanda cok ufak plastik bir parca 50 kuruşluk bişey..
trenci
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti tebdil » 27 Eyl 2008, 16:22

[quote="trenci"]eğer antenden alıyor ise çözüm basit. tavan lambasını olduğu yerden cıkar. orada antene ait bir vida göreceksin onu biraz gevşet tam cıkarmana gerek yok.
antenin altına biraz silikon sür

vidayı tekrar sık. cam fitilinin ne kadar olduğunu bilmiyorum.
[/QUOTE]

bence  antenden dolayı değil  trenci...çünkü suyun damladığı  yer   direksiyonunun daha  altında ...nasıl anlatılır  bilemicem de  bu pedallların 10 santim yukarısından  çıkıyor  su damlası..yani  kaput açma kolunun 5 santim solundan  diyim...

oraya  nereden  sızıyor bilemicem  tam  göremedim...battaniyemsi  bişe var orada..(uzaylı tarif eder gibi oluyor biraz kusura bakma bu kadar  bilgim var  )...

bendeki sinyal kolu  kırılacakmış gibi sanki  ıkınarak  geçiyor...
tebdil
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti tebdil » 27 Eyl 2008, 16:25

[quote="trenci"]arkadaşlar aynı şeyden bahsediyoruz değilmi..
yanlış mı anladım ben..

sağa veya sola dönerken sinyal veriyorum dönüşümü tamamladığımda sinyal kolu otomatik düzeliyor. ve bildiğim favolarda bu aynı.bunu sağlayanda cok ufak plastik bir parca 50 kuruşluk bişey..
[/QUOTE]

aynen  o evet....atmıyor...sinyali verdiğim gibi tekrar  düzeltmek içinde  el gücünü  kullanıyorum
tebdil
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti trenci » 27 Eyl 2008, 16:39

anten değilse camfitillerini kontrol et veya ettir
fitilde değilse motor bölümünden içeri su alıyordur kendin bak anlayamazsan kaportocuya göster.cam fitiline bakarken sadece arabanın sol tarafını kontrol etme en sağdan giren su fitil içinde en sola gecebilir buna dikkat et.
trenci
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sainz » 27 Eyl 2008, 16:45

Arkadaşın da dediği gibi sinyal kolundaki tırnaklar kırılmış ve direksiyon toplandığında sinyal kolunu geri attırmıyor. 120L modellerde bile öyle, kaldı ki Favorit' te neden olmasın?

Direksiyonun alt kısmından gelen su damlaları da ön cam lastiğinin değiştirilerek ve yenisi takılırken silikonlanmasıyla çözülüyor.

Bir de kapıların alt kısımlarındaki su tahliye deliklerinin açık olmasına dikkat edin. Kapılardaki su tahliye edilemezse, aracın içerisine doluyor sular.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti tebdil » 27 Eyl 2008, 16:57

yağmur  dinince  bakayım iyice...hepinize  ayrı  ayrı fena halde  teşekkürler  arkadaşlar...
tebdil
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti dupnisa » 27 Eyl 2008, 17:10

sinyal kolu fiyatı nedir
dupnisa
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti BaTeRRiiSStt » 27 Eyl 2008, 17:13

[quote="tebdil"]

yağmur  dinince  bakayım iyice...hepinize  ayrı  ayrı fena halde  teşekkürler  arkadaşlar...
[/QUOTE]
bakmayıp önlemini almazsan çürür araba haberin olsun..
BaTeRRiiSStt
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Bursa

İleti tebdil » 27 Eyl 2008, 17:15

şöyle skoda marka arabaların parçalarını vs.  fiyatını  kaba taslak  öğreneceğimiz bir  link varmı arkadaşlar..siteye  geleli  pek  fazla olmadı...

kocaman site  gez gez bitmiyor :)
tebdil
Yeni Üye
Yeni Üye

Sonraki

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 16 misafir