su damlatması

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

su damlatması

İleti tebdil » 27 Eyl 2008, 17:18

[quote="BaTeRRiiSStt"] [quote="tebdil"]

yağmur  dinince  bakayım iyice...hepinize  ayrı  ayrı fena halde  teşekkürler  arkadaşlar...
[/QUOTE]
bakmayıp önlemini almazsan çürür araba haberin olsun..[/QUOTE]

deme  şöyle aman :)...alalı  bir kaç güğn oldu...93 model ...çizik ve  pas denen  çürüme yok...göze gelecek...yahu bu milllet  15  yılllık arabaya  nazar  sokuyor  iyimi  :)..

şaka bir  yana  bakacam ..paspas altı felan cıvık cıvık  çok fena ...saoalasın  ihtarın için çok tşk  Approve

tebdil
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sensey » 27 Eyl 2008, 17:35

http://www.skopar.com/

burada genellikle olur
sensey
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti tebdil » 27 Eyl 2008, 18:07

fiyat kısmını   bulamadım sensey ...yani  maksat birde  3 aşşa 5  yukarı nekadardır diye bilgilenme  olsun...
tebdil
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti karatas » 28 Eyl 2008, 12:36

[quote="tebdil"]selamunaleyküm arkadaşlar...

istanbuldaki yağan  yağmurdan  arabada nasibini aldı...

yahu sabah bir baktım  şöfor kısmındaki paspas su dolu...biraz alta eğildim baktım ve direksiyon demirinin orta hizalarında kumaşımsı bir  yer var ...oradan damlatıyor...suyu oradan alıyor  yani.

genel bir sorunmudur...çatlakmıdır....çürümemidir???

fikri olan varmı acaba
[/QUOTE]
karatas
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti karatas » 28 Eyl 2008, 12:39

beninde başıma geldi.benim arabada davlumbaz yok ön tekerin attığı su sınyal kablusu deliğinden içeri giriyor ordanda bi yol bulup içeri giriyor. giderken paçalarım hep ıslanıyor.seninde ordan olabilir
karatas
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti lazianke » 28 Eyl 2008, 12:42

lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti tebdil » 28 Eyl 2008, 13:43

[quote="karatas"]beninde başıma geldi.benim arabada davlumbaz yok ön tekerin attığı su sınyal kablusu deliğinden içeri giriyor ordanda bi yol bulup içeri giriyor. giderken paçalarım hep ıslanıyor.seninde ordan olabilir[/QUOTE]

bendeki sorun ondan değil sanırım...çünkü  park halinde iken  doldu su...yani gece  park etttim..sabaha dek yağğan  yağmur  suyu  girdi...taahminimce  hava deliklerinin oradan sızıyor..eminde değilim ...ve az da değil 2 saniye de bir damla atıyor
tebdil
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti aytaçsadık » 04 Ekm 2008, 16:07

dostum bendede ayni yerden su aliyor.fikir olmasi acisindan silecek kolu diplerindeki contalari bi kontrolet derim ben oradan sizip motor kaputundan gosterge paneline giren kablolari takip et onlarinda iceri girdigi yerde etrafi contali veya lastiklidir yerinde olduklarini veya yirtik olmadiklarini kontrol et kablolardan suzuluyo olabilir. bende bi elden geciricem.kolay gelsin

aytaçsadık
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti aytaçsadık » 04 Ekm 2008, 16:22

dostum bendede ayni yerden su aliyor.fikir olmasi acisindan silecek kolu diplerindeki contalari bi kontrolet derim ben oradan sizip motor kaputundan gosterge paneline giren kablolari takip et onlarinda iceri girdigi yerde etrafi contali veya lastiklidir yerinde olduklarini veya yirtik olmadiklarini kontrol et kablolardan suzuluyo olabilir. bende bi elden geciricem.kolay gelsin

aytaçsadık
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti abdulhamit » 04 Ekm 2008, 16:48

[quote="tebdil"]arkadaşlar birde bu sinyal kolu  otamatik attırılabilen aksamı varmıdır...
yani sağa sinyal verdin ..direksiyonu  toplayınca PAT diye atan tiplerden :):)artık teknik adı nedir bilmiyom..ATTIRGAÇ mıdır İTTİRGEÇ midir DÜZELTGEÇ midir  vs. muhtelif şeyler....
[/QUOTE] Orjinalini 26 ytl ye aldım yanlış hatırlamıyorsam 12-13 e yan sanayi var ama bir arkadaşım almış berbat diyor
abdulhamit
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti tebdil » 05 Ekm 2008, 03:48

[quote="aytaçsadık"]dostum bendede ayni yerden su aliyor.fikir olmasi acisindan silecek kolu diplerindeki contalari bi kontrolet derim ben oradan sizip motor kaputundan gosterge paneline giren kablolari takip et onlarinda iceri girdigi yerde etrafi contali veya lastiklidir yerinde olduklarini veya yirtik olmadiklarini kontrol et kablolardan suzuluyo olabilir. bende bi elden geciricem.kolay gelsin

[/QUOTE]
çok teşekkürler...yanlız  şöyle bişey araba  rampadayken ön rampa aşşşa  iken su almıyorr...ön rampa  yukarısındayken alıyor...
tebdil
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti tebdil » 05 Ekm 2008, 03:49

[quote="abdulhamit"][quote="tebdil"]arkadaşlar birde bu sinyal kolu  otamatik attırılabilen aksamı varmıdır...
yani sağa sinyal verdin ..direksiyonu  toplayınca PAT diye atan tiplerden :):)artık teknik adı nedir bilmiyom..ATTIRGAÇ mıdır İTTİRGEÇ midir DÜZELTGEÇ midir  vs. muhtelif şeyler....
[/QUOTE] Orjinalini 26 ytl ye aldım yanlış hatırlamıyorsam 12-13 e yan sanayi var ama bir arkadaşım almış berbat diyor
[/QUOTE]

o zaman orjinal almk daha makul...ucuz alacak kadar zengin değilim :)
tebdil
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti qaliba » 16 Ekm 2008, 03:32

merhaba...
benim araçtada aynı sorun var.. daha önce yolcu koltuğu paspasında su birikmişti, bu sigortanın sol tarafından geliyordu su. yani orada ıslaklık vardı...

şimdide şöför tarafından su almaya başladı . paspas su olmuştu bu yağmurlaradan sonra.

cam fitillerimin dişeri hafif beyazlamış. bu su almasından kaynaklanıyo olabilirmi? birde bu cam fitillri ortalama kaça değişir fikri olan varsa paylaşabilirmi lütfen..

aklınıza başka birşey geliyorsa ???

teşekkürler..
qaliba
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti FORM » 16 Ekm 2008, 11:17

merhaba arkadaşlar

benim 135L deki şoför paspasına direksiyon altındaki döşemeden gelen yağmur suyunu nasıl çözdüğümü anlatayım.kaportacıya gittim.hortumla su döktük her yerine baktı bulamadı.ön konsolu sökmemiz gerektiğini söyledi.bende razı olmadım.evde kaputun içine silecek lastik diplerine kadar silikonladım.yine yağmur suyu aldı.en sonunda şoför kapısı üstündeki(kapıda değil) tavandaki lastik conta (köşe tarafı)zamanla 3mm aşağıya düşmüş onu zedelemeden çekicin ucuna bez koyarak yukarıya doğru vurarak yerine yerleştirdim.kenarlarına silikon çektim bu sorundan kurtuldum.biraz uzun anlattım kusura bakmayın.Thumbs%20Up
FORM
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti favoritrs » 16 Ekm 2008, 14:02

öncelikle  w.a.s bendede var arkadaş 1993 model bi favorit benim arabadada oluyor o olay paspas ıslakk oluyor yazgmur yagınca ama bnim araba anten yok benim arabanın cam fitillerinde bi sorun vardı onu yaptırdım şimdilik kesildi yagmurlar sıklaşınca anlarız işe yarıyomu yaramıomu o büyük bi ihtimalle cam fitilindendir antenden oldugunu sanmamLamp

favoritrs
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti serrrkan » 16 Ekm 2008, 21:16

Benim araçta aynı yerdeki su, yağmur yağdığında değil ama sileceklerden camlara su püskürttüğüm zaman damlıyo bu nedendir acaba :S
serrrkan
Yeni Üye
Yeni Üye

Önceki

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 28 misafir