araba giderken sürtünme sesi veriyor

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

araba giderken sürtünme sesi veriyor

İleti özhan » 10 Ekm 2008, 07:52

selam arkadaşlar
Bende 94 favo var. Anakara da genel bakımını yaptırdım ve TRAbzon' DÖNDÜM, ancak döneli 1 hafta olmuştuki arabayı çalıştırmadan ittiğimde veya frene bastığımda sürtünme sesi geliyor, trabzonda sanayiye götürdüm ve balataları kontrol ettirdim, arıza yok deiler fakat aynı ses devam ediyor. Arabayı kuulanırkende osesin olduğunu fark ettim ne yapmalıyım.

Fikir verirseniz ve trabzonda hangi tamirciyi tavsiyei edersiniz

Cevap yazan arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

özhan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sainz » 10 Ekm 2008, 12:55

Motor çalışmazken araç ilerlerken frene bastığınızda balataların sürtme sesini duyabilirsiniz. Bu normal. Ancak "ittiğimde veya frene bastığımda" demişsiniz. Motor stop halde araç ilerlerken de aksların falan sürtme sesi duyulabilir ancak çok fazla değildir bu sesler. Aks körüklerini kontrol edin. Eğer körükler yırtılıp aks tertibatının içine su, toz, çamur, ...vs. girmişse, aks lalesi denilen kısımlar bozulmuş olabilir. Öncelikle bunları kontrol ettirmenizi öneririm.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti 9336 » 10 Ekm 2008, 13:25

Arızanın olası sebeplerini Uğur arkadaşımız yazmış, servis önerisi için burayı bir inceleyin isterseniz.http://www.skodam.com/forum_posts.asp?TID=12244
Kullanıcı avatarı
9336
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Halil KANDEMİR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: OCTAVIA A4 (2005)

İleti özhan » 12 Ekm 2008, 09:38

hem tavsiyeleriniz hemde verdiğiniz aderes için çook sağolun
iy günler
özhan
Yeni Üye