ön takımı yaptırıyorum fiyat nasıl sizce?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

ön takımı yaptırıyorum fiyat nasıl sizce?

İleti aymanlı » 18 Ekm 2008, 15:50

Arkadaşlar cuma okul çıkışı skodamı tanıdık bir ustaya götürdüm. ön takımda ciddi sorunlar olduğunu hissediyordum.50 60 hızla giderken araba sallama yapmaya başlamıştı. direksiyonu tam çevirdiğimde tak tak tak ses geliyordu. usta ön takımın yenilenmesi gerektiğini söledi.akslar ve kafaları, amortisörler.kule gergileri rulmanlar,komple direksiyon kütüğü, körükler, (bir kac parca daha var aklımda kalmadı) hepsi asagı yukarı 420 dedi usta işçilik içinde.birde eksoz ve motor kontrol edilecek sizce nasıl arkadaşlar?

aymanlı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sainz » 18 Ekm 2008, 16:09

Fiyat kullanılacak malzemeye göre değerlendirilebilir. Yani orijinal kullanılırsa fiyat artar muadil kullanılırsa daha düşük olur.

[quote="aymanlı"]...direksiyonu tam çevirdiğimde tak tak tak ses geliyordu...[/QUOTE]

Bu ses için genelde aks lalelerinde problem arıyor ustalar. Benim de başıma gelmişti ve aşınmış rotillerden geldiğini keşfetmiştim. Akslarda problem yoktu. Aks değişimi de işin içinden çıkarsa, epey bir tasarruf edebileceğinizi söyleyebiliriz.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti ozkan3267 » 18 Ekm 2008, 23:40

FAVORİT = 0 KONFOR
ozkan3267
Yeni Üye
Yeni Üye