arıza

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

arıza

İleti asker » 10 Şub 2007, 05:38

skoda kullanıcısıyım 7 skoda değiştirdim.hiç birinde olmayan sorunla karşılaştım.skoda favorit glx te rolent müşirine pislik gelmiş debriyaja bastınmı stop ediyo.başına gelen varmı.bilenlerin bilgilendirmesi saygılarımla tüm clup  Ouchçülere

asker
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sainz » 10 Şub 2007, 13:59

Motorun stop etmesi debriyaja basmanızla alakalı değildir diye düşünüyorum. Debriyaja basınca motor stop ediyor demenizi, vites aralarında motorun stop etmesi olarak algıladım ve ona göre yazıyorum. Eğer ki gaz verirken motor normal çalışıyor ama gazı bıraktığınızda stop ediyorsa, karbüratörün arkasında selenoid valf denilen parçaya elektrik akımı sağlayan, elektrik fişlerinde problem olabilir. Bu fişler zamanla oksitlenebiliyor veya temassızlık yapabiliyor. Siz vites atmak üzere debriyaja bastığınızda, gaz vermeyi de kestiğiniz için motor stop ediyor. Bir ihtimal de karbüratöre pislik gelip stop etmesidir ama yazdığınızdan bunun daha zayıf bir ihtimal olduğu geliyor aklıma.

İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti asker » 21 Şub 2007, 02:25

sainze ilgine teşekkürler arıza belirttiğin birinci noktada çıktı.sorun giderildi .rolant müşirine pislik gitmesi sonucu stop ediyodu komprasörle temizlendi .şimdi çok iyi.teşekkürler saygılar
asker
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ünsal » 21 Şub 2007, 21:46

kazasız belasız sorunun çözülmüş...geçmiş olsun ...
AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ünsal gündogdu
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Audi A3

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 16 misafir