Marş motoru arızası...

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Marş motoru arızası...

İleti kemaI » 26 Ekm 2008, 14:35

Arabayı babam aldı sabah, demin telefon etti; marş basmıyor dedi. Petrolde elektrikçiye baktırmış marş motoru arızalı, sökerim ufak bir arızaysa yaparım ama motor gitmişse bende parçası yok demiş. Bende elletme dedim, yarın sanayide baktırırm. Şimdi araba vurdurarak çalışıyormuş. MArş motorunun fiyatını bileniniz var mı? Belli ki yarın masraf açacak bana:(

kemaI
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mono » 26 Ekm 2008, 20:12

arkadaşım panige gerek yok.ufak defek bir şeydir .elektrikçi 20 dakikada yapar onu.motor yanmamıştır rahat ol
mono
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti natqo » 27 Ekm 2008, 12:39

yan sanayi marş motorların 140 150 arası fiyatı vardır. isterseniz yardımcı olurum
natqo
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti kemaI » 27 Ekm 2008, 13:25

Ne hikmetse düzelti, tek marşta alıyor. Galiba dinamo kurum yapmıştı döküldü herhalde. Durduk yere masraf açmıyım şimdi söktürüp. Gittiği yere kadar.

kemaI
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti octaviaman » 27 Ekm 2008, 13:36

Arıza olsa devam ederdi.bence temazsızlık var.Gider gelir o ara sıra.

Kullanıcı avatarı
octaviaman
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İzmir
Arabanız: Octavia Ambiente 1.9TDI

İleti hhakan » 28 Ekm 2008, 00:41

Bir elektrikçiye gidip komürleri ve kollektörleri değiştirip rotorun yataklarını yağlasın. Bunlar sana 20-30 YTL mal olur gbi geliyor bana.  Bunlar senin şikayetine çözüm olmazsa komple marş motorunu değiştirirsin.

hhakan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti tequila » 13 Kas 2008, 03:28

Marş motoru hakkında en deneyimlilerden biriyimdir ben. 16 numara anahtarım olsa geçen tamir edicektim. MArşın kömürleri bitmiş olabilir 10 ytl fln kömürler. Yatak sargıları yanmış olabilir ben onu gecenlerde değiştirdim işcilik dahil 50 verdim. Bu arada çıkma aldım. zaten marş motorlarını genelde hurdacılardan alıp topluyolar elektrikçiler. bence yan sanayidense orjinal temiz toplanmış bulabilirsin fiyatları değişiyor.100-120 civarında full marş motoru. Favo için eger Felicia dan çıkma bulursan ondan tak böylece çalıştırırken gelen ses daha kibar geliyor. eger bana denk gelirse alıcam koyucam kenara. nasıl olsa tekrar bozulur onu takarım. üçüncüsü ise eger dönme sesi geliyosa ama motora hareket vermiyosa dişliler dagılmıştır dişli olarakta orjinal bulamazsan italyan markası var onu alırsan 30-35 ytl arasında.
tequila
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti kemaI » 13 Kas 2008, 10:38

3 hafta oldu bir daha aynı problem olmadı. Tavsiyeleriniz için teşekkürler, ama şimdi sorun yok durduk yerde masraf çıkarmıyalım.
kemaI
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti semuteyo » 19 Kas 2008, 12:18

Geçen hafta benimde marş motorumda arıza meydana geldi, volan dişlisini ve marş motorunu değiştirmek durumunda kaldım. Marş motorunu 170 ytl'ye aksaray skoda'dan aldım. Yeni aldığım marş motoru ile aracım aynı toyota'larda olduğu gibi neredeyse duyulmayacak bir sesle çalışmaya başladı. Eski marş motorundan piyasada bulamadım, zaten skoda eskilerinde problem olduğundan dolayı bunu üretmiş.
semuteyo
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti nolies » 19 Kas 2008, 14:04

[quote="semuteyo"]Geçen hafta benimde marş motorumda arıza meydana geldi, volan dişlisini ve marş motorunu değiştirmek durumunda kaldım. Marş motorunu 170 ytl'ye aksaray skoda'dan aldım. Yeni aldığım marş motoru ile aracım aynı toyota'larda olduğu gibi neredeyse duyulmayacak bir sesle çalışmaya başladı. Eski marş motorundan piyasada bulamadım, zaten skoda eskilerinde problem olduğundan dolayı bunu üretmiş. [/QUOTE]

hayırlı olsun. güle güle kullanın. ne marka bu aldığınız marş motoru.
nolies
CLASSIC
CLASSIC

İleti semuteyo » 19 Kas 2008, 14:12

[quote="nolies"][quote="semuteyo"]Geçen hafta benimde marş motorumda arıza meydana geldi, volan dişlisini ve marş motorunu değiştirmek durumunda kaldım. Marş motorunu 170 ytl'ye aksaray skoda'dan aldım. Yeni aldığım marş motoru ile aracım aynı toyota'larda olduğu gibi neredeyse duyulmayacak bir sesle çalışmaya başladı. Eski marş motorundan piyasada bulamadım, zaten skoda eskilerinde problem olduğundan dolayı bunu üretmiş. [/QUOTE]

hayırlı olsun. güle güle kullanın. ne marka bu aldığınız marş motoru.
[/QUOTE]

Skoda orjinal yedeği. WW yapımı
semuteyo
Yeni Üye
Yeni Üye

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 16 misafir