DEĞİŞİK BİR TEKLEME

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

DEĞİŞİK BİR TEKLEME

İleti bükeyhan » 28 Ekm 2008, 22:42

SELAM ARKADAŞLAR BENİM SORUNUM ARAÇTA ÖZELLİKLE ARAÇ YÜKE BİNDİĞİNDE YAPTIĞI TEKLEME YADA ZIPLAMA ASLINDA TEKLEME DENİRMİ BUNA EMİNDEĞİLİM DEVİR SAATİDE AYNI ANDA ZIPLIYOR, BİR GARİP ANLAM VEREMEDİM, KONU HAKKINDA BİLGİ SAHİBİ OLAN VARSA Bİ ZAHMET YAZIVERSİN BİR KAÇ HAFTADIR BÖYLE.YARDIMLARINIZ İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER VEYA BU SORUNU GİDEREBİLECEK ARAMIZDA TAMİRCİ VARSA TELEFON BIRAKSIN TABİ İSTANBUL SINIRLARI İÇİNDE BİR TAMİRCİ

bükeyhan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti AhmetH » 28 Ekm 2008, 23:48

aslında mesajınız  detaylı değil  ama  okuyunca  şöyle  yorum  yapıyorum eklemek isteyeceğiniz varsa yine konuşuruz ;

yüke  binme  dediğinizden  gaza  basınca  anlamı  çıkar  bunda  hem fikirsek  düşünceme gelelim ;

şimdi  viteste  gaza  basınca  devir saatinde  arıza  yoksa  motor  devir  sayısı  değiştiğinde  bu sayacın  gösterdiği değişir ve araç ona göre hızlanır veya gaz keserseniz yavaşlar ..

anahtar  kelime araç viteste demek Smile

araç vitesteyken  yüke binince motor devir  saati  artıyorsa ve devir sayacı bozuk değilse

debriyaj  ciddi ciddi kaçırıyor  demektir.

yeni  debriyaj  seti ve işçilikle    200 ytl  civarı  masrafınız var. 

Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti AtTiLa » 28 Ekm 2008, 23:59

sevgili kardeşim daha detaylı şekilde anlatman yerinde olur, yada senden bir deneme yapmanı isticem. el freni yarı çekili durumdayken aracı ikinci vitese takıp kaldırmaya çalış, eger araç devri yükseldikten sonra araç stop ediyorsa ahmete katılıyorum. am detaylı yazman teşhis açısından yerinde olur.

AtTiLa
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti LiLPlayya » 29 Ekm 2008, 00:26

Eğer bu anLattıkLarını  3000 devirin aLtında yapıyorsa distrübütörünü kontroL ettirmeLisin önceLikLe..
LiLPlayya
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti abdulhamit » 29 Ekm 2008, 01:04

Bu tip problem Tevzi makarası ve bujilerle ilgili oabilir diye biliyorum.
abdulhamit
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti FLEYLAK » 29 Ekm 2008, 12:14

Tekleme gibi mi anlayamadım?
FLEYLAK
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti MCAGİN » 25 Kas 2008, 16:07

benim araçtada aynı durum vardı. şarj dinomasının içinde bir aparat var şimdi ismi aklıma gelmiyor. (kollektör olabilir.) hat onda imiş. 4 tane ucu var birisi yanmış. teklemeyi ondan yapıyor. yani araca aşırı yükleme yaptığında yad afrlarını açtığında yapar. favoritin o parçası yok. ben felicianın aldım 60-70 ytl arası bir şeydi. geçen yaz değiştirdim o dur budur Alllaha şükür sorunum yok.
MCAGİN
Yeni Üye
Yeni Üye

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir