kötü komşu mal sahibi yapar!

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

kötü komşu mal sahibi yapar!

İleti yetisunver » 31 Ekm 2008, 22:53

bu favorit için her ufak tefek şeyine para vermek sıktı artık , bu arabanın her şeyini kendim halletmeye çalışacagım.
bende teknik personelim , ama benim alanım bilgisayar donanım ve işletim! bu işin yanı sıra birde skoda ustası olacagım. akşama kadar skoda , geceye kadar skoda tamir edecem.

şu arabanın altına girip karteri sökecegimi bilsem inanın eksantrik denilen zinciri değiştirecem !!! o kadar abartılacak bi şey oldugunu sanmıyorum.

bende yeri geliyo arkadaşların bilgisayarlarını upgrade ediyoruz , ama onlar kadar çok para istemiyoruz , üstelik bu bilgisayarlardaki model yükseltme işide donanım ve işletim sistemi , driver , utility program vs. derken yarım günümüzü alıyor.!

yetisunver
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Ozgur1979 » 01 Kas 2008, 02:18

:):)
Ozgur1979
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti AhmetH » 01 Kas 2008, 02:24

Her türlü  teknik bilgiyi  verirm  hiç korkmayın  kolay  iş..

dünya  kadar  resim  ile  168  mb  lık  servis  bilgileri  CD  si  var elimde  yaparım  deyin  rektifiye  bilgilerini  vereyim LOL

ingilterede  almanyada  adamlar  kendileri  yapıyor  bunu
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti kerimoğlu20 » 01 Kas 2008, 02:42

ingilizin almanın müstakil evi, evinde garajı, garajında takımı aleti edevatı var mekan problemi yok haklısınız mekan problemi olmasa çoğu işi kendimiz yapmaya uğraşırız. bende dahil forumda mekaniğe hevesli  çok arkadaş var ama bahçeli yada garajlı bir evim olmadığından sanayiye mecburum. Allah şöyle geniş garajlı bi ev nasip etsede de mekanik işine el atsak.
kerimoğlu20
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Balki, Burak » 01 Kas 2008, 12:19

Skoda ile bılgısayarın alakası nedır onu anlamadım :) Guzel bır yaklasım olmus.:)Ama unutma bılgısayarlar 2.5 voltluk 3.5mm fan ıle sogurken skoda devasa bır pervane ıle soguyor:p:D
Kullanıcı avatarı
Balki, Burak
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Burak BALKI
Arabanız: Peugeot 306

İleti driver112 » 02 Kas 2008, 15:42

[quote="yetisunver"]bu favorit için her ufak tefek şeyine para vermek sıktı artık , bu arabanın her şeyini kendim halletmeye çalışacagım.
bende teknik personelim , ama benim alanım bilgisayar donanım ve işletim! bu işin yanı sıra birde skoda ustası olacagım. akşama kadar skoda , geceye kadar skoda tamir edecem.

şu arabanın altına girip karteri sökecegimi bilsem inanın eksantrik denilen zinciri değiştirecem !!! o kadar abartılacak bi şey oldugunu sanmıyorum.

bende yeri geliyo arkadaşların bilgisayarlarını upgrade ediyoruz , ama onlar kadar çok para istemiyoruz , üstelik bu bilgisayarlardaki model yükseltme işide donanım ve işletim sistemi , driver , utility program vs. derken yarım günümüzü alıyor.!
[/QUOTE] ooo  merhaba adaş. bu tesadüfmü yoksa ne. benden başka yetiş yok sanırdım.
driver112
CLASSIC
CLASSIC

Arabanız: felicia

İleti driver112 » 02 Kas 2008, 15:55

ayrıca soyadınız da benimkine çok yakın. siz gerçekmisiniz yoksa sanal bir kişimisiniz?
driver112
CLASSIC
CLASSIC

İleti AhmetH » 02 Kas 2008, 16:03

sanal kişi  LOL
hiç  güleceğim yoktu allah sizide güldürsün..

sanal kişi  makina ise  makina   laftan  anlayacak  evet  ben  sanal kişiyim  falan diyecek LOL
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

İleti driver112 » 02 Kas 2008, 18:30

[quote="AhmetH"]sanal kişi  LOL

sanal kişi  makina ise  makina   laftan  anlayacak  evet  ben  sanal kişiyim  falan diyecek LOL
[/QUOTE aslinda cevabi yetiş ünver beyden bekliyordum. neden diyeceksiniz, benim adım da yetiş ve soyadım da ünver kelimesine çok yakın. bu yüzden sanal kişi dedim. acaba bu işte bir işmi var .
driver112
CLASSIC
CLASSIC

İleti EXOR » 03 Kas 2008, 00:13

[quote="driver112"][quote="AhmetH"]sanal kişi  LOL

[/QUOTE aslinda cevabi yetiş ünver beyden bekliyordum. neden diyeceksiniz, benim adım da yetiş ve soyadım da ünver kelimesine çok yakın. bu yüzden sanal kişi dedim. acaba bu işte bir işmi var .[/QUOTE]

Pardon siz paranoyakmısınız???ShockedShockedLOLLOLLOLLOL
Kullanıcı avatarı
EXOR
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: İsmail Hakkı AY
Nereden: Aydın
Arabanız: Favorit 135 LX

İleti EXOR » 03 Kas 2008, 00:15

[quote="AhmetH"]Her türlü  teknik bilgiyi  verirm  hiç korkmayın  kolay  iş..

dünya  kadar  resim  ile  168  mb  lık  servis  bilgileri  CD  si  var elimde  yaparım  deyin  rektifiye  bilgilerini  vereyim LOL

[/QUOTE]

Kardeş sende böle bi imkan varsa ben alabilirim. Bende kendim yapmaya çalışıyorum eksiklerini ama internette yeteri kadar teknik bilgi bulamıyorum.

Kullanıcı avatarı
EXOR
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: İsmail Hakkı AY
Nereden: Aydın
Arabanız: Favorit 135 LX

İleti AhmetH » 03 Kas 2008, 00:46

Açıkçası çok  uğraştım  bulmak için...

ve  bulduğum  kaynak  rusça ve  felicia için haynes manual..

çıkan  yazıları  kes  yapıştır  yaparak  google  translate  ile  rusçadan ingilizceye çeviriyor    ingilizce  okuyorum.

maalesef google translate  daha  Türkçe çeviri yapamıyor.

dolayısı  ile  bunu göze  alıyorsanız  link altta  168mb  adsl 1024  ile  2 saat civarı  bir sürede indirmiştim..

Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

İleti ozkan3267 » 03 Kas 2008, 01:15

walla sanayideki hiç bir adam skoda kitapçığı okumamıştır,  aslında mantık bütün arabalrda aynı bilmiyosan da neyi nerden söktüğünü bil yeter, zaten bi yılda istemesen de  skoda ustası oluyorsun;
ozkan3267
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti AhmetH » 03 Kas 2008, 01:31

sıkma torku diye  bişey var  söktüğünü  takmak için  bunu  bilmek  lazım..

misal  silindir kapağı için 20Nm + 90 derece + 90 derece  diyor  kitap..

sanayide  ne  yapıyorlar. 6kilo   8 kilo  10  kilo..  dededen  kalma işler..

Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

İleti GÖKTÜRK » 22 Kas 2008, 01:52

[quote="AhmetH"]Her türlü  teknik bilgiyi  verirm  hiç korkmayın  kolay  iş..

[/QUOTE]

siteye az önce üye oldum ilk mesajda size nasip oldu elindeki bu materyalleri upload etmeniz mümkün mü birde servis bilgileri cd si türkçe mi acaba şimdiden teşekkürler
GÖKTÜRK
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti alpko » 22 Kas 2008, 01:58

[quote="kerimoğlu20"]ingilizin almanın müstakil evi, evinde garajı, garajında takımı aleti edevatı var mekan problemi yok haklısınız mekan problemi olmasa çoğu işi kendimiz yapmaya uğraşırız. bende dahil forumda mekaniğe hevesli  çok arkadaş var ama bahçeli yada garajlı bir evim olmadığından sanayiye mecburum. Allah şöyle geniş garajlı bi ev nasip etsede de mekanik işine el atsak.[/QUOTE]

ingilizin almanin hayati cok monoton oldugundan, bir Turk kadar hizli yasayamadigindan ugrasir boyle seylerle, bize uzak bunlar:)
alpko
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti by wodoo » 22 Kas 2008, 02:16

artık benide bıktırdı, motora fazla olmasada, diğer bütün aksamlarına elimden geldiği kadar ben bakıyorum, şu an favoritin kitabını yaz deseler yazarım, o derece Big%20smile sökmediğim yeri kalmadı... Big%20smile ama yine aynı şekilde sabırla ve özenle geri takmayıda bileceksin...
by wodoo
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Emre Şahin
Nereden: Ankara
Arabanız: Astra GSİ

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 14 misafir