Sağ onden gıcırtı geliyor

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Sağ onden gıcırtı geliyor

İleti cenapibo » 08 Kas 2008, 17:41

arabam 94 model favorit
arkadaşlar son bir aydır araba kullanırken sağ ön taraftan bir gıcırtı geliyor, genellikle sabahları oluyor araba ısınınca yani genleşinde bu ses cok azalıyordu ve son zamanlarda gittikçe arttı, özellikle gaz verdiğim zaman yada yavaşladığım zaman ses artıyorsdu, motorla bir alakası yok zan edersem motor takozlarında, kulaklarından veya amortisör den kaynaklanıyor olabilir, haklımıyım acaba, başka neden olabilir, ve bu problemi ortadan kaldırmak ne kadara mal olabilir,
şimdiden teşekürler yanıtlarınız için.

cenapibo
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti royal » 08 Kas 2008, 18:45

ben pek anlamam ama benim araçta tam tersi ısınınca bi tık tık sesi vardı kayıştandı değiştirdim ses kesildi

royal
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti maozkan64 » 08 Kas 2008, 19:06

Benim eski Forman'imde de vardı, bilhassa küçük çukurlara girdiğimde hafif tık tık sesler gelirdi. Ustam sesin kapı menteşelerinden geldiğini söyledi. Menteşe içindeki mili değiştiler, ses kesildi.
Octavia Collection 2004
Kullanıcı avatarı
maozkan64
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Mehmet Alaeddin ÖZKAN
Nereden: Kayseri
Arabanız: Octavia Collection 2004

İleti sainz » 08 Kas 2008, 19:10

[quote="cenapibo"]...özellikle gaz verdiğim zaman yada yavaşladığım zaman ses artıyordu...[/QUOTE]
Gaz verip bıraktığınızda yani araç ileri-geri salınıma girdiğinde gelmesine istinaden salıncak lastikleri olabilir diye düşünüyorum. Yalnız bir de sesin bu durumda arttığını söylemişsiniz. Bu durumda da amortisör takozları geliyor aklıma.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir