Favoritim aks kesiyor

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Favoritim aks kesiyor

İleti ESWL » 11 Kas 2008, 12:12

Merhaba forum arkadaşlarım. Forumun yeni üyesiyim. 3 ay önce aldığım 1994 Favorit LX 2 ay önce ön sol aksın kafasını, birkaç gün önce de sağ aksı ortadaki birleşme yerinden kesti. Yumuşak araba kullanmama rağmen kırmızı ışıkta yüksüz olarak çatırtı sesiyle birlikte yürümez oldu. Bilgisi olan varsa paylaşırsanız sevinirim.

ESWL
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sainz » 11 Kas 2008, 12:20

[quote="ESWL"]

Merhaba forum arkadaşlarım. Forumun yeni üyesiyim. 3 ay önce aldığım 1994 Favorit LX 2 ay önce ön sol aksın kafasını, birkaç gün önce de sağ aksı ortadaki birleşme yerinden kesti. Yumuşak araba kullanmama rağmen kırmızı ışıkta yüksüz olarak çatırtı sesiyle birlikte yürümez oldu. Bilgisi olan varsa paylaşırsanız sevinirim.[/QUOTE]

Aks lalesi denilen, aksları tekerleklere bağlayan aksamlar artık görevlerini ve ömürlerini tamamlamışlar. Aksların körükleri sürekli sıkışıp genişleyerek çalışırlar. Bu da yırtılmalarını hızlandırıyor. Yırtıldıklarında ise, toz, çamur, ...vs. bu aksamlara girerek bozulmalarına neden olur. Çatırdamalarla kendini belli eder. Kulak asmazsanız, artık bir yerde kendilerini kırılmak suretiyle bırakıverirler.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti nolies » 11 Kas 2008, 13:37

ihmal etmeyin değiştirin aks lalelisini yakın zamanda değiştirdim. 40 ytl fiyatı var. işçiliği de yarım saat sürer.

nolies
CLASSIC
CLASSIC

İleti ktefoto » 11 Kas 2008, 13:39

araba bakımı, ihmale gelmez.
ktefoto
Yeni Üye
Yeni Üye

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir