Gazdan Benzine geçince !!!!

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Gazdan Benzine geçince !!!!

İleti screammelih » 18 Kas 2008, 03:12

Ya beyler bn İlk kez araç aldım pek annamıorum bu işlerden. Şimdi bn aracı Gazda kullanırken rolantide Devir ibresi 1000in aldıta 800-900 civarına düşüo araba stop edicekmiş gibi çalısıoo.
ama Benzine geçince Benzini yemeye basladıı anda rolanti halinde ibre 3000 devire yükselioo. Bunun nedeni ne olabilir ? Arabayı benzinde kullanmak çok zorlasıoo. Sanki gaza basarmıs gibi hızlı gidio.. Bileniniz varsa lütfen yardımcı olabilirmi ?

screammelih
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti nolies » 18 Kas 2008, 10:58

bence aracınızı bir ustaya götürün önce benzindeyken rolantiyi bir ayarlasın ve herşeyin düzgün çalıştığından emin olsun. sonra gazcıya gidin ancak arabanın rolantisiyle oynatmayın sadece gaz ayarlarını yapsın ve gazdaki rolantiyi regülatörün üstünden ayarlasın.

yani benim anladığım sizin arabanın rolantisi normalde çok yüksek. ama gazı ayarlayan kişi büyük ihtimalle diğer türlü ayarları tutturamadığı için benzindeki rolantiyi yüksek ayarlamış ve gazda ayar yaparak rolantiyi düşürmüş. benzinde hiç kullanmayacağınızı varsayarak böyle birşey yapmıştır herhalde. tabii ki bu sadece benim yazdığım senaryo :) 
nolies
CLASSIC
CLASSIC

İleti hetepe » 18 Kas 2008, 14:51

+ 1   çok doğru, önce bir karbüratör rölantisini ayarlattırın, sonra o ayara göre lpg ci hem regülatörden hem de boğazdan ayar yapsın, hepsi düzelir böylece...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti kerimoğlu20 » 18 Kas 2008, 17:18

devir saati benzinde 3000 gösterdiği halde araç bağırmıyorsa normal çalışıyorsa  gaza geçince ritm bozuluyorsa gaz ayarıda yeterli olabilir.  devir gösteresinde arıza vardır belki favoritlerin çoğunda olduğu gibi sadece tahmin.
kerimoğlu20
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti FLEYLAK » 18 Kas 2008, 18:25

[quote="nolies"]bence aracınızı bir ustaya götürün önce benzindeyken rolantiyi bir ayarlasın ve herşeyin düzgün çalıştığından emin olsun. sonra gazcıya gidin ancak arabanın rolantisiyle oynatmayın sadece gaz ayarlarını yapsın ve gazdaki rolantiyi regülatörün üstünden ayarlasın.

yani benim anladığım sizin arabanın rolantisi normalde çok yüksek. ama gazı ayarlayan kişi büyük ihtimalle diğer türlü ayarları tutturamadığı için benzindeki rolantiyi yüksek ayarlamış ve gazda ayar yaparak rolantiyi düşürmüş. benzinde hiç kullanmayacağınızı varsayarak böyle birşey yapmıştır herhalde. tabii ki bu sadece benim yazdığım senaryo :) 
[/QUOTE]

+10
FLEYLAK
Yeni Üye
Yeni Üye

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 17 misafir