ÖN SOL BİJON YALAMA OLMUŞ

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

ÖN SOL BİJON YALAMA OLMUŞ

İleti recori » 18 Kas 2008, 17:00

ARKADAŞLAR BENİM FAVONUN ÖN SOL BİJONU YALAMA OLMUŞ KLAVUZ FALAN FAYDA ETMİYOR TAMİRİ İÇİNDE 100 YTL İSTİYOR USTALAR PARÇA+ İŞÇİLİK OLARAK BEN DE BU ŞEKİLDE KULLANIYORUM
BUNUN ARABAYA ZARARI OLURMU BEN FAZLA ARBAYI KULLANAN BİRİ DEGİLİM BU KONUDA BİLGİSİ OLAN VARSA LÜTFEN YARDIMCI OLSUN BÖYLE KULLANSAM ARABAYA BİR ZARARI OLURMU YOKSA HEMEN YAPTIRIYIMMI

recori
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti recori » 18 Kas 2008, 17:02

sadece sol bijonlardan 1 tanesi yalama olmuş
recori
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Crzyboy » 18 Kas 2008, 17:12

R12 ile 1 bijon kırık 2 bijonla çok gezmiştik..
[url=http://img134.imageshack.us/i/22462428.jpg/][IMG]http://img134.imageshack.us/img134/9449/22462428.th.jpg[/IMG][/url]
[font=Times New Roman][size=3][b][font=Verdana]'93 ?koda Favorit 135L ~ Beyaz..[/font][/b][/size][/font]
Crzyboy
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Antalya
Arabanız: '93 Favorit 135L

İleti recori » 18 Kas 2008, 17:16

bizim bunlarda 4 var ama şimdi 3 kaldı :)
recori
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hetepe » 18 Kas 2008, 17:25

Çok sağlıklı olmasa da o paraya değecek bir eksiklik değil.3 bijonla sorunsuz gezebilirsiniz.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti AhmetH » 18 Kas 2008, 18:30

tamiri  ile uğraşılmaz  ben  ettirdim  ordan  biliyorum   kendini  usta  sanan  tipler   diş kaptırmıştı bijona..

yaptırmanızı  tavsiye ederim  aklınızda kalmaz  en azından..

ben  yaptırdım  hala  içimde  kurt  var..
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti derude » 18 Kas 2008, 19:21

[quote="hetepe"]Çok sağlıklı olmasa da o paraya değecek bir eksiklik değil.3 bijonla sorunsuz gezebilirsiniz.[/QUOTE]

Bilmiyorum hangi niyetle söylediniz.

Ama hayati öneme sahip bir parça için sorun çıkarmaz  dediğinize göre iki ihtimal akla geliyor.

1. Ya üreticiden daha iyi hesapladınız,

Ve tekerleğin yüksek hızda, virajda, kasiste, ani direksiyon hareketinde. frenajda vs... üzerine bineceği yükü, kasılmayı hesap etmişsiniz demektir.

Veya aracın balansının asla olmayacağını,   bunun oluşturacağı momentin önce sürüş güvenliği olmak üzere alt takımdaki diğer ekipmanlara (rulman, rot ayarı, rotil vs..) olan etkisini...

En kötü durum olan tekerin araçtan ayrıldığında bile tehlike oluşturmayacağını da hesap etmişsinizdir.

2. Ya da cesursunuz.

Bu nedenle sosyal sorumluluk prensibi doğrultusunda, burada dile getirdiğimiz herşeyin insanları etkileyeceğinin-yönlendireceğinin farkında olmak zorundayız. Keyfiyetinde değil.

Sevgiyle...

derude
CLASSIC
CLASSIC

İleti aliyardim » 19 Arl 2008, 02:16

[quote="derude"][quote="hetepe"]Çok sağlıklı olmasa da o paraya değecek bir eksiklik değil.3 bijonla sorunsuz gezebilirsiniz.[/QUOTE]

Ama hayati öneme sahip bir parça için sorun çıkarmaz  dediğinize göre iki ihtimal akla geliyor.

Ve tekerleğin yüksek hızda, virajda, kasiste, ani direksiyon hareketinde. frenajda vs... üzerine bineceği yükü, kasılmayı hesap etmişsiniz demektir.

Veya aracın balansının asla olmayacağını,   bunun oluşturacağı momentin önce sürüş güvenliği olmak üzere alt takımdaki diğer ekipmanlara (rulman, rot ayarı, rotil vs..) olan etkisini...

En kötü durum olan tekerin araçtan ayrıldığında bile tehlike oluşturmayacağını da hesap etmişsinizdir.

2. Ya da cesursunuz.

Bu nedenle sosyal sorumluluk prensibi doğrultusunda, burada dile getirdiğimiz herşeyin insanları etkileyeceğinin-yönlendireceğinin farkında olmak zorundayız. Keyfiyetinde değil.

Sevgiyle...

[/QUOTE]

çok teşekkürler. hassasiyetiniz ve yorumunuz hayran olunacak güzelllikte. insanları düşünüp böyle kırmadan bir mesaj yazmak da ayrı bir maharet. saygılar. sevgiler.

aliyardim
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hetepe » 19 Arl 2008, 14:57

Hesap da yapmadım, cesur da değilim.Yıllarca 3 bijon gezdim.Başıma birşey gelmedi.
O zaman ''tecrübe''diyelim.Ayrıca favorit gibi bir arabada o bijonları zorlayacak ne yapabilirsiniz ki?O kadar tamir parası vermesine gönlüm elvermedi.

Ama teoride söylediklerinize katılıyorum.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti keceli » 19 Arl 2008, 15:02

[quote="derude"][quote="hetepe"]Çok sağlıklı olmasa da o paraya değecek bir eksiklik değil.3 bijonla sorunsuz gezebilirsiniz.[/QUOTE]

2. Ya da cesursunuz.

Sevgiyle...

[/QUOTE]ClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClap
keceli
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti trenci » 19 Arl 2008, 22:11

arkdaşım tamiri 100 ytl ucuk bir rakam.polyo mu folyomu ne onu değiş kac paralık şeyki bijonların dörtüde yeni olur.
trenci
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti AhmetH » 19 Arl 2008, 22:52

orijinal felicia ön aks poryası yetkili serviste 121 ytl idi 1 sene önce.

orijinal bijon taneside 3 ytl

Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 19 misafir