93 civarı forman aranıyor

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

93 civarı forman aranıyor

İleti kaptanıderya » 22 Kas 2008, 01:39

3.500 ytl civarına,93  skoda forman  arıyorum.eğer aramızdan biride bende satacak adam arıyorum diyosa görüşelim.

( valla arkadaşalr bu iş beni artık çok yordu.Bazı hastane işlerimiz için acil arabaya ihtiyacım var araba bulunabilecek birdolu site var ama en güveniliri bura bence; nede olsa herkes binici, ticaret amaçlı tüccarlardan uzak burası.)

şimdiden ilgilenen arkadaşalara teşekkürler.

kaptanıderya
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ihsan » 22 Kas 2008, 01:41

ya arkdasım anlıyorum senı ama 3.500ytl ye forman cok zor ya varsada bi okadar masraf verır sana o fıyata bulman zor 
Kullanıcı avatarı
ihsan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ihsan ACAR
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia special 1.4 16v 101hp

İleti kaptanıderya » 22 Kas 2008, 02:44

ya ihsan kardeş bi skoda formen buldum 3000 ytl.araç kazalı ama yürüyeni ve motoru iyiydi.sırf kazalı diye vazgeçtim.şimdide 4000 ytl ye orjinal boyası ve motoru olan 132binde bir formen daha buldum.bütçeyi aştı oda ama çok temiz olcağını bilsem onuda alırım ama nasip bu işler... saolasın
bi aralar 2005 model albeam vardı iki sene bindim alırken 16.250 ye aldım satearken 13.000 e gitti.Bak bi skoda parası nerdeyse.yani insan bazen düşeşe geliyo bazende getiriyo...

sadece nasip bu işler.
kaptanıderya
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti fevgo » 22 Kas 2008, 04:37

Mrb,tabiki aradığınız fiyata bulabilirsiniz ama kusursuz veya azkusurlu bulabileceğinizi tahmin etmiyorum.Ben favorit almaya karar verdiğimde yaklaşık 6 ay boyunca araştırdım ve bi çok araba inceledim bazılarını almaya karar verip ustaya gösterdim,ve hep ustadan onay alamadım.Sonunda bütçeyi biraz daha zorlayıp temiz arabalara bakmaya başladım ve 2004 yılında 94 glx 80.00km de ilk sahibinden bi favorit aldım,fiyatı 6000 ytl...yaklaşık 5 yıldır kullanıyorum ve hep iyi ki de almışım diyorum.Rutin bakımları dısında beni hiç üzmedi.Model yükseltmek için ilan verdim ama içimden satmak da gelmiyo açıkcası..SmileDiyeceğim o ki sonradan üzülüp,pişman olup,heranlamda yorulmamak için daha temiz olanlara bakın.Ama tabiki bu işler kısmet,bi yerden bakarsınız çok uygun bişeyler de çıkabilir tabiki...Bol şans.Bütün skodacılara slm.

fevgo
CLASSIC
CLASSIC

İleti ihsan » 22 Kas 2008, 15:17

haklısın abi tamamen kısmet işi hiç belli olmuyor bazen kelepir cıkıyo. ama benım pazarda gordugum araclar o fıyata olanlar yanı durumu hıc ii degıl kaporta cok kotu dıstan gordugum tabı. abi bak benım araba da satılık cok takas teklıfı gelıyo orhanın dedıgı gıbı hıc satasımda gelmıyo aslında :) bu fıyata bence bu temızlıkte araba arasam bulamam o yuzden satmak deyınce duraksıyorum tek amacım model yukseltmekti ama son ara borca gırdım o yuzden modelde yukseltemem bu ara
benım arabaya bı bakarmısın abi bi fikir edın gene de
http://www.sahibinden.com/93_model_skod ... isplayitem
Kullanıcı avatarı
ihsan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ihsan ACAR
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia special 1.4 16v 101hp

İleti kaptanıderya » 22 Kas 2008, 16:39

sahibinden.com sitesine baktımda epey araba var 3 ile 4bin arasında ama bizim siteden birinin referans verebileceği bi araba çıkarsa çok iyi olur.

olmadı ankarayı bu kurban bayramı tatilinde adım adım gezecem.Bayram dönüşü inşallah bi formanle dönecem.

ya arkadaşlar  forman olmazsa lada samarada bakabilirim.yeterki 3-3.500 civarı olsun.

lada fikrine ne dersiniz.Question  
kaptanıderya
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti abdulhamit » 22 Kas 2008, 20:40

kardes o paralara o modelde düzgün bir araba alamazsın
abdulhamit
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti fevgo » 23 Kas 2008, 01:32

[quote="kaptanıderya"]

sahibinden.com sitesine baktımda epey araba var 3 ile 4bin arasında ama bizim siteden birinin referans verebileceği bi araba çıkarsa çok iyi olur.

olmadı ankarayı bu kurban bayramı tatilinde adım adım gezecem.Bayram dönüşü inşallah bi formanle dönecem.

ya arkadaşlar  forman olmazsa lada samarada bakabilirim.yeterki 3-3.500 civarı olsun.

lada fikrine ne dersiniz.Question  
[/QUOTE]

Vallahi bu ladaları oldum olası sevmiyorum,hatta yanlışlıkla benim favorite  ''lada değil mi bu'' dendiğinde bile sinir oluyorum...Smile
fevgo
CLASSIC
CLASSIC

İleti kaptanıderya » 23 Kas 2008, 18:43

ya hani skoda forumunda ladadan bahsedip  müslüman mahallesinde salyangoz satmaya çevirmek istemem işi ama malum bende cebinde max 4000 ytl si olan bi araba alıcısıyım.birinci tercihim hep skoda ama ladanında fiyatı daha ucuz.insan düşünüyo ladayıda hani...Ermm
kaptanıderya
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sonertevfik » 23 Kas 2008, 20:16

iki markanın kalitesi bir olabilirmi sizce? arkadaşkar iki marka arasında kesinlikle aralarında kalite farkı var...  tabiki tek tercihim Skoda...
BİZ OSMANLIYIZ... ÇOK ÖZLÜYORUZ...
sonertevfik
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Soner Tevfik
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Felicia GLX-İ

İleti abdulhamit » 23 Kas 2008, 23:58

[quote="kaptanıderya"]ya hani skoda forumunda ladadan bahsedip  müslüman mahallesinde salyangoz satmaya çevirmek istemem işi ama malum bende cebinde max 4000 ytl si olan bi araba alıcısıyım.birinci tercihim hep skoda ama ladanında fiyatı daha ucuz.insan düşünüyo ladayıda hani...Ermm[/QUOTE]
Kardeş bence dökük bir skoda alacağına temiz bir lada al süspansiyon, aksesuar vs. yok belki ama dökük araba insanı çok yıpratıyor. Düzgün bir lada alırsan biraz biner birikim yapar skoda alırsın. Ama dökük bir skoda alırsan birikim filan yapamazsın ömrünü yer bitirir :))
abdulhamit
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti kaptanıderya » 24 Kas 2008, 00:45

eyvallah akardeşler tüm yorumlar ve ilginize teşekkürler başta.hep derim nasip nasip nasip...
bakarsınız bi skodayla döner bayram tatili sonrası ve tam anlamıyla katılırım aranıza.tek ricam çıkarsa bir şeyler etrafınızdan bi msj yazarsanız sevinirim.
bu arada abdülhamit kardeş benim en büyük hayallerimden biriydi boks ama olmadı.içimde bir uhdedir hala.başarılar...Thumbs%20Up
kaptanıderya
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti kaptanıderya » 24 Kas 2008, 02:24

ya asıl soruyu sormuyorum ben skoda alırken neye bakıyım abi?
bi araba buldum mesela şu an araç 138000 de kaprotada çürük yok dediğine göre motor iyiymiş ama boya var değişen kapı sacı vesaire var büyük bi kazası olmamış...(93 model forman)

adam 2000 peşin kalan 2000 ide 500 erlik taksitlerle 4 ayda öde diyor.arabada tüp var ve takılalı 7 ay olmuş.birde 4 lastik yeni ama uyduruk çin malı lastiklerden.
kaptanıderya
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti kaptanıderya » 18 Arl 2008, 22:27

arkadaşlar ben sonunda bir araba buldum ancak bir sorun var:
arabayı üzerime almayı düşünüyorum ama bunun masrafı 400 ytl civarı.diyorum ki üzerime almasamda satışını noter tastikli alsam 40 ytl civarı ile kurtarırım.ama teredütüm satışını üstüme alsam bir riski yada sakıncası olurmu?

lütfen bu gece içinde cevap bekliyoruum.bir arkadaş açıklarsa çok sevinirim.

yarın skodacı olcam inşallah.

bekliyorumSleepySleepySleepySleepySleepySleepySleepySleepySleepySleepySleepySleepySleepySleepySleepySleepySleepySleepySleepySleepySleepy?????
kaptanıderya
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti kerimoğlu20 » 18 Arl 2008, 23:01

bu konuyu bende merak ediyorum sizin için bir sorun olmaz sanıyorum sadece 1 aylık yasal süreci geçirdiğiniz zaman üzerinize alırken cezalı işlem yapılıyor fakat satıcı için iş sakat siz plakaya ceza yerseniz trafikte araç maliki hala aldığınız kişi göründüğü için o ödemek zorunda kalır hukuki bir sorunda satıcı uğraşır o yüzden satıcının düşüncesi de önemli bakalım o satışı vermeden satmaya razı olurmu detaylı bilgi sahibi arkadaş varsa yardımcı olursa bilgilenmiş oluruz.
kerimoğlu20
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti kaptanıderya » 25 Arl 2008, 01:57

arkadaşlar sonunda fahri skodacılıktan orjinaline terfi edebildimBig%20smile.skoda formanimi 2 gün önce aldım.bu esnada fikir veren her arkadaşa teşekkürler.

herkese selamlar saygılar.Clap
kaptanıderya
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti kaptanıderya » 25 Arl 2008, 02:05

alır almazda 247 ytl lik bir masraf yaptım.arkadaşalar aşağıya fiyat listesini koyuyorum.sizce fiyatlar hesaplımı, bir uçukluk varmı yorumlarınızı bekliyorum.
vites topuzu:             7ytl

hava filitresi:             5ytl

3L şanzıman yağı:     15ytl

2adet aks körüğü:     10 ytl

marş kömürü:            10 ytl

debriyaj:                    200 ytl (işçilik dahil)

total:247YTL 
kaptanıderya
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti s.gercek75 » 11 Şub 2009, 23:37

skoda forman 93 satıyoruz toplamak için almıştım ama sıkıştım nasip olmadı,boya ve kaportada 1 milyarlık masraf var düşünürüm dersen
s.gercek75
Yeni Üye
Yeni Üye

Sonraki

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir