UĞULTU

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

UĞULTU

İleti kayzer » 25 Kas 2008, 15:34

ARKADAŞLAR BENİM FAVO 1994 LX 75000(DOĞRU İSE)

ARABAMDAN GENEL OLARAK MEMNUNUM AMA 90-100 İLE GİDERKEN 2500-3000 DEVİRDE ARACIN İÇİNDE BİR UĞULTU OLUYOR. O HIZLARDA BOŞA ALDIĞIMDA VEYA VİTESTE AYAĞIMI GAZDAN ÇEKTİĞİMDE UĞULTU KESİLİYOR ÖNCELERİ ÇOK ÖNEMSEMEDİM AMA SIK SIK ŞEHİR DIŞINA ÇIKMAYA BAŞLADIĞIM BU GÜNLERDE RAHATSIZLIK VERMEYE BAŞLADI

1)OLASI NEDENLERİ NE OLABİLİR

2)TESADÜFEN GİTTİĞİM BİR EKSOZCU ORTA SUSTURUCUMUN BU UĞULTUYU YAPTIĞINI DEĞİŞMESİ GEREKTİĞİNİ SÖYLEDİ ACABA DEĞİŞTİRSEM PROBLEMİN ÇÖZÜLÜR MÜ

ŞİMDİDEN HERKESE İYİ HAYIRLI GÜNLER DİLİYORUM

kayzer
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sainz » 25 Kas 2008, 15:56

Orta susturucu da artık ömrünü bitirmiş olabilir, orta susturucudan önceki flanş bağlantısında da problem olabilir. Hatta söktürmüşken egsoz çatalı denilen parçanın durumunu da gözden geçirin.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti gokyuzu70 » 25 Kas 2008, 21:10

aynı sorun bende de var aks dıyolar ama bılmıyorum
gokyuzu70
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sainz » 26 Kas 2008, 14:43

Uğultunun nedeni aks bilyası ise sürekli ses yapar. Gaza bastıkça uğultu oluyorsa, büyük ihtimelle egsozda bir problem vardır.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 15 misafir