benim favo gene ötüyor!!

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

benim favo gene ötüyor!!

İleti ozkan3267 » 17 Arl 2008, 00:35

arkadaşlar 1 saat yol gidince ve direksiyonu hafif sola çevirince sağ ön teker veya aksten vs nerden geldiğini bilmediim yerden ağır tonajlı araçların rampa aşağı frene basarken çıkarttıkları ses gibi ses çıkartıyor!!! aksler den olabilir nerden tamiri bana kaça patlar

ozkan3267
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sainz » 17 Arl 2008, 13:39

Aklıma ilk gelen aks bilyası veya porya rulmanı. Eğer porya rulmanı değiştirmek durumunda kalırsan çok düzgün takılmasına dikkat et.Wink
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti hetepe » 17 Arl 2008, 13:43

Aks rulmanı değişimi biraz masraflı bir işlemdir.Hangisinin arızalı olduğunun iyi tespit edilmesi gerekli.Tam olsun derseniz paraya kıyıp iki tarafı da hallettirin bence.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti sainz » 17 Arl 2008, 14:00

[quote="hetepe"]Aks rulmanı değişimi biraz masraflı bir işlemdir.Hangisinin arızalı olduğunun iyi tespit edilmesi gerekli.Tam olsun derseniz paraya kıyıp iki tarafı da hallettirin bence.[/QUOTE]

Aks rulmanı büyük para değil ki. Sanırım aks lalesini kastettin sen.Wink
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 16 misafir