Soğuk havada ısınma sorunu

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Soğuk havada ısınma sorunu

İleti semuteyo » 17 Arl 2008, 13:12

merhaba, deneyimli arkadaşlardan öğrenmek istediğim bir konu var. Malumunuz bu ay soğuk günler geçiriyoruz. Hava sıcaklığı çok düştü. Şehir içi trafikte aracımın hararet derecesi normal seyrinde, kışlık termostatım ve müşürüm var. Yanlız akıcı trafiğe girdiğimde, yani 100 km ve üzeri seyahat ederken hararet ciddi derecede düşmektetir. Bunun sebebi ne olabilir? veya sizde bu sorunu yaşıyormusunuz.

semuteyo
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sainz » 17 Arl 2008, 13:15

Ya termostat çok düşük dereceli ya da termostat açık kalmış.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti semuteyo » 17 Arl 2008, 13:18

[quote="sainz"]Ya termostat çok düşük dereceli ya da termostat açık kalmış.[/QUOTE]

aracımda fan açmıyor, zaten hararet o dereceye gelmiyor. ancak dediğiniz gibi termostatını kontrol ettireceğim.
semuteyo
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hetepe » 17 Arl 2008, 13:21

% 100 termostat sorunu.Kolay gelsin.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti semuteyo » 17 Arl 2008, 13:25

[quote="hetepe"]% 100 termostat sorunu.Kolay gelsin.[/QUOTE]

aslında şimdi tekrar düşününce; yolda aracın fan açıp açmadığını kontrol etmiştim, fan açmıyor, yüksek hızda bunu nasıl anladın derseniz; içeride direkt fan düğmesi bulunmakta, ve ben fan açmadığını tespit ettim.
semuteyo
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hetepe » 17 Arl 2008, 13:35

Yüksek hızda normalde fan zaten açmaz, rüzgarın verdiği hava soğutur radyatörü.Fan sadece rölanti ve sıkışık trafikte daha çok çalışır.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti sainz » 17 Arl 2008, 13:37

[quote="hetepe"]Yüksek hızda normalde fan zaten açmaz, rüzgarın verdiği hava soğutur radyatörü.Fan sadece rölanti ve sıkışık trafikte daha çok çalışır.[/QUOTE]

40 km/s süratle bile sabit gittiğimde fanın açmadığını biliyorum Favorit' te. Yeter ki sabit hızda gitsin.Wink
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir