Benzinde Çalışmıyor...

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Benzinde Çalışmıyor...

İleti AhmetH » 25 Arl 2008, 00:46

bana parçaların ne işe yaradığnı anlatıyor LOL

Bırak dayı  seninle uğraşamam gece gece   senin ne kadar  usta olduğun  benzin silindire sıvı giriyor demenden belli..

km sayacınıda ben kendim tamir ediyorum. orijinal parçasını kullanmaya gayret ederek..

tamirci ile işim olmaz benim  "usta" ile olur   tanıdığım  ustalara da  konsolu söktürmek  hem bana ayıp hem  karşımdakine ..

daha ciddi  işlerle uğraşırız biz.

Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti TILSIM » 25 Arl 2008, 02:08

ahmet kardesime güvenirim ve bu konuda bence hakli

Kullanıcı avatarı
TILSIM
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: Favorit

İleti AhmetH » 25 Arl 2008, 02:35

saygıda  kusur  etmiyoruz  şu  üsluba  bakın !  daha iki elin parmağı kadar mesajı yok forumda beyefendinin..

yahu  kendim  kullanıyorum  diyorum,  yalancı durumuna düşürmek istiyor beni sanki 

nedir  bu  tavır  bu kibir anlamıyorum.

bizzat  kullanıyorum  daha ne  diyeyim..
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti nolies » 25 Arl 2008, 10:51

sayın celik oto

lpg nin motor parçalarını yıprattığını söylemişsiniz peki bu durum ne kadar zamanda gerçekleşir?

ben motor ustası değilim. mühendiste değilim ama lpgnin motoru yıprattığına inanmıyorum. lpg nin motoru yıpratmadığına dair birçok makale ve bilimsel araştırma okudum yerli ve yabancı.

kayınpederimde 2001 felicia vardı 4 ay öncesine kadar. 2002 den 2008 e kadar lpg de kullandı. arabayı sattığında 130 bin km nin üstündeydi ve motorla ilgili lpg den kaynaklanann hiçbir sorun çıkartmadı.  

belki söylediğini yıpranma 200 bin veya 300 bin km sonra etkisini göstermeye başlıyordur.

bende favoritimi 3 yıldır lpg de kullanıyorum şu ana kadar bir sorun yaşamadım.   
nolies
CLASSIC
CLASSIC

İleti ifoba » 25 Arl 2008, 14:07

Çelik oto; aracın yakıtı ne olursa olsun yanma odasına sıvı olarak girmesi mümkün değildir. Zarar verme olayını şöyle izah edeyim, kurşunsuz benzinle çalışabilen bütün araçlar lpg ilede çalışır ve sorun çıkarmaz. Çünkü otomotiv sanayiinin arge mühendisleri 80 li yıllarda hava kirliliğinin çözümü için çare ararken kurşunu alınmış benzinin havayı daha az kirlettiğini keşfediyorlar,denemeler yapıyorlar bu seferde kurşunsuz benzinin daha sert ve kuru bir yakıt olmasından dolayı motorun yakıtla temasta olan parçalarının (piston,gömlek vs.) kısa sürede bittiğini görüyorlar ve çözüm olarakta bu motorların o parçalarını mukavemeti yüksek metallerden imal ediyorlar.
Dolayısı ile bu anlamda kurşunsuz benzinle lpg nin farkı yoktur. Hiç düşündünmü çoğu Avrupa ülkesi neden lpg taktıran araçların vergisinde indirim yapıyor diye; onlar bilmiyormu zarar verebileceğini.... Saygılar
ifoba
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hetepe » 25 Arl 2008, 17:11

Ve daha önemlisi bence şudur.Tabii ki kimse alınmasın.Favorit, forman gibi arabalar 5-6000 ytl civarında alınabiliyor ve de eski teknolojili motorları yüzünden km de 350-400 ykr gibi yakıt tüketimleri varken benzin sadece yolda kalmama garantisi için taşınabilir.Benim 95 flash varken araba benzinle çalışsın diye en az 1500 ytl harcadım, ona rağmen araba artık LPG de de sağlıklı çalışmamaya başladı.ve Çelik oto gibi ustalar benim gibi saf muşteriler yüzünden zengin olup sıfır arabalara binmeye başladılar.Ben de bu şekilde varımı yoğumu ortaya koyup, arabayı bi şekilde satıp sıfır fabia alarak o sıkıntıdan kurtuldum.
Onun  için LPG de sıkıntısı olmayan ve benzinde sağlıklı çalışmayan favolarınızı daha önemlisi kendinizi fazla zorlamayın bence...Kazasız sürüşler.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti guneyli_adam » 30 Arl 2008, 12:44

Yeni bir motor ustası benzinde çalışabilmesi için  20 TL ile 80 TL arasında bir masrafla sorunun ortadan kalkabileceğini söyledi. Cumartesi sanayi yolu göründü gibi...
guneyli_adam
CLASSIC
CLASSIC

İleti umt_d » 30 Arl 2008, 14:08

[quote="nolies"]sayın celik oto

lpg nin motor parçalarını yıprattığını söylemişsiniz peki bu durum ne kadar zamanda gerçekleşir?

ben motor ustası değilim. mühendiste değilim ama lpgnin motoru yıprattığına inanmıyorum. lpg nin motoru yıpratmadığına dair birçok makale ve bilimsel araştırma okudum yerli ve yabancı.

kayınpederimde 2001 felicia vardı 4 ay öncesine kadar. 2002 den 2008 e kadar lpg de kullandı. arabayı sattığında 130 bin km nin üstündeydi ve motorla ilgili lpg den kaynaklanann hiçbir sorun çıkartmadı.  

belki söylediğini yıpranma 200 bin veya 300 bin km sonra etkisini göstermeye başlıyordur.

bende favoritimi 3 yıldır lpg de kullanıyorum şu ana kadar bir sorun yaşamadım.   
[/QUOTE]

En azından 350.000de motoru açtırmamış taksiciler var LPG'li
umt_d
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti seyit » 30 Arl 2008, 14:23

bilgisine güvenmeyen ahmete çatıyor.
kardeşim biliyorsan doğrusunu izah edersin.sataşmak niye.neyi ispatlamaya çalışıyorsun
seyit
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti parsanoto » 30 Arl 2008, 18:24

bende çok güvendiğim bi ustadan aldığım bilgiyi sölim.lpg ayarları muntazam yapıldığı takdirde hiç bir zararı yok aksine faydası olduğu söyledi.lpg li motorlarda yağın daha temiz kaldığını bu yüzden motorun daha sağlıklı olduğunu,eskiden ticari taksiler 200 bin kmde motoru biterken şimdi 300-400 bin km yaptığını sölüyor.subap ayarı yapılırken benzinliye göre 0,10 derece daha gevşek yapılmalı dedi.eğer daha sıkı yapılırsa o zmn subapların yanıcağını söledi.karbüratörlü araçlar için hiç bir zararı yok sadece yeni model elektronik araçlarda bazı sensörlerde(oksijen) hata verdiğinini bunun dışında başka bir problem yaşanmadığını bildirdi.

kendi satışlarımızdanda bilgi vereyim.karbüratörlü araçllarda benzinle çalışan araçlara daha az diyafram atmaktayız,lpgli araçlara daha fazla.
parsanoto
CLASSIC
CLASSIC

İleti HTP » 31 Arl 2008, 00:36

[quote="seyit"]bilgisine güvenmeyen ahmete çatıyor.
kardeşim biliyorsan doğrusunu izah edersin.sataşmak niye.neyi ispatlamaya çalışıyorsun
[/QUOTE]

Ahmet bu forumda paylaşımcı ve konulara katılım yapan yardımcı bir arkadasımız pekiii sen kim oluyorsunda sataşıyorsun LOLConfused
HTP
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ibrahim çakır
Arabanız: Skoda Fabia 1.2 HTP

Önceki

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 16 misafir