ARABAM SU ALIYOR

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

ARABAM SU ALIYOR

İleti green_island » 26 Arl 2008, 18:08

Arkadaşlar özellikle yoğun yağmurlu havalarda sol ön taraftan içeriye damla şeklinde su giriyor. Ön camın alt kısmındaki oluğa su döktüğüm zaman ordan giden suyun bir şekilde buna sebeb olduğunu gözlemledim. Sizce sorun nerede olabilir? 

green_island
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti green_island » 26 Arl 2008, 18:20

Bu arada su kaputu açma mandalının oradan damlıyor. Bu detayı vermeyi unuttum.

green_island
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti nolies » 26 Arl 2008, 18:28

aynı yerden (kaput açma kolu) su damlaması benim aracımda da bir kaç kere oldu. sonra tespit ettim. antenin dibinden su alıyormuş. su nasıl oluyorsa dönüp dolaşıp kaput açma koluna geliyor. tavan lambasını çekip çıkardım ve anteni sabitleyen somunu sıktım. o zamandan beri su görmedim aracın içinde.

bu arada siz kıbrıstan enjeksiyonlu favosu olan arkadaş mısınız?
nolies
CLASSIC
CLASSIC

İleti sainz » 26 Arl 2008, 18:38

[quote="nolies"]

aynı yerden (kaput açma kolu) su damlaması benim aracımda da bir kaç kere oldu. sonra tespit ettim. antenin dibinden su alıyormuş. su nasıl oluyorsa dönüp dolaşıp kaput açma koluna geliyor. tavan lambasını çekip çıkardım ve anteni sabitleyen somunu sıktım. o zamandan beri su görmedim aracın içinde.

bu arada siz kıbrıstan enjeksiyonlu favosu olan arkadaş mısınız?
[/QUOTE]
Benim Favorit' in tavanda anten yok ama gene pedalların oraya damlatıyor. Yalnız enteresandır, yoğun yağmurda bir şey olmuyor ama az yağınca giriyor.Confused
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti anatolia41 » 26 Arl 2008, 18:50

Bende aynı tarz sorunlarla karşılaşmıştım..Sonra ön cam çevresindeki contanın eskimesinden dolayı suyun girdiğini anladım.Güzel bir havada contayı aralayıp şeffaf silikon çektim, üst kısıma ince bir şekilde..Sorun çıkarmıyor şimdilik..
anatolia41
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sainz » 26 Arl 2008, 19:06

[quote="anatolia41"]Bende aynı tarz sorunlarla karşılaşmıştım..Sonra ön cam çevresindeki contanın eskimesinden dolayı suyun girdiğini anladım.Güzel bir havada contayı aralayıp şeffaf silikon çektim, üst kısıma ince bir şekilde..Sorun çıkarmıyor şimdilik..[/QUOTE]

Cam lastiğinin üzerinden mi geçtin silikonu yoksa iç kısmına mı? Ben iç kısmına yapmayı düşünüyorum ama iç kısımdaki toz, çamur, ...vs. nedeniyle olmaz diye bulaşmak istemedim.

İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti green_island » 26 Arl 2008, 19:46

Kıbrısdayım ama aracımda enjeksiyon yok.
green_island
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti by wodoo » 26 Arl 2008, 23:37

bendede oluyor aynı sorun, kapı contalarının arasından alıyor, yağmur yağdığında çoğu zaman arabanın tabanı ıslak oluyor
by wodoo
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Emre Şahin
Nereden: Ankara
Arabanız: Astra GSİ

İleti efboacestc » 27 Arl 2008, 00:15

bendede aynı sorun var.kaçak akünün yanınandan doğru içeride doğru kablo geçirmişler oradan alıyor silikon çekicem oralara
efboacestc
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ahmet
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Golf GTİ (limited edition)

İleti anatolia41 » 27 Arl 2008, 00:34

[quote="sainz"]

[quote="anatolia41"]Bende aynı tarz sorunlarla karşılaşmıştım..Sonra ön cam çevresindeki contanın eskimesinden dolayı suyun girdiğini anladım.Güzel bir havada contayı aralayıp şeffaf silikon çektim, üst kısıma ince bir şekilde..Sorun çıkarmıyor şimdilik..[/QUOTE]

Cam lastiğinin üzerinden mi geçtin silikonu yoksa iç kısmına mı? Ben iç kısmına yapmayı düşünüyorum ama iç kısımdaki toz, çamur, ...vs. nedeniyle olmaz diye bulaşmak istemedim.

[/QUOTE]

Önce contayı aralayarak bezle o bölgede bulunan tozu temizledim..Cam lastiğini kalem gibi bir araçla aralamaya başladım.Hemen peşinden ufak tüp silikonlar var onun ucunu bu aralığa yerleştirerek yavaş yavaş hem kalemi ilerlettim hemde tüpü...(umarım anlatabilimişimdir) Bu işlemi hallettikten sonra dışarı taşan silikonu aralık kalmayacak şekilde fazlalığını aldım..
anatolia41
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Kahraman » 27 Arl 2008, 22:28

bu su alma işi skodaların hastalığı galiba benimde başıma geldi  arkadaşımızın yaptıgı gibi bende silikon cektim şu an su almıyor .Birde kalorifer motorunun bulundugu kısma su girebilir onun orda lastik tıpa zamanla tozdan etkilenip iş görmesse ordanda alabilir

Kahraman
CLASSIC
CLASSIC

İleti cemo » 28 Arl 2008, 16:13

bendede var aynı sorun pedalların altından geliyor su cam fitillerinin arası hep çamur dolmuş bu nedenle silikon sıkmak işe yaramaz en iyisi camcıya camı söktürdükten sonra temizleyip yeniden takmak
cemo
Yeni Üye
Yeni Üye

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir