SUYU NASIL AÇIP BOŞALTIRIM

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

SUYU NASIL AÇIP BOŞALTIRIM

İleti the_imam » 28 Arl 2008, 09:44

ARKADŞALR ARACIMIN SUYU GECE DONMUŞ ANTİFİRİZ YOKTU.DONAR DİYE TAHMİN ETMEDİM ACABA BUNU NASIL ÇÖZÜP SUYU NERDEN BOŞALTABİLİRİM YARDIMCI OLURSANIZ ÇOK SEVİNİRİM TEŞEKKÜRLER ŞİMDİDEN...
BİDE EĞER BILOGU ÇATLATTIYSA NE KADARA YAPTIRABİLİRM...

the_imam
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti fabialife » 28 Arl 2008, 11:07

aracın ne bilmiyorum ama öncelikle müdahale etme kendiliğinden çözmesini bekle. araçta herhangi bir hasar yok ise  çözdükten sonra büyük ihtimalle radyatörün altında tahliye musluğu vardır. onu ve varsa radyatör su doldurma kapağı ile yedek su depo kapağını açarak suyu boşaltabilirsin. su boşaldıktan sonra yedek depo kapağından hortumla suyu bir süre akıtırsan motor ve radyatör içerisindeki tortular suyla birlikte akar. ondan sonra radyatör tahliye musluğunu güzelce kapatıp yarı yarıya sulandırılmış kaliteli antifiriz doldurup biraz bekle eksilirse ilave ederek seviyasine kadar doldur arabayı boşta 2-3 dakika çalıştırdıktan sonra arabaya  biraz gaz ver motor devrini yükselt motor içerisindeki havasını attıktan sonra antifirizli su seviyesini tamamla. blok çatladı ise senin pek yapabileceğim bir şey yok araca hiç dokunma tamirci çağır. 

fabialife
CLASSIC
CLASSIC

İleti Crzyboy » 28 Arl 2008, 12:41

Sağ farın orda radyatörün hortumu var ordan boşaltabilirsin.Wink
[url=http://img134.imageshack.us/i/22462428.jpg/][IMG]http://img134.imageshack.us/img134/9449/22462428.th.jpg[/IMG][/url]
[font=Times New Roman][size=3][b][font=Verdana]'93 ?koda Favorit 135L ~ Beyaz..[/font][/b][/size][/font]
Crzyboy
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Antalya
Arabanız: '93 Favorit 135L

İleti weyis » 28 Arl 2008, 20:07

aynısı benimde olmuştu
sakın marşa basma iterek sıcak bir yere çekme imkanın varsa orda çözülür.yada güneşli bir günde kaputu açıp çözülmesini bekle.yada ılık derecede bol suyla hatta tazikli musluk suyuda olur motora dökerekte açabilirsin.

ama sakın sakın çalıştırmaya kalkma
weyis
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti qaliba » 29 Arl 2008, 00:12

arkadaşlar blok çatlamış olsa araç çalışmazmı????
çalışırsa da ne zaman hissettirir çatlak olduğunu???
qaliba
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti the_imam » 29 Arl 2008, 01:11

sadece bir sefer marşa bastım hafif bi duman çıktı yanık kokusu oldu şuanda sanayiye çektim erimesini bekliyo usta
kaloriferli bi odaya koydu arabayı bekliyoruz şimdilik inş. blok çatlamamıştır
the_imam
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti AhmetH » 29 Arl 2008, 01:27

1.3  motorların  blokları çatlamaz  kolay kolay  bunlar  husky  köpeği  gibi   soğuk  iklim  seviyor.

motor  suyu  donukken  bile  çalıştırmak olası  tek  sıkıntı  devir daimde olur  devir daim  buz  tuttuysa  kayış  kaydırır veya  benzer şeyler..

benim başıma gelse v  kayışını  söker  çalıştırmayı  denerdim.

v kayışı  sökük  olduğundan  aküde  şarj  olmaz ama  biraz  olsun  motor  ılıklaşana  kadar  çalışması  mümkün.

ben  böyle  yaparım  diyorum  sorumluluk  kabul  etmem.

Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti sainz » 29 Arl 2008, 14:36

Eğer anormal soğuk bir hava yoksa, bu motorlar, bloktan önce, blokta bulunan tapaları patlatıyorlar. Tabii ki çok fazla don yapacak bir havada kalmadıysa araç.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti the_imam » 29 Arl 2008, 20:01

aynen tıpaları patlatmış usta 3 4 milyardan kurdardım seni dedi artık doğru yalan bilmem 70e kesti hesabımızı

yardımcı olan arkaşalara teşekkürler
the_imam
Yeni Üye
Yeni Üye

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir