KIŞ LASTİĞİ

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

KIŞ LASTİĞİ

İleti tknsynsrkn » 28 Arl 2008, 17:50

Arkadaşlar 93 model favorit lx için hangi marka kış lastiği kullanıyorsunuz.Önerilerinizi bekliyorum.

tknsynsrkn
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hema123 » 28 Arl 2008, 18:11

petlas
hem ucuz, hem kullanışlı
hema123
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti gokyuzu70 » 29 Arl 2008, 04:09

lassadan şaşma
gokyuzu70
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti copyright5 » 30 Arl 2008, 20:03

banada iki lastik gerekli ama olabildiğince ekonomik ( çin malı hariç ) ne önerirsiniz favoritime yaz kış ayrımı yapacak bütçemde yok sonuçta aracı yeni aldım yavaş yavaş sağını solunu istediğim gibi yaptırıyorum...
tavsiyelerinizi bekliyorum ..
copyright5
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti semih06 » 30 Arl 2008, 20:46

[quote="hema123"]petlas
hem ucuz, hem kullanışlı[/QUOTE]

bende petlas diyorum....Wink
semih06
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 30 Arl 2008, 21:31

Petlas'ın kar lastiğinin ucuz olduğunu sanmıyorum normal lastikleri çok pahalıydı yerli değil babamın malı olsa almam demiştim o fiyatları görünce. Yine en ekonomik çözüm bu alanda kore malı lastikler olacaktır.

Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti hakanerdogan » 30 Arl 2008, 21:36

Barum bak abi. 
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti seyit » 30 Arl 2008, 22:10

kesinlikle petlas hem türk malı hemde kaliteli

seyit
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mygokhan » 31 Arl 2008, 00:14

Fiyatlarıda pek ucuz değilmiş petlas'ın..?!
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti yonetici » 31 Arl 2008, 00:31

[quote="mygokhan"]Fiyatlarıda pek ucuz değilmiş petlas'ın..?! [/QUOTE]

Mesajı yazdıktan sonra güncel fiyatlara baktım Lassa Snoways'den daha pahalı Petlas. Kore vs. malı kendini ispatlamış lastiklerle karşılaştırınca zaten çok pahalı kalıyor. İstediği kadar kaliteli olsun Lassa bu gün iyi kötü lastik satıyorsa bunda fiyatınında avrupalı rakiplere göre makul seviyede olmasının rolü büyük. Petlas bu kafa ile traktör lastiği üretmeye devam eder. Cebim yandıktan sonra paramın kime gittiğine ben pek bakmam.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

İleti demirhan » 31 Arl 2008, 00:39

burda kore malını (hankok) kullanan arkadaslarım cok var sordum baya iyi oldugunu sölediler memnunlarmıs yani

demirhan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 31 Arl 2008, 01:20

[quote="demirhan"]

burda kore malını (hankok) kullanan arkadaslarım cok var sordum baya iyi oldugunu sölediler memnunlarmıs yani

[/QUOTE]

Bende kullandım herhangi bir kusurunu görmedim "ucuz etin yahnisi" durumuna düşürmedi verdiğim parayı hak etti takdir ediyorum adamları. Bazen her marka lastik hakkında çok olumsuz yorumlar yazıldığını görüyorum sonrada gözümün önüne park halindeki araçlarda kaldırıma dayanmış lastikleri getirince malını kullanmayı bilmez balon yaptı diye ona buna laf atar durur bu millet deyip geçiyorum.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

İleti hakanerdogan » 31 Arl 2008, 01:23

[quote="?"][quote="demirhan"]

[/QUOTE]

Bende kullandım herhangi bir kusurunu görmedim "ucuz etin yahnisi" durumuna düşürmedi verdiğim parayı hak etti takdir ediyorum adamları. Bazen her marka lastik hakkında çok olumsuz yorumlar yazıldığını görüyorum sonrada gözümün önüne park halindeki araçlarda kaldırıma dayanmış lastikleri getirince malını kullanmayı bilmez balon yaptı diye ona buna laf atar durur bu millet deyip geçiyorum.
[/QUOTE]

hay klavyenize sağlık, bizim sitede, kampüste, etrafta ne tipler var ya, adam okulda arabayı kaldırım kenarına koymuş, lastiğin tabanının yarısı kaldırımda yarısı boşta, tekmelesen araba yere düşecek, tek teker havada amortisör boşluğu dibine kadar görünüyor.

adam park ederken lastiği ön lastiği kaldırıma dayamış, belliki oraya çarpıp durmuş, lastik ezilmiş belli ediyor, hemde tam sol dönük...

e şimdi bunda rot mu kalır balans mı kalır, lastik mi kalır..........
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti mygokhan » 31 Arl 2008, 01:39

[quote="?"][quote="mygokhan"]Fiyatlarıda pek ucuz değilmiş petlas'ın..?! [/QUOTE]

Mesajı yazdıktan sonra güncel fiyatlara baktım Lassa Snoways'den daha pahalı Petlas. Kore vs. malı kendini ispatlamış lastiklerle karşılaştırınca zaten çok pahalı kalıyor. İstediği kadar kaliteli olsun Lassa bu gün iyi kötü lastik satıyorsa bunda fiyatınında avrupalı rakiplere göre makul seviyede olmasının rolü büyük. Petlas bu kafa ile traktör lastiği üretmeye devam eder. Cebim yandıktan sonra paramın kime gittiğine ben pek bakmam.
[/QUOTE]

Bende sizin mesajı gördükten sonra fiyatları kontrol etmiştim..Çok pahalı kalıyor..

Sava eskimo S3  100 tl (Michelin 2. kalite)
Hankook icebear 110 tl
Kumho I'ZEN KW30 120 tl civarı
Petlas                      130 tl civarı..

Yukarıdaki fiyatlar 185 60 15 için yaklaşık fiyatlardır. Bu fiyatlara bakınca Petlas çokta cezbedici değil elbet..
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti AV-2006 » 31 Arl 2008, 13:13

Alpin iyidir.

• FABİA TDI
Kullanıcı avatarı
AV-2006
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: hasan murat bilgin
Nereden: Ankara
Arabanız: fabia

İleti fmaka » 31 Arl 2008, 13:22

Lassa Snoways'den  şaşma hem hesaplı hemde işini fazlasıyla görür
fmaka
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: a5 octavia elegance mpı/lpg

İleti hema123 » 31 Arl 2008, 13:58

[quote="mygokhan"]
[quote="?"][quote="mygokhan"]Fiyatlarıda pek ucuz değilmiş petlas'ın..?! [/QUOTE]

[/QUOTE]Bende sizin mesajı gördükten sonra fiyatları kontrol etmiştim..Çok pahalı kalıyor..Sava eskimo S3  100 tl (Michelin 2. kalite)Hankook icebear 110 tlKumho I'ZEN KW30 120 tl civarıPetlas                      130 tl civarı..Yukarıdaki fiyatlar 185 60 15 için yaklaşık fiyatlardır. Bu fiyatlara bakınca Petlas çokta cezbedici değil elbet..[/QUOTE]

ben fiyatları kontrol etmedim. geçen hafta kar yağmadan hemen önceki günlerde 2005 focus için gidip 4 tane aldım. alırken de 3-5 yere gidip sordum. daha önceden kullandığım "hankook icebar", "lassa snowvays II", "pirelli chorono winter" gibi lastiklere 90 ytl istediler. petlası ise 70 ytl'ye bıraktılar. sökme-takma-balans-sibop dahil bu fiyatı hiçbir markada bulamadım. buradaki yanılgıinternet fiyatlarının güncel olmamasından kaynaklanıyor. yıllardır aldığım lastiklere internetten fiyat tespiti yapamıyorum. malesef lastikçilerin internet satış tecrübeleri yok denecek düzeyde. birebir görerek ve pazarlıkla şu an için petlastan ucuzu yok. kalite ve desen olarak da çin mallarını ona katlar. avrupa üretimleri kadar iyi olmayabilir. taktığım arabamda bariz hssedilir ses azalması ve yol tutuş iyileşmesi sağladı. en ufak bir sarsıntıyla karşılaşmadan 140-150 sürat yaptım. ankarada iskitler ve kazımkarabekirdeki lastikçilere bakabilirsiniz. hipermarketlerde bu fiyatlar olmayabilir, ensağlamı profesyonel lastikçiler.
   kar yağmaya başladıktan sonra fiyatlarda oynama yaşanmış olabilir. ama her halukarda petlas en ucuzu. kullanıcı olarak tavsiye ederim.

saygılarımla.
hema123
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Haluk » 31 Arl 2008, 17:33

ben erzurumda yaşadığım için biraz daha tecrübeli olduğumu düşünüyorum.önceki vectramda lassa vardı beni hiç üzmedi ve hiç kayma yapmadı buzun üstünde dahi.şimdi octimde michelin alpin var bu da çok hoş ama bu biraz pahalı lassaya göre fiyat önemli bi unsur tabiki o yüzden lassayı tek geçerim kesinlikle üzmez zincir takmana da gerek yok tecrübe ile sabit
Haluk
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Erzurum
Arabanız: Peugeot 308 1.6 HDI SPORTİUM

Sonraki

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 16 misafir