skoda forman bilgi almak istiyorum

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

skoda forman bilgi almak istiyorum

İleti veyishan » 27 Mar 2012, 10:11

arkdaşlar slmlar bnm skoda forman lx 1993 model arabam var rengi kırmızı çok rahat çok güzel bence skoda tofaşa göre bin basar bizim bi komşu wardı .doğanı vardı hep sanayidedi ama bn bi kere yaptırıyodum. tamam skoda formanın bi sorunu var 1.3 motor olması oda çok önemli değil bazen rampalarda zorlanıyo onuda kendin halledersin demek istediğim skodadan şaşma

veyishan
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: veyis kincal
Nereden: Ankara
Arabanız: skoda forman

İleti ubabubab » 26 Şub 2014, 18:58

2014 02 itibari ile bugün okuyanlara forman hakkında
direksiyon pamuk parça ucuz kendisi ucuz ben 1yıl önce 92 mod.142.000km 5.300 tl aldım hala kullanırım inşallah 10 yıl daha bu tl ye araç rahat kullanımı görüş açısı parçası sıkıntısız gazda eco gidiş yol tutuş anlatılmaz yaşa hak verecen 6000tl nin altında parası olanlara bu yorum paralı biri okursa amma abartıyo der
ubabubab
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: yılmaz
Nereden: Sakarya
Arabanız: forman

İleti ubabubab » 01 Mar 2014, 23:16

formancılar yeni aldığınız araca antifiriz yoksa sizde koymayın zira arkadaşın biri koydu bütün soğutma sistemindeki tortuları +contaları bozar yağı sulu suyunu yağlı görürsünüz başınıza iş çıkar dikkaaaat en az 750 tl masraf
ubabubab
CLASSIC
CLASSIC

İleti SKDFORMAN » 01 Mar 2014, 23:52

ubabubab yazdı:formancılar yeni aldığınız araca antifiriz yoksa sizde koymayın zira arkadaşın biri koydu bütün soğutma sistemindeki tortuları +contaları bozar yağı sulu suyunu yağlı görürsünüz başınıza iş çıkar dikkaaaat en az 750 tl masraf

Arkadaş süper bir yorum yapmış. Aynen katılıyorum. Aracınızda antifiriz yoksa kesinlikle koymayın. Hava eksi dereceye indiğinde motor bloğu çatlasın. Motor patlasın çatır çutur tangır tungur sesler gelsin motordan, komple donsun hatta, yinede koymayın. aracınız alev alsa veya uçsa veya vs. vs. aman ha koymayın. Ben kırmızı şarap koyuyorum azda rakı ekliyorum araba süper bir kafa yaşıyor. :)
Hatta bu antifirizi çıkaranın bippppppppp.
Oh be rahatladım vala :)
Nası ?
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Mustafa
Arabanız: Forman LX

İleti sainz » 03 Mar 2014, 08:58

kkkk945 yazdı:...Ben kırmızı şarap koyuyorum azda rakı ekliyorum...

Sonra "araba yolda sağa sola yalpalanıyor" diye konu açmayın?!
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti İstop » 03 Mar 2014, 13:44

ubabubab kardes konunun super admın uzmanı olarak uzulerek dıyorumkı aracınızın sorunu antıfırız degıl kostebek yuvası gıbı delık desık sagında solunda lav patlamaları yasamıs kemık erımesı gecırmıs bı parcanız var :( uzulerek soyluyorum contanız yanuk :D heyecan yapmayın 250-400 arası ne denk getırırlerse duzelıyo sorun :D
İstop
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Amasya
Arabanız: Forman 135lx

İleti İstop » 03 Mar 2014, 13:51

bu arada soylemeden gecemıycem yav 750 yı vermeden once bı danıssaydınız burda eger o parayı verdıysenız o ustayım dıye gecen kastellı sızın gıbı 15 musterı bulsa altına 0 araba ceker :D gecmıs olsun kızmayın yanlıs anlamayın ama adam fena yuklenmıs motoru yenılerdınız 250 daha koysaydınız :D soz sende mustafa
İstop
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti ubabubab » 04 Mar 2014, 21:47

kaka945-ve -istop bildiğinizi- uyguladığını yazın paylaşın geyik yapma yazıları götünle okuma yok şarap koymuş :evil:
ubabubab
CLASSIC
CLASSIC

İleti berkanttfk » 05 Mar 2014, 17:20

Merhabalar süpersonik. ben 1994 skoda forman kullanıcısıyım. aracımı yaklaşık 2 senedir kullanıyorum ve memnunum. kışın kullanımı rahat direksiyonu hidrolik olmamasına rağmen yumuşak , ancak yazın bazı problemler yaşıyorum ne gibi diye sorarsan bazen uzun yolda gitmeye korkuyorum ( 200- 300 km gibi ) yolda mola vermem gerekiyor çünkü bu araç forman çabuk ısınıyor ve harereti artıyor. 2 kez motor yeniletmeme rağmen yazları sıkıntı yaşıyorum. ama konfor konusunda , yakıt konusunda ve direksiyonu konusunda çok güzel cefakar bir araç. Saygılarımla
berkanttfk
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: BERKANT TÜFEKÇİOĞLU
Nereden: Eskişehir
Arabanız: SKODA FORMAN

İleti kutlay006 » 05 Mar 2014, 23:20

ben araca antifiriz koydum 1 hafta olmadan conta yaktı ve radyatörü deldi..sıfır radyatör takıldı, kapak taşlama yapıldı, malzemeleri yagı antifirizi işçiligi derken 400 lirayı bulmadı.. 750 liraya kim yaptırmışsa fena çarpılmış
1992 Skoda Favorit
06 FJV 53 - BEJ
Kullanıcı avatarı
kutlay006
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Kutlay Yıldız
Arabanız: Küheylan 135L

İleti İstop » 06 Mar 2014, 06:07

valla basta gecmıs olsun dıyıp sana sorununu yazdım ama sen asıl bı tarafınla anlamıssın kı bu tarzla soruyosun neyse ben sıkıntına verıyorum. dedıgım gıbı buyuk ıhtımal contan yanık araca antıfırız koymanla bı alakası varmı yokmu bılemıyorum ama koymazsan asıl zararını grecegını bılıyorum en azından yuzde 50-50 antıfırız ve su olmalı aracında. 750 lıra verdıgıne uzuldum aslında nıyetım dalga gecmek degıl ıkı ay evel aynı senın gıbı benımde omrumu yedıler 900 lü ustalar. herneyse ben kendı adıma ozur dılerım lakın lafınıda ıvedılıkle ıade ettıgımı soyleyım gecmıs olsun.
İstop
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti SKDFORMAN » 06 Mar 2014, 12:38

kutlay006 yazdı:ben araca antifiriz koydum 1 hafta olmadan conta yaktı ve radyatörü deldi..sıfır radyatör takıldı, kapak taşlama yapıldı, malzemeleri yagı antifirizi işçiligi derken 400 lirayı bulmadı.. 750 liraya kim yaptırmışsa fena çarpılmış

Kutlay dostum. ben araca antifiriz koydum conta yaktı radyatör deldi demişsin. O halde yukardaki vatandaşın dediğini onaylıyosun. Yani antifiriz koymayalım mı aracımıza.
Benim bildiğim aksine, özellikle bu arabalarda hararet sorunuda sık olduğu için yaz kış Ahmet abinin dediği gibi en az yüzde 50-50 antifriz kullanmayı öneriyorum ben. Antifriz yazında harareti önlüyor diye biliyorum.
Sizin sorun şöyle olmuştur. Aracınızda antifriz yoktur. Bu nedenden su fazla ısınıp contayı aşındırmıştır. Daha sonra siz antifriz koyduğunuzda, yeni nesil antifrizlerin içinde tıkanıklık, tortu açıcı bazı kimyasallar var. Bu kimyasallar aşınmış ve kaçıran contanızı, iyice kaçıran ve açılan hale getirmiştir. Burada suçlu asla antifriz diildir. Zaten sizin conta yanmıştır daha önce ve muhtemelen suda eksiltiyordur önceden de.
Conta yakma olayı zaten bu araçlarda kuronik diyebiliriz.
tartışmaya gerek yok bence.
Ama suçluyu Antifriz olarak ilan edersek bence yanlış yaparız.
Hepinize saygılar...
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti İstop » 06 Mar 2014, 13:33

su conta mevzusuna son bı not daha eklıyım nacızane bızım araçlar 20 yasında araclar en saglamı 200bını devırmıs araclar
bu tamamen benım gorusum kendı aracımdanda edındıgım bılgıyle soyluyorum conta lar zaten eskı oluyo araclarda eskımıs oluyo ılla kı hararet yapıp yaktık dıye bısey soz konusu deıl aslında zaten eskımıs ustunde kufler eskımeler olan contaya bıde mustafanın dedıgı gıbı farkında olmadan yanlıs uyguladıgımız su antıfırız karısımıda zaten tamamen contayı delıyo yakıyo vesaıre. belkı vardır cok tıtız davranan onları mevzu dısında tutarak soylıyım ben zannetmıyorum 60bınde bir conta degıstıren oldugunu nerden baksak 5 sene gecmeden yanı tamamen yakmadan degıstırmıyoruz bakmadıgımız ıcın anlayamıyoruzda ıllakı bu sıkıntılar cıkınca degıstırıyoruz. aslında bızdede suc yok bujı gıbı cıkarıp lak dıye bakma ımkanıda yok taa anasının dininde bu melet aslında 10 15 lıralık bı parca ama ıscılıgı en saglamından 200 un ustunde malesef
İstop
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti kurtoğlu11 » 07 Mar 2014, 01:13

arkadaşlar bu antifiriz benide baya uğraştırıyor. kış başı antifiriz koydum baktım su eksiliyor kalorifer peteğinini açmış. neyse 30 tl verdim yenisini aldım taktım 2 ay bir şey yok su kaçırma şimdi bu kalorifer peteğide kaçırıyor. su eksiliyor açıp bakayım diyorum iyice soğudum bu petek sökmekten neyse zaten yaz geldi araya bir boru koyup kullanmayı düşünüyorum
kurtoğlu11
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Bilecik
Arabanız: favorit lx

İleti ubabubab » 21 Mar 2014, 20:58

sayın skoda kullanıcıları yedek deponun kapağını aç bir çubuğa pamuk sar sok çıkar rengi mavi ise aracında antifriz var demek tir ama genede tedbir li ol az koy yada antfrizli cam suyu koy r.töre yoksa lavabo aç gibi heryeri deler ha illaki çok soğuk oluyorsa ya aracı kuytuya bırak ve yd depo kapağını açık bırak yada alttan aç suyu boşalt
ubabubab
CLASSIC
CLASSIC

İleti ubabubab » 21 Mar 2014, 21:05

kalorifer peteği baypas yapmak daha tehlikeki yazın dahada lazımdır neden dersen trafiğin içinde kaldın hararet başladı yükselmeye ne yapacan kontağı kapasan o sıcaklık motoru kitler açacan klf ri anında düşer ha olmadı fan müşüründen bir kablo içerden kumandalı aç fan çalışsın ben şahsen rampaya sarmadan açıyorum fanı tepede kapatıyorum nasıl fikir
ubabubab
CLASSIC
CLASSIC

İleti İstop » 21 Mar 2014, 21:17

kendı fıkırlerını kendıne saklasan yazmaya basladıgın gunden berı uslubunla salak sulak laf sokmalarınla ve hala arızanın ne halt oldugunu anlatamayıpda burdakılere laf sokmakla ıs yapmaya calısıyosun. fıkır sormusun bı boka yaramaz
İstop
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti SKDFORMAN » 21 Mar 2014, 21:25

Ahmet abi, bu arkadaş aracınıza antifriz koymayın diyen arkadaş diilmi. Hmm yok ben onun seviyesine inmem. Hakaret felanda etmem asla. Anca ben ona katılırım. Rakı ve şarap tavsiyemin halen arkasındayım.
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

ÖncekiSonraki

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 12 misafir