Fren merkezinden yağ sızdırma

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Fren merkezinden yağ sızdırma

İleti elvis » 16 Oca 2009, 17:39

Arkadaşlar motor arkasında yanda bulunan fren merkezi  (şu yuvarlak sarı kaplı tas gibi olan) ile hidrolik ilave ettiğimiz bakır boruların bağlı olduğu dağıtıcı uzun şeyin birbiriyle bağlandığı yerden hidrolik sızdırıyor hafiften.frenler de biraz sertleşmiş gibi geldi biraz.ne yapmalıyım arkadaşlar?kendim tamir edebilirmiyim bunu?arada conta filan mı var?bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum...

elvis
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Gürsel
Nereden: Bursa
Arabanız: 93 Bordo Favorit LX

İleti mahmutvet » 16 Oca 2009, 18:35

o bahsettiğiniz parça fren ana merkezidir ve öyle herkesin tamir edeceği türden değildir. kaçırıyorsa yenisini alıp takmanı değil ustaya taktırmanı tavsiye ederim.
mahmutvet
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sainz » 16 Oca 2009, 18:38

Kendiniz ellemeyin ve bir an önce işinin ehli bir ustaya götürün aracınızı. Fren şakaya veya ihmâle gelmez.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti AhmetH » 16 Oca 2009, 19:02

tamir  takımı  ile kurtarabilir.

kendiniz yaparken  zorluk  çekersiniz..  hadi  takmasını  geçtim  en  basiti sistemin havasını almak için 2 kişi  olmanız  lazım.
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti elvis » 16 Oca 2009, 19:36

Hava alma olayını hallederim ama arızalı olan,veya sızdıran conta ise söküp takmak zor olmasa gerek.zaten tahminim conta türü bişey vardır orda,o değişecektir muhakkak.sadece içi ne durumdadır bilemiyorum.teknik resim aradın nette bulamadım.en azından bir fikir olurdu...
elvis
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Gürsel
Nereden: Bursa
Arabanız: 93 Bordo Favorit LX

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 14 misafir