regülatör(beyin)bağlantısı nasıl olmalı?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

regülatör(beyin)bağlantısı nasıl olmalı?

İleti FORM » 17 Oca 2009, 01:42

arkadaşlar brc beyin bağlantısı nasıl olmalı. benim formende araba ısındıktan sonra beyine elimle dokunuyorum ılık oluyor.havasını alıyorum sıcak oluyor bir gün sonra yine aynı.brc sitesinde paralel bağlantı tavsiye ediliyor.bendeki seri bağlantı acaba bağlantıyı değiştirmelimiyim.

FORM
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti AhmetH » 17 Oca 2009, 10:43

parçaların amacını gözeterek  doğru çözüme ulaşabilirsiniz.

regülatör denilen parça  LPG  tankında  basnınç altında  sıvılaşmış  gazın   buharlaştırılmasını  rahatlatmak için  ısınıyor.

dolayısı  ile  motor  sıcakken  onunda sıcak  olması  lazım.

bunu  elde  etmek  için  motorun  sürekli sıcak  su  taşıyan hortumlarından birine bağlanmalı.

yani pratik olarak havalandırmaya giden kalorifer hattına 

radyatör  hattına bağlanırsa   nispeten  soğuk  olan su  ile beslenir. sürekli  sabit sıcak su  görmez.

ayrıca  neden  havayaptığınıda  anlamadım.  kapalı  devreye  hava girmemesi lazım.
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti FORM » 17 Oca 2009, 11:16

aynı model başka bir arabadaki  bağlantıyla benim arabadaki bağlantı farklı.benim arabada motorun altından gelen boru kalorifere,oradan monifolta oradan beyine beyinden cikleye cikleden tekrar motorun altına gidiyor.problem bağlantıda olabilirmi?

FORM
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti AhmetH » 17 Oca 2009, 11:22

olabilir, LPG montajı konusunda tecrübeli  birine  baktırmak  en doğrusu olacaktır.

Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti FORM » 17 Oca 2009, 11:28

diğer araçtaki bağlantıda şöyle.motorun altından gelen boru kalorifere oradan beyine beyinden monifolta oradan cikleye cikleden tekrar motorun altına gidiyor.hangisi doğru bilmiyorum.
FORM
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti FORM » 17 Oca 2009, 22:55

nihayet arızayı bulduk.soğutma sisteminde hava kalıyordu.su kabının kapağı arızalıymış onu değiştirdik havasını aldık şimdi beyin ısınıyor..Thumbs%20Up

FORM
Yeni Üye
Yeni Üye

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 15 misafir