Sizi bilmem, biraz Pişmanım...!

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Sizi bilmem, biraz Pişmanım...!

İleti guneyli_adam » 20 Oca 2009, 13:51

Sevgili arkadaşlar bir kaç aydır sağolun 93 Favorit'imin sorunları hakkında fazlasıyla ilgi ve yardımınızı gösterdiniz. Sizi bilmiyorun ancak ben aracımı aldığıma alacağıma çok pişmanım, gün geçmiyor ki yeni sorunlar yeni arızalarla karşılaşmıyayım. Ki diyebilirsiniz hor kullanılmıştır aldığım kişide benim gibi memurdu ve araba çok diri görünüyor. Ama sanayiden çıkmıyorum desem yeridir, elektrik sorunu mu saysam, su alma problemi mi saysam, kapı kilitlerindeki pimin içine düşmesinimi söylesem? Aldım alalı epey bi masraf ettim ve ayrıca kim 160 Krş yakıyor desede inanmıyorum 210 Krş'un altına düşüremedim... Büyük heves ve umutla aldığım arabama maalesef son günlerde aynı sıcaklığı ve ilgimi gösteremiyorum... Benim için kötü bir tecrübe oldu bu 93 FAVORİT LX...

Hepinize teşekkürler, Hürmetler....

guneyli_adam
CLASSIC
CLASSIC

İleti gokyuzu70 » 20 Oca 2009, 13:55

kapı pımlerını tel ıle baglarsan bırsey olmaz ıyı bır sıbop ayarı yaptırsan bende yenı aldım 1500 lıra masraf ettım takma kafana duzelır o sorunlar ama ıyı bır usta ıle duzelır dandık ustalara gıtme benımde basıma geldı o tur olaylar ustayı degıstırdım
gokyuzu70
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ktefoto » 20 Oca 2009, 13:56

haklısın valla, ama benim gibi motordan derdinden anlarsan, 22 lira vergiye de bakaraktan mükemmel üstü araba. Yeterke sev, şehir içi 170 kuruş, şehir dışı en fazla 150 kuruş yakıyor.
ktefoto
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti gokyuzu70 » 20 Oca 2009, 14:00

17.500 ytl ıle ben 85 km gıttım sen duzgun bır usta bul kapı pımlerı cıkı cıkıverıyordu benımde insaat telı ıle bı guzel sardım sımdı balyozla yıne cıkmaz bası konulrda kendı kafanı kullanacaksınApprove
gokyuzu70
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti semuteyo » 20 Oca 2009, 14:37

sevgili kardeşim, bende favorit 93 lx almadan önce sırasıyla 93 11 rainbow, 2000 opel corsa otomatik, 1997 fiat tipo 2.0 ie orjinal italyan model arabalar kullamdım. en zevk aldığım ise favorit. bakımı kolay, parçası ucuz, vergisi ucuz, yakıtı ucuz daha ne diyebilirimki. yaşına göre problemleri normal, ama devamlı elin üstünde olacak. yakıt olarak 30 lira gaz atıp unutuyorum, neredeyse 15-20 gün işe gidip geliyorum. Bu zamanda seni üzmeyecek bir araba sahibisin, sende aracını üzme yeter.
semuteyo
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti favoritglx » 20 Oca 2009, 15:42

güneyliye katılıyorum ilk arabam olması nedeni ile büyük bir heves ile aldığım 94 model faforit glx aracım sonunda beni kendinden soğutmayı başardı.......
favoritglx
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti copyright5 » 20 Oca 2009, 16:10

güneyli adam benim yakın arkadaşımdır; aracını ben biliyorum benim fikrim aracı yeni aldığı için
şu anda aracı tam olarak tanımamaktadır.sorun burdan kaynaklanmaktadır.
arkadaşımın aracındaki saydığı arızalar küçük ve hafif masraflardır!
kendisine de söylediğim gibi ben her zaman acilden önem derecesine doğru arızaları ve yapılacakları listelerim o şekilde sorunlara çözüm ararım! arkadaşım aracında yapılacak işler küçük hafif masraflı işlerdir ; aracının öyle çok ağır ve masraflı bir işi yoktur!

yanılıyomuyum ahmet kardeşim ?
copyright5
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 20 Oca 2009, 16:11

güzel kardeşim 93 model araba alıp 0 km imiş gibi binecek halimiz yoktu, elbette biraz masraf yapacaksın... 
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti copyright5 » 20 Oca 2009, 16:13

[quote="hakanerdogan"]güzel kardeşim 93 model araba alıp 0 km imiş gibi binecek halimiz yoktu, elbette biraz masraf yapacaksın... 
[/QUOTE]

evet aynen katılıyorum sana arkadaşım ... durum budur tek kelime ile..
copyright5
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti guneyli_adam » 20 Oca 2009, 16:38

İyi bakalım, Sizin dediğiniz gibi olsun. Sizin yorumlarınız bir nebze olsun destek oldu bana. Yarın sanayiye gidip şu sorunları halledeyim... İlginize Teşekkürler
guneyli_adam
CLASSIC
CLASSIC

İleti Fırat Cağlar » 21 Oca 2009, 00:49

Konuyla alakası var mı yok mu bilinmez, ama anlatmak istiyorum yine de..

17 yaşımdayım. Dolayısı ile bir ehliyetim yok, bu foruma üye olmamın sebebi de Skoda sevmem ve babamın bir Fabia'ya sahip olması. Allah'ıma şükürler olsun ki tek bir sorun çıkarmadı 3 yıldır, ufak tefek şeyler haricinde (yaşı gereği).

Neyse, sorun bu değil, her insan bazı şeyleri sahiplenir, kendine ait olmasını ister. Babam her ne kadar "Oğlum benim olan senindir" dese de, her zaman ben kendime ait bir arabam olmasını istedim. Ne olursa olsun, canımın sıkıldığı zaman atlayıp sahil kenarında yavaşça turlayabileceğim, derdimi anlatacak birileri olmadığı zamanlar direksiyonuna kapanıp hıçkırıklarla ağlayabileceğim bir arabam olsun istedim. Her gece yatarken bir Favorit (en ulaşılabilir araba o benim için) içinde olmayı düşledim. Oldu mu peki? Hayır. Ben büyüyüp, şimdiki saflığımı kaybedene kadar da olmayacak. 

Demem o ki, arabalarınızdan şikayet edene kadar, onları sevin. Ailenizle bir 5 saat geçiriyorsanız 5 dakikayı arabalarınıza çok görmeyin. Bakın o zaman ne sorunlarından bahsedeceğiz arabalarımızın, ne de kusurlarından. 

Katlandığınız için teşekkür ederim :) İyi forumlar.

Fırat Cağlar
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 21 Oca 2009, 00:59

[quote="Fırat Cağlar"]

Konuyla alakası var mı yok mu bilinmez, ama anlatmak istiyorum yine de..

17 yaşımdayım. Dolayısı ile bir ehliyetim yok, bu foruma üye olmamın sebebi de Skoda sevmem ve babamın bir Fabia'ya sahip olması. Allah'ıma şükürler olsun ki tek bir sorun çıkarmadı 3 yıldır, ufak tefek şeyler haricinde (yaşı gereği).

Neyse, sorun bu değil, her insan bazı şeyleri sahiplenir, kendine ait olmasını ister. Babam her ne kadar "Oğlum benim olan senindir" dese de, her zaman ben kendime ait bir arabam olmasını istedim. Ne olursa olsun, canımın sıkıldığı zaman atlayıp sahil kenarında yavaşça turlayabileceğim, derdimi anlatacak birileri olmadığı zamanlar direksiyonuna kapanıp hıçkırıklarla ağlayabileceğim bir arabam olsun istedim. Her gece yatarken bir Favorit (en ulaşılabilir araba o benim için) içinde olmayı düşledim. Oldu mu peki? Hayır. Ben büyüyüp, şimdiki saflığımı kaybedene kadar da olmayacak. 

Demem o ki, arabalarınızdan şikayet edene kadar, onları sevin. Ailenizle bir 5 saat geçiriyorsanız 5 dakikayı arabalarınıza çok görmeyin. Bakın o zaman ne sorunlarından bahsedeceğiz arabalarımızın, ne de kusurlarından. 

Katlandığınız için teşekkür ederim :) İyi forumlar.

[/QUOTE]

du bakalım, daha 17-17-17....17 ymiş... Smile  bi 19-20 ol, üniversite kazan, belki daha farklı olur o zamana herşey.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti nekropsi » 21 Oca 2009, 11:37

2 yıldan beri 93 lx  kullanıyorum yaptıklarım
1  karter contası değişti

2 fren merkezi dahil frenler komple değişti

3 egsoz komple değişti

4 rotlar akslar değişti

5 debriyaj baskı balata değişti

6 iki kere devirdaim değişti

ve daha birçok hatırlamadığım işlem yapıldı evet sorunu belki biraz fazla ama bütün bu sorunların başka arabalardaki masrafının yanında bunlar devede kulak sonuçta 15 yaşında bir araba bence bukadar problemi olması da normaldir paran varsa modeli yükselt yoksa kafana takma devam et 
nekropsi
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ankara
Arabanız: palio 1,3 m.jet

İleti kemaI » 21 Oca 2009, 13:19

Arkadaşım bu iş birazda şans işi. O paraya alınabilecek en makul arabadır Favorit.
kemaI
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ihsan » 21 Oca 2009, 20:02

[quote="nekropsi"]2 yıldan beri 93 lx  kullanıyorum yaptıklarım
1  karter contası değişti

2 fren merkezi dahil frenler komple değişti

3 egsoz komple değişti

4 rotlar akslar değişti

5 debriyaj baskı balata değişti

6 iki kere devirdaim değişti

ve daha birçok hatırlamadığım işlem yapıldı evet sorunu belki biraz fazla ama bütün bu sorunların başka arabalardaki masrafının yanında bunlar devede kulak sonuçta 15 yaşında bir araba bence bukadar problemi olması da normaldir paran varsa modeli yükselt yoksa kafana takma devam et 
[/QUOTE]

ama bence aldıgın arabayı iyi secmek cok onemlı. mayıs ayında bizim araba bızde 10yılını dolduracak 93 formanlx bak bu 10 yılda 120000 km gıttı suan kmsı 220000de ve sana degısen parcaları sayayım

1 - tam ahtırlamıyom ama 2yada 3 kere baskı balata

2 2 kere full eksoz

3 2 kere aku

4 onler 2 kere arka birkere lastık degısmı toplam 6 lastık

5 zinciri

6 ufak tekek seyler aks korugu felan fılan

7 km 180bınde ıken orjınal amortısorler yenı degısmıstı

arabanın yası o kadar gectı ama kaportada hala curuk yok gıbı bısey sadece sag kapıda kılıtın altında var oda bi ara forumda konu olmustu fabrıkasyon hatası gıbı bırsey cogu aracta var.arabayı suan satsak 5-5.5 arası yapar ama tekrar araba arasan aynı ayarda arabayı aynı fıyata bulamayacagım ıcın satmaktanda vazgectım takı fabıa alana kadar :)

masallah bızım arabalar canavar ama iyi kullanılırsa ve iyi kullanılmıssa

a birsey daha bu arabada tam 5 kısı surmeyı ogrendı dusunsene 5 kişi sıfır bi araba alsan kımseye kullandırmassın demı arabanın ayarı degısır hor kullanır dıe ama bu oyle degıl acemılıgı bunun ustunde attık

istersen resimlere bakabılırsın

ihsanacarus.sitemynet.com
Kullanıcı avatarı
ihsan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ihsan ACAR
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia special 1.4 16v 101hp

İleti seyfi » 21 Oca 2009, 22:35

arkadaşlar 1 yıldır favom var ilk başlarda bende cok cektim ama mereklıyım tamirciye gittiğim zaman sökülene takılana dikkat ediyorum sonra kendim tamire geciyorum km saatını2 kere söküp tamir ettim su an mükemmel kapı kolları elektirik tesisatı onlaR KOLAY inanın karkmayın sökün takın eliniz de kalmaz acemi tamirciler icin bicilmiş kaftan
seyfi
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti aydiya » 22 Oca 2009, 17:33

ARKADASLAR BENDE yeni aldim arabayi.üstelik ucuzda aldım ancak fiyat olarak alınabilecek en uygun arabalardan birisi.disina biraz pasta cila içerisinde gusel bir yıkama camlara film araba simdi cok guzel oldu.ben aldıgımda kir pas içinde idi.ama 2 gun ıcerisinde araba o kadar değiştiki simdi cok seviyorum.ayrıca benim de ilk arabam oldu favorit.henuz 23  yıllığım.ilerleyen yıllarda değiştiririm elbet ancak skoda  gercekten ekonomik araba diye dusunuyorum.
aydiya
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ozkan3267 » 23 Oca 2009, 01:37

Ben direksiyonla göğsü beğenmiorum onun dışında 1 numara
ozkan3267
Yeni Üye
Yeni Üye

Sonraki

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 16 misafir