ses geliyor..

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

ses geliyor..

İleti screammelih » 22 Oca 2009, 16:34

arkadaşlar araba  ısınana kadar bir sürtme sesi geliyor ön taraftan. ama nerden geldigini bilmiorum. viteste gaza basınca ses yapıo gazdan ayağıı çekiorum ses kesilio. arabayı boşa atıom boşta araba akarken o sürtme sesi yine gelio.frene basıncada ötüoo.
acaba balatalardan mı dedim jant aralıından baktım. öndeki disk kapkara olmus. o disc parlak olması gerekio dimi ? bide çok dik bayırlarda el freni tutmuo araba kayıo. sorun sizce nedir?

screammelih
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti royal » 22 Oca 2009, 17:20

bak bu dediklerinden sadece el freni iyice gevşemişti benimde geçen akşam bi bakıma soktumki arka balatalar bitmiş artıkk perçinlerle idare idiyordum ön balatalarda bitmiş emanet gidiyormuşum değiştirdim hepsini fren dağıtım merkezinide değiştirdim. sapasağlam oldu her taraf ama anlamadığım ben bu arabaya 15000 km önce ön arka komple balata disk değişimi yapmıştım ne çabuk bittiler demekki balatalar adimiydi neydi anlamadım. en fazla 20 bin km önce değiştirdim bir km daha fazla değildir. balatalar acaba ortalama kaç km de biter bunada uzmanlardan cevap isteriz :)Big%20smile

royal
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti screammelih » 22 Oca 2009, 18:02

balataların adiside var ama birasda arabayı kullananla alakalı bişi olduğunu düşünüorum. ama bndeki sorun ne bilmiorum :D
screammelih
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 23 Oca 2009, 00:30

[quote="royal"]

bak bu dediklerinden sadece el freni iyice gevşemişti benimde geçen akşam bi bakıma soktumki arka balatalar bitmiş artıkk perçinlerle idare idiyordum ön balatalarda bitmiş emanet gidiyormuşum değiştirdim hepsini fren dağıtım merkezinide değiştirdim. sapasağlam oldu her taraf ama anlamadığım ben bu arabaya 15000 km önce ön arka komple balata disk değişimi yapmıştım ne çabuk bittiler demekki balatalar adimiydi neydi anlamadım. en fazla 20 bin km önce değiştirdim bir km daha fazla değildir. balatalar acaba ortalama kaç km de biter bunada uzmanlardan cevap isteriz :)Big%20smile

[/QUOTE]

tamamen kullanımla alakalı, 30.000/3 yıl oldu, bir bu kadar daha gider deniyor frenlerime. genelde trafiğe hiç girmiyorum hayat şartı gereği.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti FORM » 28 Oca 2009, 14:15

benim formenin arka frenlerini değiştirdim daha 3000km oldo.nezaman frene bassam korna gibi ötüyor ve tutmuyor.balatanın markasını bilmiyorum.hangi marka balata almalıyım.kampanayı değiştirmelimiyim?
FORM
Yeni Üye
Yeni Üye

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 16 misafir